КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/11793/19

Провадження № 1-кс/234/5466/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Ткачова С.М., за участю секретаря Аксеніної В.М.

розглянув клопотання слідчого Першого СВ ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорську Туровської В.О., погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області Парфьоновим В.Ю., про проведення експертизи спеціальних хімічних речовин.

Клопотання надійшло до суду 11.07.2019 року.

Слідчий суддя перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження за № 42019130000000056 від 27.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, у рамках якого було подано клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, -

ВСТАНОВИВ:

11.07.2019 року до Краматорського міського суду надійшло клопотання слідчого Першого СВ ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорську Туровської В.О., погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області Парфьоновим В.Ю., про проведення експертизи спеціальних хімічних речовин у кримінальному провадженні № 42019130000000056 від 27.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що у провадженні Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Краматорську, проводиться досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження, відомості про яке 27.06.2019 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР) за фактом вимагання неправомірної вигоди працівниками правоохоронного органу Луганської області, а саме поліцейськими СРПП Сватівського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від мешканця Сватівського району ОСОБА_3 , за не складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Наказом ГУНП в Луганській області № 298 о/с від 19.07.2018, капрала поліції Анісімова Володимира Сергійовича, призначено поліцейським сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області, а також наказом ГУНП в Луганській області № 26 о/с від 23.01.2018, ОСОБА_2 , прийнято на службу до поліції, поліцейським сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області.

Наказом №178 о/с від 28.02.2019 ОСОБА_1 , поліцейському сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області присвоєно спеціальне звання поліції - сержант поліції, та згідно наказу №463 о/с від 31.05.2019 ОСОБА_2 , поліцейському сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області присвоєно спеціальне звання поліції - сержант поліції.

Відповідно до ст. 2 Закону України Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів № 3781-ХІІ від 23.12.1993 (зі змінами та доповненнями) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , займаючи посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області, є представниками влади - службовими особами правоохоронного органу, та мають відповідні права та виконують обов`язки, визначені Законом України Про Національну поліцію України .

Відповідно до ст. ст. 1, 2, 18, 23 Закону України Про Національну поліцію України № 580-УІІІ від 02.07.2015 (зі змінами та доповненнями), Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Завданнями поліції є: забезпечення публічної безпеки і порядку; охорона прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидія злочинності. Поліцейський зобов`язаний: неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; професійно виконувати свої службові обов`язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов`язків, наказів керівництва; поважати і не порушувати прав і свобод людини, а також своєчасно реагувати на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події.

Згідно до п. 16 Постанови ППВСУ № 5 від 26.04.2002 Про судову практику у справах про хабарництво Відповідно до ч. 2 ст. 28 КК України хабар належить визнавати одержаним за попередньою змовою групою осіб, якщо злочин спільно вчинили декілька службових осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до його початку, про це домовилися (як до, так і після надходження пропозиції про давання хабара, але до його одержання). Співвиконавцями слід вважати службових осіб, що одержали хабар за виконання чи невиконання дій, які кожна з них могла або повинна була виконати з використанням службового становища. Для кваліфікації одержання хабара як вчиненого за попередньою змовою групою осіб не має значення, як були розподілені ролі між співвиконавцями, чи всі вони повинні були виконувати або не виконувати дії, обумовлені з тим, хто дав хабар, чи усвідомлював він, що в одержанні хабара беруть участь декілька службових осіб. Злочин вважається закінченим з моменту, коли хабар прийняв хоча б один із співвиконавців.

Посадовою інструкцією поліцейського сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області, на останнього покладено наступні обов`язки:

1.1.Перебуває у складі групи реагування патрульної поліції (далі - СРПП) на маршруті. Під час патрулювання здійснює реагування на заяви та повідомлення про кримінальні правопорушення.

1.2.Відповідає за власні результати несення служби у складі наряду СРПП, ефективність виконання доручених завдань та функцій, дотримання службової та транспортної дисципліни, недопущення корупційних проявів та порушень законності.

1.6.Здійснює патрулювання у складі наряду СРПП території відповідно до розроблених маршрутів з метою проведення превентивних заходів з попередження та виявлення правопорушень, забезпечення безпеки дорожнього руху, публічної безпеки та порядку на вулицях, площах, у парках, скверах, на стадіонах, вокзалах, в аеропортах, інших публічних місцях.

1.16.На місці події у межах компетенції забезпечує збір матеріалів для прийняття протягом зміни рішення про їх закінчення у порядку визначеному Законом України Про звернення громадян , КУпАП (не кримінальні) або передачі до слідчого підрозділу (з ознаками кримінального правопорушення).

1.22.Складає протоколи про адміністративні правопорушення, може здійснювати особистий огляд осіб (однієї статі), які вчинили адміністративне правопорушення, огляд та вилучення речей і документів, застосовувати інші передбачені законом заходи.

1.23.Здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі, регулювання дорожнього руху.

Відповідно до наданих ОСОБА_1 повноважень, постійно здійснював функції представника влади, а тому відповідно до п. 1 примітки ст. 364 КК України 368 КК України є службовою особою, а також являється суб`єктом, на якого відповідно до підпункту з п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України Про запобігання корупції поширюється дія вказаного Закону.

Так, згідно ст. 1 Закону України Про запобігання корупції , корупція - це використання особою, зазначеною у частині першій ст. 3 цього Закону, наданих їй службових повноважень чи пов`язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій ст. 3 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов`язаних з ними можливостей.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про запобігання корупції , неправомірна вигода - це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.

Нормами ст. 22 Закону України Про запобігання корупції встановлено, що особам, зазначеним у частині першій ст. 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

Положеннями ст. ст. 22, 24 Закону України Про запобігання корупції визначено, що забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, а у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов`язані невідкладно вжити таких заходів: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб`єктів у сфері протидії корупції.

Таким чином, нехтуючи вище зазначеними нормами чинного законодавства, а також нівелюючи основні засади державної служби в Україні, співробітники поліції ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , являючись працівниками правоохоронного органу, будучи наділеним владними повноваженнями в межах своєї компетенції, вчинили тяжкий корупційний злочин у сфері службової діяльності за наступних обставин.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 22.06.2019, поліцейські сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заступили на чергування до сектору реагування патрульної поліції на службовому транспортному засобі Рено Дастер , р.н. НОМЕР_1 .

Цього ж дня, приблизно о 23 годині 30 хвилин, більш точного часу встановити не надалось за можливе, поліцейські ОСОБА_1 та ОСОБА_2 патрулюючи вул. Горького м. Сватове та здійснюючи при цьому охорону громадського порядку на означеному службовому транспортному засобі, зупинили мешканця м. Сватове ОСОБА_3 , під керуванням транспортного засобу Шевроле Каптіва сірого кольору, р.н. НОМЕР_2 .

Після зупинки транспортного засобу під керуванням ОСОБА_3 , поліцейські ОСОБА_1 та ОСОБА_2 висунули останньому вимогу щодо необхідності пред`явлення посвідчення водія. При цьому на питання ОСОБА_3 щодо підстав пред`явлення посвідчення водія, вказані працівники поліції повідомили, що останній під час здійснення руху в напрямку вул. Горького м. Сватове порушив Правила дорожнього руху, а саме діючи у порушення п. 9.2 б Правил - не включив сигнал повороту направо.

В подальшому, поліцейські сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , під час проведення бесіди з водієм ОСОБА_3 повідомили останньому, що від нього чутно запах алкоголю.

Не зважаючи на заперечення ОСОБА_3 з приводу того, що він останній раз вживав алкогольні напої напередодні, приблизно за 1 (один) день до цього, та на даний час є тверезим, поліцейські ОСОБА_1 та ОСОБА_2 наполягали на своєму, проте перевірити стан алкогольного сп`яніння за допомогою спеціальних технічних засобів та у закладах охорони здоров`я не пропонували.

Разом з цим, поліцейські сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , діючи у відповідності до вимог ст. 22 КУпАП, враховуючи малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, будучи уповноваженими посадовими особами на вирішення справи, звільнили ОСОБА_3 як порушника від адміністративної відповідальності за порушення п. 9.2 б Правил дорожнього руху і обмежились усним зауваженням.

Не зважаючи на обмеження усним зауваженням стосовно водія

ОСОБА_3 , у поліцейських сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 виник спільний злочинний умисел, за попередньою змовою групою осіб, спрямований на вимагання та отримання неправомірної вигоди від ОСОБА_3 за не складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП.

Діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, з метою реалізації свого злочинного умислу, з корисливих мотивів, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 висунули вимогу до ОСОБА_3 про те, що для не складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП , останній повинен передати особисто їм, під час наступної зустрічі, неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у розмірі 200 (двісті) доларів США.

ОСОБА_3 , усвідомлюючи владні повноваження ОСОБА_1 та

ОСОБА_2 , розуміючи, що жодним іншим чином не зможе уникнути будь - яких негативних наслідків для себе, за результатами складання протоколу про адміністративне правопорушення , був вимушений погодитися на їх вимоги щодо надання неправомірної вигоди, а саме передачі їм грошових коштів у розмірі 200 доларів США під час наступної зустрічі.

В подальшому, у період з 23 по 24 червня 2019 року вказані працівники поліції ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , з метою реалізації свого злочинного умислу, діючи з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, з метою отримання неправомірної вигоди під час телефонних розмов з

ОСОБА_3 наполягали на необхідності надання їм раніше оговореної суми неправомірної вигоди у розмірі 200 доларів США, погрожуючи притягненням останнього до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 130 КУпАП, у разі відмови від надання вказаних грошових коштів.

Крім того, під час означених телефонних розмов ОСОБА_1 та

ОСОБА_2 погрожували, що у разі відмови ОСОБА_3 від надання оговорених раніше грошових коштів в сумі 200 доларів США, у нього будуть в подальшому проблеми з правоохоронними органами у зв`язку з тим, що підприємницька діяльність ОСОБА_3 повністю пов`язана з перевезенням вантажів транспортними засобами.

На прохання ОСОБА_3 щодо перенесення дати та часу зустрічі, під час якої останній повинен буде надати означені грошові кошти у розмірі 200 доларів США, останні погодились та домовились про наступну зустріч найближчим часом, при наявності у ОСОБА_3 грошових коштів, про що він повинен їх повідомити.

Під час досудового розслідування, ОСОБА_3 , у зв`язку із своєю заявою про вчинення злочину на підставі, якої розпочато досудове розслідування, добровільно із відповідною заявою надав власні грошові кошти, в загальній сумі 200 (двісті) доларів США, а саме 4 купюри номіналом 50 доларів США, з наступними серіями і номерами: МА 47922845 А; МА 47922866 А; МА 47922846 А; МА 47922863 А, після чого, цього ж дня проведено огляд та помітку вищевказаних грошових коштів, за допомогою спеціальної хімічної речовини - Промінь - 1 , яка при денному освітленні на купюрах не спостерігається, а у світлі лампи ультрафіолетового свічення на купюрах спостерігається світіння жовто-зеленого кольору, після чого вказані грошові кошти повернуто заявнику ОСОБА_3 .

Крім того, 05.07.2019 у ході проведення ідентифікації (помітки) та вручення грошових коштів було відібрано зразок СХР, яким помічено грошові кошти.

05.07.2019, приблизно о 16 годині 45 хвилин, після попередньої домовленості про зустріч з ОСОБА_3 поліцейські сектору реагування патрульної поліції Сватівського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 прибули за адресою проживання останнього, а саме м. Сватове, АДРЕСА_1 .

Цього ж дня, приблизно о 16 годині 55 хвилин, перебуваючи поряд з подвір`ям за адресою мешкання ОСОБА_3 , у службовому транспортному засобі Рено Дастер , р.н. НОМЕР_1 , працівники поліції ОСОБА_1 та

ОСОБА_2 , діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, з метою реалізації свого злочинного умислу, з корисливих мотивів, отримали неправомірну вигоду у розмірі 200 доларів США, за не притягненням ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 130 КУпАП та сприяння у безперешкодному перевезенні підприємством останнього вантажів транспортними засобами.

05.07.2019 на підставі ухвали слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області від 04.07.2019 проведено обшук транспортного засобу RENAULT DUSTER н/з НОМЕР_1 , кузов НОМЕР_3 , рік випуску 2016, свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_4 від 11.10.2016, зареєстрований на ГУНП в Луганській області (ЄДРПОУ 40108845), який використовують у службовій діяльності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 В результаті обшуку виявлено грошові купюри номіналом 50 доларів США на загальну суму 200 (двісті) доларів США, наступних серій та номерів: МА 47922845 А; МА 47922866 А; МА 47922846 А; МА 47922863 А.

При огляді вказаних грошових коштів під час обшуку із застосуванням лампи ультрафіолетового свічення, на кожній з означених купюр виявлено світіння жовто-зеленого кольору.

Разом з тим, вказані серії та номери купюр, які виявлено та вилучено під час обшуку від 05.07.2019, є тотожні серіям та номерам банкнот, які оглянуто та ідентифіковано (помічено) 05.07.2019 спеціальною хімічною речовиною.

Також, 05.07.2019, на підставі постанов прокурора у провадженні - заступника начальника відділу прокуратури Луганської області

Парфьонова В.Ю. про проведення освідування особи від 05.07.2019, у ході проведення освідування ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з їх обох долоней рук було зроблено змиви, а також отримано контрольний зразок медичного бинта, яким проводились змиви з долоней рук ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Таким чином, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 підозрюються у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, тобто у одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за не вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади та службового становища, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

06.07.2019 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення повідомлено про підозру: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, уродженця села Коломийчиха, Сватівського району, Луганської області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 та проживає за адресою: АДРЕСА_3 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянину України, уродженцю села Преобережне, Сватівського району, Луганської області, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 та проживає за адресою: АДРЕСА_5 .

06.07.2019, відповідно до ухвал слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області, підозрюваному ОСОБА_2 а також ОСОБА_1 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком до 02.09.2019, з можливістю внесення застави. В разі внесення застави на підозрюваних покладені наступні обов`язки: прибувати за кожною вимогою до суду, слідчого, прокурора; не відлучатися із міста Сватове Луганської області без дозволу суду, слідчого, прокурора; утримуватися від спілкування зі свідками, іншими особами з приводу обставин вчиненого ним кримінального правопорушення; здати на зберігання до органу досудового розслідування свій паспорт для виїзду за кордон, у разі наявності.

З метою виявлення спеціальної хімічної речовини на грошових коштах, вилучених при обшуку транспортного засобу Рено Дастер з д.н.з. НОМЕР_1 та на марлевих бинтах, на які було зроблено змиви з долоні лівої та правої руки підозрюваних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , під час проведення їх освідування та установлення загальної родової належності виявленої СХР на грошових коштах, марлевих бинтах зі змивами з правої та лівої руки підозрюваних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зі зразком СХР, яку було відібрано під час огляду, помітки і вручення грошових коштів заявнику ОСОБА_3 необхідні спеціальні знання в області дослідження спеціальних хімічних речовин, а тому виникла необхідність у призначенні експертизи спеціальних хімічних речовин.

Вказані необхідні спеціальні знання в області дослідження спеціальних хімічних речовин мають експерти Луганського НДЕКЦ МВС України, які проводять зазначені експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Згідно п.1-2 ч. 2 ст. 242 КПК України передбачено, що слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення причин смерті, встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

У судове засідання слідчий не з`явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України неявка слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання, перевірив матеріали, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до ч. 1 ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

У судовому засіданні встановлено, що у провадженні Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Краматорську, проводиться досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження, відомості про яке 27.06.2019 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - ЄРДР) за фактом вимагання неправомірної вигоди працівниками правоохоронного органу Луганської області, а саме поліцейськими СРПП Сватівського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від мешканця Сватівського району ОСОБА_3 , за не складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч.2 ст. 244 КПК України та не підлягає поверненню слідчому.

Враховуючи, що в ході розслідування виникла необхідність в проведенні експертизи спеціальних хімічних речовин, вказане питання має істотне значення для кримінального провадження, у кримінальному провадженні необхідно призначити дактилоскопічну експертизу.

Керуючись ст. ст.107, 110, 243, 244, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Першого СВ ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорську Туровської В.О., погоджене заступником начальника відділу прокуратури Луганської області Парфьоновим В.Ю., про проведення експертизи спеціальних хімічних речовин у кримінальному провадженні № 42019130000000056 від 27.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 42019130000000056 від 27.06.2019 року експертизу спеціальних хімічних речовин.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

- чи наявні на наданих для експертного дослідження грошових купюрах номіналом 50 доларів США на загальну суму 200 (двісті) доларів США, наступних серій та номерів: МА 47922845 А; МА 47922866 А; МА 47922846 А; МА 47922863 А , вилучених в ході обшуку від 05.07.2019, сліди спеціальної хімічної речовини?

- чи наявні на наданих для експертного дослідження змивах з обох рук ОСОБА_1 (правої та лівої), сліди спеціальної хімічної речовини?

- чи наявні на наданих для експертного дослідження змивах з обох рук ОСОБА_2 (правої та лівої), сліди спеціальної хімічної речовини?

- чи мається на наданому контрольному зразку медичного бинта, яким проводились змиви з долоней рук ОСОБА_1 , сліди спеціальної хімічної речовини?

- чи мається на наданому контрольному зразку медичного бинта, яким проводились змиви з долоней рук ОСОБА_2 , сліди спеціальної хімічної речовини?

- чи є родова (групова) приналежність спеціальних хімічних речовин, що виявлені на грошових купюрах номіналом 50 доларів США на загальну суму 200 (двісті) доларів США, наступних серій та номерів: МА 47922845 А; МА 47922866 А; МА 47922846 А; МА 47922863 А , вилучених в ході обшуку від 05.07.2019, у разі виявлення на змивах з обох рук ОСОБА_1 (правої та лівої), у разі виявлення на змивах з обох рук ОСОБА_2 (правої та лівої), двох фрагментах контрольного зразка медичного бинта, якими проводились змиви з обох рук ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , загальною з родовою (груповою) приналежністю зразків спеціальної хімічної речовини, які представлені на експертизу, що знаходяться у паперовому конверті з написом Додаток №1, конверт зі зразками СХР до протоколу огляду, помітки та вручення грошових коштів від 05.07.2019, к/п №42019130000000056 від 27.06.2019 , який містить зразок спеціальної хімічної речовини (препарат Промінь-1 )?

Проведення експертизи експертам Луганського науково - дослідного експертно - криміналістичного центру

МВС України.

Зобов`язати слідчого для дослідження експертам надати: прозорий поліетиленовий пакет з грошовими купюрами номіналом 50 доларів США на загальну суму 200 (двісті) доларів США, наступних серій та номерів: МА 47922845 А; МА 47922866 А; МА 47922846 А; МА 47922863 А , вилучених в ході обшуку від 05.07.2019;

- прозорий поліетиленовий пакет зі змивами з правої руки ОСОБА_1

- прозорий поліетиленовий пакет зі змивами з лівої руки ОСОБА_1

- прозорий поліетиленовий пакет зі змивами з правої руки ОСОБА_2

- прозорий поліетиленовий пакет зі змивами з лівої руки ОСОБА_2

- прозорий поліетиленовий пакет з контрольним зразком медичного бинта, яким проводились змиви з долоней рук ОСОБА_1

- прозорий поліетиленовий пакет з контрольним зразком медичного бинта, яким проводились змиви з долоней рук ОСОБА_2

- паперовий конверт з написом Додаток №1, конверт зі зразками СХР до протоколу огляду, помітки та вручення грошових коштів від 05.07.2019, к/п №42019130000000056 від 27.06.2019 , який містить зразок спеціальної хімічної речовини (препарат Промінь-1 ). На вимогу експерта надати для ознайомлення необхідні матеріали кримінального провадження.

Згідно ст. 69 КПК України дозволити повне або часткове знищення об`єктів експертизи або зміну їх властивостей.

Зобов`язати експерта надати висновок державною мовою.

Висновок надати слідчому Першого СВ ТУ ДБР, розташованого у місті Краматорську Туровській В.О..

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя С. М. Ткачова

Зареєстровано 12.07.2019
Оприлюднено 12.07.2019
Дата набрання законної сили 11.07.2019

Судовий реєстр по справі 234/11793/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 01.08.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 01.08.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 25.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 25.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 11.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 11.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 11.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 08.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону