РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 759/6903/17
пр. № 2/759/441/19
07 червня 2019 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Миколаєць І.Ю., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін (у порядку письмового провадження) цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис, 8 (03179, м .Київ , вул .Академіка Єфремова, буд.19 , кв.25) про визнання установчих зборів такими, що не відбулися, визнання недійсним рішення установчих зборів, визнання недійсним та скасування протоколу установчих зборів, скасування статуту та ліквідацію юридичної особи,
ВСТАНОВИВ:
10.05.2017 року ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку звернувся до Святошинського районного суду з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис, 8 вимогами якого є :
-визнання установчих зборів ОСББ Оазис,8 такими, що не відбулися;
-визнання недійсним рішення установчих зборів ОСББ Оазис,8 проведених 07.09.2016р.;
-визнання недійсним та скасування протоколу установчих зборів 1/25 ОСББ Оазис,8 які були проведені 07.09.2016 р.;
-визнання недійсним та скасування статуту ОСББ Оазис,8 , затвердженого рішенням установчих зборів 07.09.2016р.;
-скасування реєстраційної дії, запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію ОСББ Оазис,8 , код ЄДРПОУ 40956914;
-ліквідувати юридичну особу ОСББ Оазис,8 , код ЄДРПОУ 40956914.
Свої вимоги позивач обґрунтовує наступними обставинами.
07 вересня 2016 року було проведено установчі збори ОСББ Оазис,8 , розташованого за місцезнаходженням: АДРЕСА_4. Метою Установчих зборів було створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку в яке входять співвласники двох багатоквартирних будинків за адресами: АДРЕСА_3 та АДРЕСА_2 .
Голосування співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_8 проводилось окремо, а результати голосування відображено в Протоколі №1/25 з додатками від 22.09.2016. Загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 складає 10770,4 кв.м.
Згідно підрахунку голосів, що відображено у Протоколі установчих зборів №1/25 з додатками від 22.09.2016: по питанням 1, 2, 4.1, 6.1, 6.2 проголосували ЗА 186 співвласників, площа квартир яких складає 5791,76 кв. м, що становить 53,77 % від Загальної площі; по питанню 3, 4.2, 5 проголосували ЗА 185 співвласників, площа квартир яких складає 5736,46 кв. м, що становить 53,26 % від Загальної площі.
Позивач просить задовольнити його вимоги за наступними підставами:
1.Багатоквартирні будинки АДРЕСА_9 не мають спільної прибудинкової території, елементів благоустрою та інженерної інфраструктури. Даний факт підтверджується відповідними довідками балансоутримувача Комунального підприємства Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва . Таким чином, при проведенні Установчих зборів про створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку в яке входять співвласники двох багатоквартирних будинків за адресами: АДРЕСА_3 та АДРЕСА_4 не було додержано вимоги абзацу 4 статті 4 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" з причини відсутності спільної прибудинкової території, елементів благоустрою, житлових багатоквартирних будинків АДРЕСА_4 .При вирішенні питання про місцезнаходження Об`єднання Установчими зборами прийнято рішення визначити його місцезнаходження за неіснуючою адресою: АДРЕСА_6 , що не відповідає вимогам законодавства.
3.Установчими зборами були прийняті рішення по питанню "4" щодо обрання правління та його голови, а також по питанню "5" щодо обрання ревізійної комісії вирішення яких є виключною компетенцією загальних зборів, а також правління Об`єднання відповідно.
4.Одночасно з вищенаведеними порушеннями мали місце й інші суттєві порушення зокрема не повідомлення у належний спосіб позивача, як співвласника, про проведення Установчих зборів, що є підставою визнати Установчі збори такими, що не відбулись.
5.При створенні Об`єднання відбулась також фальсифікації голосів, що полягає у наступному. За підрахунком голосів, що здійснено за копією Протоколу №1/25, яка надана Державним реєстратором та завірена його підписом та печаткою: по питанням 1, 2, 4.1, 6.1, 6.2 проголосували ЗА 182 співвласників, площа кварти яких складає 5352,00 кв. м, що становить 49,69 % від Загальної площі; по питанням 3, 4. 2, 5 проголосували ЗА 181 співвласників, площа квартир яки: складає 5296,70 кв. м, що становить 49,18 % від Загальної площі. Таким чином, з наведеного вище підрахунку голосів, вбачається відсутність необхідної кількості, а саме більше 50% голосів ЗА , у співвідношенні площі квартир співвласників, які проголосували ЗА до Загальної площі. Позивачу відомо, що від імені деяких співвласників квартир у багатоквартирному будинку АДРЕСА_4 , невідомими особами підписано листки письмового опитування, що свідчить про фальсифікацію результатів голосування, и зафіксовані в Протоколі №1/25.
Зважаючи на те, що при створенні Об`єднання допущені порушення, які не можна усунути, позивач вважає, що Об`єднання співвласник багатоквартирного будинку Оазис,8 підлягає припиненню шляхом ліквідації.
Таким чином, створення об"єднання у двох будинках в порушення закону, в тому числі прийняття установчими зборами рішень, що не відносяться до їх компетенції, фальсифікації результатів голосування, а так само не повідомлення позивача про проведення установчих зборів призвело до порушення права позивача на здійснення свого права власності відповідно до закону, а саме позбавило позивача вільно визначати форму управління багатоквартирним будинком, а також порушує право позивача на управління багатоквартирним будинком шляхом передачі всіх функцій з управління об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку, оскільки імеративними приписами ст. 4 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку щодо можливості створення в одному багатоквартирному будинку тільки одного об`єднання, не передбачається створення двох об`єднань в одному багатоквартирному будинку.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 15.05.2017 року суддею Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_2. відкрито провадження у справі.
12.09.2017року у повторному автоматичному розподілі справа була зареєстрована за суддею Святошинського районного суду м. Києва Миколаєць І.Ю., у зв`язку з відстороненням судді ОСОБА_2 .
Ухвалою суду від 12.09.2017 року справа прийнята в провадження судді Миколаєць І.Ю.
Відповідно до п. 9 ч.1 Перехідних положень ЦПК України (за редакцією ЗУ № 2147-УІІІ від 03.10.2017 р., в дії з 15.12.2017 р.), заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими відкрито на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 23.04.2018 р. продовжено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач відзиву на позовну заяву суду не надав.
Відповідно до ч.1-5 ст.263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Суд, перевіривши матеріали справи та наявні у справі докази, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч.1 ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_7 належить ОСОБА_3 та членам його сім`ї - ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на праві приватної власності по 1/5 частині кожному, що підтверджується свідоцтвом про право власності, виданим Святошинською районною у м. Києві радою від 24.12.2007 р. та зареєстровано в КМБТІ за № 2448 18.01.2008 р. (а.с. 9). Суд вважає доведеним вказану обставин, оскільки відповідач не заперечує проти неї.
07 вересня 2016 року було проведено установчі збори Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис,8 , розташованого за місцезнаходженням: АДРЕСА_4. Метою Установчих зборів було створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку в яке входять співвласники двох багатоквартирних будинків за адресами: АДРЕСА_3 та АДРЕСА_4 .
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", у разі створення об`єднання власниками квартир та/або нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках голосування співвласників щодо створення такого об`єднання проводиться у порядку, передбаченому цією статтею, за кожним багатоквартирним будинком окремо. Результати голосування визначаються окремо для кожного багатоквартирного будинку. Таким чином, голосування співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_4 проводилось окремо, а результати голосування відображено в Протоколі №1/25 з додатками від 22.09.2016 р. (а.с. 10-21). Загальна площа всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 складає 10770,4 кв.м. Питаннями порядку денного Установчих зборів були: організаційні питання (обрання голови та секретаря зборів); створення Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, визначення йоі назви та місцезнаходження; розгляд і затвердження Статуту Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку; обрання членів та голови правління; обрання членів ревізійної комісії; обрання відповідальних осіб уповноважених на підписання статуту та реєстрації об`єднання.
Пропозиції які ставились на голосування Установчих зборів по питанням порядку денного:
По питанню 1: Обрати головою зборів - ОСОБА_7 , секретарем зборів - ОСОБА_8 ;
По питанню 2: Створити об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис,8 , місцезнаходження, якого: Україна, місто Київ, вулиця Академіка Єфремова будинок №19, №25 та затвердити його назву, Оазис,8 ;
По питанню 3: Затвердити статут об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис,8 ;
По питанню 4 (4.1): Обрати головою правління об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис,8 ОСОБА_7 ;
По питанню 4 (4.2): Обрати членами правління об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис,8 ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ;
По питанню 5: Обрати ревізійну комісію об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис,8 , у складі: ОСОБА_17, АДРЕСА_10, ОСОБА_13 ; ОСОБА_14 , кв . АДРЕСА_8 ;
По питанню 6 (6.1): Уповноважити голову установчих зборів ОСОБА_7 підписати затверджений зборами статут об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис,8 , а також підготувати та підписати протокол цих зборів та інші документи, необхідні для державної реєстрації об`єднання співвласники багатоквартирного будинку Оазис,8 та подати ці документи для державної реєстрації Об`єднання ;
По питанню 6 (6.2): Уповноважити ОСОБА_16 подати державному реєстратору документи, необхідні для державної реєстрації об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис,8 , заповнити та підписати заяву про державну реєстрацій: об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис,8 .
Згідно підрахунку голосів, що відображено у Протоколі установчих зборів №1/25 з додатками від 22.09.2016: по питанням 1, 2, 4.1, 6.1, 6.2 проголосували ЗА 186 співвласників, площа квартир яких складає 5791,76 кв. м, що становить 53,77 % від Загальної площі; по питанню 3, 4.2, 5 проголосували ЗА 185 співвласників, площа квартир яких складає 5736,46 кв. м, що становить 53,26 % від Загальної площі.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
За нормою статті 385 Цивільного кодексу України власники квартир для забезпечення експлуатації багатоквартирного житлового будинку, користування квартирами та спільним майном житлового будинку можуть створювати об`єднання власників квартир (житла). Таке об`єднання може бути створено також власниками житлових будинків. Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.
Особливості державної реєстрації ОСББ визначені Законом України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Згідно положень цього Закону він визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.
За статтею 2 вказаного Закону він регулює, зокрема, порядок створення, діяльності і ліквідації об`єднань; відносини суб`єктів права власності щодо користування та розпорядження нерухомим майном у об`єднанні.
Згідно із частинами першою та другою статті 9 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку членом об`єднання може бути фізична чи юридична особа, яка є власником квартири (квартир) або приміщення (приміщень) у багатоквартирному будинку. Членство в об`єднанні є добровільним і може набуватися одночасно зі створенням об`єднання при проведенні установчих зборів, а також індивідуально, на основі письмової заяви, в будь-який момент його існування.
Відповідно ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку визначено, що кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Зі змісту оскаржуваного Протоколу № 1/25 рішення на установчих зборах ОСББ Оазис,8 приймалось шляхом поіменного голосування. Прийняте рішення фіксувалося в протоколі та додатково оформлювалось особистим підписом кожного, хто проголосував у листку голосування із зазначенням результату голосування.
Відповідно до ч.8 ст.10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , якщо під час проведення зборів співвласників для прийняття рішення не набрано встановленої частиною шостою цієї статті кількості голосів "за" або "проти", проводиться письмове опитування співвласників, які не голосували на зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення зборів співвласників. Якщо протягом цього строку необхідної кількості голосів "за" не набрано, рішення вважаються неприйнятими.
Письмове опитування співвласників проводиться ініціативною групою та іншими співвласниками за бажанням.
Письмове опитування може проводитися щодо одного або декількох питань одночасно. Питання - це текст, у якому викладається пропозиція у вигляді резолюції, щодо якої учаснику опитування пропонується відповісти "за", "проти" або "утримався". Питання повинно мати чітке і зрозуміле формулювання, що не допускає різних тлумачень.
Письмове опитування співвласників проводиться шляхом власноручного заповнення ними листків опитування, в яких зазначаються день опитування, прізвище, ім`я, по батькові співвласника, документ, що підтверджує право власності на квартиру або нежитлове приміщення, номер квартири або нежитлового приміщення, загальна площа квартири або нежитлового приміщення, документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представників), відповідь співвласника на питання "так", "ні" або "утримався", особистий підпис співвласника та особи, яка проводила опитування.
Голосування від імені співвласника представником здійснюється в порядку представництва згідно з вимогами цивільного законодавства. Кожен співвласник, який має право голосу, може реалізувати це право під час проведення такого опитування лише один раз з одного питання.
Забороняється в процесі проведення письмового опитування співвласників примушувати їх до голосування за або проти прийняття відповідного рішення чи винагороджувати їх за це в будь-якій формі.
За результатами підрахунку результатів письмового опитування співвласників особи, які проводили письмове опитування, вносять його результати до протоколу зборів та підводять загальні підсумки голосування щодо всіх питань. Під час підрахунку голосів враховуються і голоси, подані на зборах співвласників, і голоси співвласників, отримані під час проведення письмового опитування.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна;
Згідно вимог ч. ч. 1-4 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку об`єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об`єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку. Для створення об`єднання скликаються установчі збори. Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень. Повідомлення про проведення установчих зборів направляється ініціативною групою не менше ніж за 14 днів до дати проведення установчих зборів. Повідомлення направляється в письмовій формі і вручається кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом). У повідомленні про проведення установчих зборів зазначається, з чиєї ініціативи скликаються збори, місце і час проведення, проект порядку денного.
Відповідно до вимог ч. ч. 5-9 ст. 6 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку передбачено, що час і місце проведення обираються зручними для більшості можливих учасників зборів. Установчі збори веде голова зборів, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників. Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник на установчих зборах має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників.
Отже,вирішальним моментом в прийнятті рішення загальних (установчих) зборів є саме кількість голосів, а не кількість квадратних метрів, які займають власники квартир, як зазначає позивач.
Згідно з п. 3 Порядку державної реєстрації об`єднань співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України Про реалізацію Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку від 11.10.2002 року за № 1521, для державної реєстрації об`єднання уповноважена установчими зборами особа подає безпосередньо або надсилає поштою (рекомендованим листом) до органу державної реєстрації: 1) реєстраційну картку, яка одночасно є заявою про державну реєстрацію об`єднання, оформлену за зразком згідно з додатком 1 до цього Порядку; 2) протокол установчих зборів, на яких було прийнято рішення про створення об`єднання та затвердження його статуту; 3) два примірники оригіналу і п`ять копій статуту об`єднання, оформлені згідно з вимогами законодавства; 4) список членів об`єднання, складений згідно з додатком 2 до цього Порядку.
Пунктом 6 вказаного Порядку, зокрема, передбачено, що орган державної реєстрації перевіряє наведені у реєстраційній картці відомості, комплектність поданих документів та відповідність їх законодавству. У разі коли в результаті перевірки виявлено, що заявником подано не всі необхідні документи або вони не відповідають вимогам законодавства, орган державної реєстрації повідомляє про це заявника і повертає йому документи. Після врахування зауважень заявник може подати документи повторно.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців в Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, такі відомості про юридичну особу: дата прийняття, дата набрання законної сили та номер судового рішення, на підставі якого проведено реєстраційну дію, судового рішення про арешт корпоративних прав, судового рішення про заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій; відомості про скасування реєстраційних дій.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 25 Закон України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться, зокрема, на підставі судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі.
Пунктом 2 частини 1 статті 110 ЦК України встановлені підстави ліквідації юридичної особи, зокрема за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які неможливо усунути, чи в інших випадках, встановлених законом.
Як вбачається з матеріалів справи державним реєстратором визнано достатність документів для реєстрації ОСББ ОАЗИС,8 .
Цивільним процесуальним кодексом України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи, які мають відповідати вимогам належності, допустимості, достовірності та достатності.
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч. 2 ст. 78 ЦПК України). За положеннями статті 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч. 1 ст. 81 ЦПК України).
У відповідності до частини 6 статті 81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Законодавець виключає збирання доказів судом, що стосується предмета спору, з власної ініціативи, за винятком витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом, як передбачено частиною 7 статті 81 ЦПК України.
Відповідно до ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів в їх сукупності.
Суд, оцінюючи належність, допустимість, достовірність та достатність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів приходить до висновку, що обставини, на які посилається позивач не знайшли своє підтвердження при ухваленні рішення та не ґрунтується на вимогах чинного законодавства, а тому позов не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 385 ЦК України, Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , ст.ст.6, ч. 13 ст. 7, 8-13, 18, 19,77-79, 89, 259, 263-265, 268, 273, 274, 279, 354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Оазис, 8 (03179, м.Київ, вул .Академіка Єфремова, буд.19 , кв.25) про визнання установчих зборів такими, що не відбулися, визнання недійсним рішення установчих зборів, визнання недійсним та скасування протоколу установчих зборів, скасування статуту та ліквідацію юридичної особи - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення сторін зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасники справи якому рішення не було вручене у день його складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Київського апеляційного суду, при цьому відповідно до п. п. 15.5 п. 15Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів № 2147-VIII від 03.10.2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією кодексу.
Суддя І.Ю. Миколаєць
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2019 |
Оприлюднено | 12.07.2019 |
Номер документу | 82966061 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Миколаєць І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні