Справа № 709/385/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2019 року смт. Чорнобай
Слідчий суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області - ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання про скасування арешту майна, -
в с т а н о в и в:
Начальник Чорнобаївського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з клопотанням про скасування арешту майна.
В обґрунтування вказаного клопотання зазначалося, що у провадженні СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області перебували матеріали кримінального провадження № 42018251150000001 від 2 січня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України. Під час досудового розслідування слідчим СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області вилучалась комп`ютерна техніка та бухгалтерська документація, на які накладено арешт. За результатами досудового розслідування начальником СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області винесено постанову про закриття кримінального провадження, однак речі та документи не повернуті. У зв`язку з викладеним ОСОБА_3 просив, скасувати арешт на вказані речі та документи та повернути їх власнику.
У судове засідання ОСОБА_3 не з`явився, про час, дату та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином у телефонному режимі. Причини неявки суду невідомі.
Представник СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області у судове засідання не з`явився, про час, дату та місце розгляду повідомлявся належним чином, що підтверджується копією реєстру на відправлення кур`єрської кореспонденції за 2 липня 2019 року. Причини неявки суду невідомі. Водночас СВ Чорнобаївського ВПЗолотоніського ВПГУНП вЧеркаській областінаправилона адресу суду матеріали кримінального провадження
№ 42018251150000001 в 6 томах.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 КПК України клопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.
Враховуючи те, що начальник Чорнобаївського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області ОСОБА_3 і представник СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області про час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином, слідчий суддя дійшов висновку про можливість проведення судового засідання за їх відсутності.
Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, матеріали кримінального провадження, слідчий суддя встановив таке.
Ухвалою слідчого судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 27 лютого 2018 року надано дозвіл на проведення обшуку в службових кабінетах начальника Чорнобаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_4 , головного бухгалтера Чорнобаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини ОСОБА_5 , заступника начальника Управління Держпродспоживслужби у Чорнобаївському районі ОСОБА_3 , з метою виявлення та вилучення журналу вхідної та вихідної кореспонденції за 2016-2017 рік, журналу реєстрації договорів за 2016-2017 рік, посадових інструкцій і наказів про призначення на посаду зазначених осіб, договорів про закупівлю товарно-матеріальних цінностей з усіма до них додатками та додатковими угодами, накладних про перерахування коштів по даних договорах, документів, які надавали ФОП та ТОВ, що стосуються укладання останніми договорів про закупівлю товарно-матеріальних цінностей, актів виконаних робіт по договорах та інші документи, які стосуються закупівлі чи виконання будь-яких домовленостей для Чорнобаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Управління Держпродспоживслужби у Чорнобаївському районі, комп"ютерної техніки та флеш накопичувачів, на яких можуть зберігатися електронні файли зазначених документів.
Під час проведення обшуку за вказаною ухвалою суду старшим слідчим СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 вилучено речі, зокрема 3 системні блоки та інші документи, що підтверджується протоколом обшуку від
12 березня 2018 року.
З наданих суду матеріалів кримінального провадження вбачається, що слідчі СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області із клопотання про накладення арешту майна до Чорнобаївського районного суду Черкаської області не зверталися, ухвали про накладення арешту на майно судом не виносилися.
Водночас постановою начальника СВ Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7 від 19 квітня 2019 року кримінальне провадження
№ 42018251150000001 від 2 січня 2018 року закрито у зв`язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Відповідно до розписки начальника Чорнобаївського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області ОСОБА_3 від 26 червня 2019 року останній отримав від Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області речові докази, вилучені під час обшуку, а саме 3 системні блоки та всю необхідну документацію, претензій до працівників поліції не має.
Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Водночас в абз. 2 ч. 1 ст. 174 КПК України зазначено, що арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Так, слідчим суддею встановлено, що арешт на вилучене майно відповідно до ухвали Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 27 лютого 2018 року про проведення обшуку не накладався.
Враховуючи викладене, слідчий суддя дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 131-132, 170-175, 369-372 КПК України, слідчий суддя -
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання начальника Чорнобаївського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області ОСОБА_3 про скасування арешту майна - відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82986279 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Чубай В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні