11.07.2019 року КОЗЕЛЬЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа №533/674/19
провадження №2/533/263/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 липня 2019 року селище Козельщина
Козельщинський районний суд Полтавської області у складі
головуючого судді Лизенка А.В.,
за участю
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача Щербак Т. ОСОБА_2 ,
секретаря судового засідання Кумаки А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Козельщина Полтавської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Високовакулівської сільської ради про встановлення факту проживання однією сім`єю,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Високовакулівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області про встановлення факту проживання однією сім`єю.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що йому необхідно встановити факт проживання однією сім`єю ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцем села Довге, Козельщинського району, Полтавської області, з лютого 1995 року до дня смерті ОСОБА_3 , для отримання спадщини.
Також в позові зазначено, що позивач з метою оформлення спадщини звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 , але державним нотаріусом було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, у зв`язку з тим, що йому необхідно підтвердити факт проживання однією сім`ю не менше п`яти років із спадкодавцем ОСОБА_3
03.06.2019 року ухвалою суду відкрито провадження за правилами загального позовного провадження.
18.06.2019 року ухвалою суду закрито підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду по суті.
Позивач та представник позивача, у судовому засідання позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Відповідач, Високовакулівська сільська рада, належним чином повідомлена про час та місце судового засідання, у судове засідання представника не забезпечила, надала суду заяву про розгляд справи без участі представника, позов визнає (а.с.54).
Справу розглянуто в порядку загального позовного провадження.
Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Суд вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
ОСОБА_3 , мешканка села Довге, Козельщинського району Полтавської області, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6).
З довідки Високовакулівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області, вбачається, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на день своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 була зареєстрована в АДРЕСА_1 (а.с. 8).
Позивач та представник позивача надали пояснення, що позивач давно знав померлу, після повернення із строкової військової служби проживав поряд із її будинком, постійно спілкувалися. Оскільки ОСОБА_3 почала сильно хворіти, не виходила з двору, родичів не мала, позивач з 1995 року почав спільно з нею проживати однією сім`єю, доглядати, готувати їжу, купувати продукти харчування, ліки. Після її смерті позивач здійснив поховання, фактично прийняв все її майно та документи.
З довідки Високовакулівської сільської ради Козельщинського району Полтавської області виданої ОСОБА_1 вбачається, що останній здійснив поховання ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 7).
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , мешканці села Довге, підтвердили, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 у зв`язку з її хворобою проживали однією сім`єю з лютого 1995 року та до дня смерті останньої.
З постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 23.04.2019 року вбачається, що позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину в порядку спадкування після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 (а.с. 11).
Статтею 3 Сімейного Кодексу України визначено, що сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають спільні права та обов`язки.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, судом не встановлено порушень закону, прав, свобод чи інтереси інших осіб.
Відповідно до п.2 постанови Пленуму ВСУ від 30.05.2008 року №7 Про судову практику у справах про спадкування справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов`язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними.
Згідно ст.1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.
Суд зазначає, що в даному випадку, розгляд справи про встановлення факту впливає на спадкові права та обов`язки відповідача як потенційного набувача відумерлої спадщини відповідно до ст.1277 ЦК України, тому розгляд вимоги в позовному провадженні, а не в окремому провадженні, без вирішення матеріально-правової вимоги, не суперечить ст.ст.3, 19 ЦПК України, та на думку суду, не потребує попереднього розгляду в окремому провадженні, оскільки в даному випадку спір про право обумовлений самим характером правовідносин.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.258 - 268 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Прийняти визнання позову відповідачем.
Позов ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (проживає за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), до Високовакулівської сільської ради (місцезнаходження: вулиця Шкільна, будинок 36, с.Висока Вакулівка, Козельщинського району, Полтавської області, код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 21054603), про встановлення факту проживання однією сім`єю, задовольнити повністю.
Встановити факт проживання однією сім`єю ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка проживала за адресою: АДРЕСА_1 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_6 , з ОСОБА_1 , з лютого 1995 року до дня смерті ОСОБА_3 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду шляхом подання через Козельщинський районний суд Полтавської області апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.В.Лизенко
Повний текст рішення
складено та підписано 11.07.2019 року
Суд | Козельщинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2019 |
Оприлюднено | 12.07.2019 |
Номер документу | 82959230 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козельщинський районний суд Полтавської області
Лизенко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні