Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 липня 2019 р. Справа № 520/6835/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В., розглянувши матеріали позовної заяви Державної екологічної інспекції у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Нафта - Плюс про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
В С Т А Н О В И В :
Державна екологічна інспекція у Харківській області звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Нафта - Плюс , в якому просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до ТОВ ТД Нафта-Плюс у вигляді повного зупинення роботи джерел утворення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, розташованих за адресою: м. Харків, вул. Пащенківська, 17, а саме: 5 ємностей об`ємом 60 куб. м та 70 куб. м., в яких зберігається ГСМ (дизель та бензин) до отримання ТОВ ТД Нафта-Плюс відповідного дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами на зазначені джерела утворення викидів шляхом опломбування (опечатування) вказаного Державною екологічною інспекцією у Харківській області.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
У ч. 1 ст. 57 КАСУ визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Таким чином, повноваження законного представника органу, підприємства, установи, організації, який діє на підставі повноважень, наданих йому законом, статутом, положенням чи іншим установчим документом, підтверджуються документами, що посвідчують службове становище і повноваження діяти від імені цього суб`єкта. Такими документами можуть бути: службове посвідчення, рішення власника або уповноваженого ним органу про прийняття на посаду керівника, трудовий договір (контракт). Крім того, повноваження керівника підприємства установи чи організації повинні підтверджуватися статутом, положенням чи іншим установчим документом юридичної особи, або витягом з протоколу засідання повноваженого органу юридичної особи, на якому керівника уповноважено вести справу в суді.
Згідно доданого до позову копії витягу щодо позивача з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1005521559 станом на 08.07.2019 року, особою, яка обрана (призначена) до органу управління юридичної особи, уповноваженої представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або особою, яка має право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори є ОСОБА_1 - керівник.
Як вбачається із поданих матеріалів позовну заяву було підписано першим заступником начальника Державної екологічної інспекції у Харківській області Ю.Єфімовим, але суду не надано належним чином засвідчених копій документів, які могли б свідчити про те, що така посада у Державній екологічній інспекції у Харківській області передбачена, що саме особу, яка підписала позовну заяву на цю посаду призначено та вона має право підписувати позови.
Таким чином, позовна заява подана з порушенням вимог ст. 160 КАС України.
Згідно ч.1 та ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Для усунення вказаних вище зазначених недоліків позивачу необхідно надати до суду належним чином засвідчені копії документів, які свідчать про те, що посада першого заступника передбачена, що саме особу, яка підписала позовну заяву на цю посаду призначено та вона має право підписувати позови.
Керуючись ст. ст. 123, 160,161,167, 169, 248,256 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Державної екологічної інспекції у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Нафта - Плюс про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - залишити без руху.
Надати позивачу строк - десять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду належним чином засвідчених копій документів, які свідчать про те, що посада першого заступника передбачена, що саме особу, яка підписала позовну заяву на цю посаду призначено та вона має право підписувати позови.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Бадюков Ю.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2019 |
Оприлюднено | 11.07.2019 |
Номер документу | 82943750 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бадюков Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні