Рішення
від 12.07.2019 по справі 546/317/18
РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

єдиний унікальний номер справи 546/317/18

номер провадження 2/546/146/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2019 року місто Решетилівка

Решетилівський районний суд Полтавської області у складі

головуючої судді Лизенко І.В.,

за участю секретаря судового засідання Коваленка А.В.,

розглянувши у відкритому у судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Пащенківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області про визнання права власності в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

12.04.2018 позивачка звернулась до суду із вказаною позовною заявою, 01.04.2019 уточнила свої позовні вимоги та просить суд визнати за ним право власності в порядку спадкування на житловий будинок з господарськими будівлями, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та складається з наступного: А-І- житловий будинок, а - веранда, Б, б, В, Г1, Д - сарай, Г - літня кухня, Г-2 - гараж, д - погріб, б1 - навіс, Е -вбиральня, №1 - колодязь.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що вона є єдиною спадкоємицею, яка прийняла спадщину, після смерті її чоловіка ОСОБА_2 . Спадщина складається із вищезгаданого житлового будинку. Однак у видачі свідоцтва про право на спадщину на будинок їй було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу. Тому вона і звернулась до суду із даним позовом.

16.04.2018 суддею ОСОБА_6 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.

04.06.2018 підготовче судове засідання закрито, справу призначено до розгляду по суті. Розгляд справи не було завершено, у зв`язку зі звільненням судді ОСОБА_6 у відставку 27.09.2018.

У зв`язку з відсутністю у Решетилівському районному суді Полтавської області суддів, які б мали повноваження на здійснення судочинства, проведення автоматизованого розподілу справи між суддями було неможливим, що підтверджується відповідним протоколом від 17.10.2018.

За результатами повторно проведеного автоматизованого розподілу справ між суддями, 22.02.2019 справу передано на розгляд складу суду із головуючою Лизенко І.В. (відряджена до Решетилівського районного суду Полтавської області на підставі Рішення Вищої ради правосуддя від 22.01.2019 №175/о/15-19).

04.03.2019 суддею Лизенко І.В. справу прийнято до розгляду, повторно розпочато розгляд справи по суті.

У судове засідання позивачка не з`явилась, належним чином була повідомлена про час, дату та місце його проведення. До суду надала письмову заяву, у якій просить розглядати справу за її відсутності, зазначає, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити (а.с.67).

Відповідач, Пащенківська сільська рада Решетилівського району Полтавської області, належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, у судове засідання явку свого представника не забезпечив, надав заяву, в якій просить справу розглядати без участі уповноваженого представника, позовні вимоги визнає (а.с. 68).

Справу розглянуто згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України за відсутності учасників справи, які надіслали на адресу суду заяви з проханням справу розглянути за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснювався на підставі наявних у суду матеріалів.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , що підтверджується відповідним актовим записом №08 згідно копії свідоцтва про смерть (а.с.9).

Померлий ОСОБА_2 є чоловіком позивачки, що підтверджується актовим записом № 6 згідно копії свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.17).

Згідно інформації зі Спадкового реєстру, після смерті ОСОБА_2 , заведено спадкову справу, номер у реєстрі 59121498. Спадкоємцю видано чотири свідоцтва про право на спадщину (а.с.57)

З постанови про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом від 31.01.2018 вбачається, що позивачка прийняла спадщину після свого померлого чоловіка ОСОБА_2 . Інші спадкоємці, діти спадкодавця: ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , відмовились від прийняття спадщини на користь позивачки. Однак, ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з відсутністю правовстановлюючого документу (а.с.10).

На підставі рішення Пащенківської сільської Ради народних депутатів від 02.04.1994 ОСОБА_2 безоплатно передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,60 га (а.с.16).

Згідно довідок Пащенківськї сільської ради Решетилівського району Полтавської та виписки із погосподарської книги № 1, виданої Пащенківською сільською радою Решетилівського району Полтавської області 06.06.2019, ОСОБА_2 є власником домогосподарства, а також земельних ділянок для обслуговування житлового будинку і господарських будівель і споруд та для ведення особистого селянського господарства, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.18,19, 65).

З технічного паспорту на садибний (індивідуальний) житловий будинок АДРЕСА_1 , який виготовлений станом на 07.02.2018 на замовлення позивачки, встановлено, що домогосподарство складається з наступних будівель: А-І- житловий будинок, а - веранда, Б, б, В, Г-1, Д - сарай, Г - літня кухня, Г-2 - гараж, д - погріб, б-1 - навіс, Е -вбиральня, №1 - колодязь. На території садибного (індивідуального) житлового будинку самочинне будівництвовідсутнє(а.с.11-15).

Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно зі статтею 1217 ЦК, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Статтею 1218 ЦК визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Відповідно до ч.2 ст.1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованих Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном.

Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Відповідно до ст.41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способом захисту цивільного права може бути визнання права.

Врахувавши вищевикладене, суд вважає доведеним наявність права власності спадкодавця ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , на вказаний житловий будинок.

З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права або інтереси інших осіб. Таким чином, визнання позову відповідачем слід прийняти.

Оскільки судом встановлено, що позивачка має право на спадщину після померлого ОСОБА_2 , як спадкоємиця першої черги за законом, проте у видачі свідоцтва про право на спадщину їй відмовлено, суд вважає можливим визнати за нею право власності на спадкове майно.

Керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1218, 1268 ЦК України, ст.ст. 206,263,265,273 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Прийняти визнання позову відповідачем Пащенківською сільською радою Решетилівського району Полтавської області.

Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Пащенківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області (місцезнаходження: с. Пащенки Решетилівського району Полтавської області; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 21044177) про визнання права власності в порядку спадкування - задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями (А-І- житловий будинок, а - веранда, Б, б, В, Г1, Д - сарай, Г - літня кухня, Г-2 - гараж, д - погріб, б1 - навіс, Е -вбиральня, №1 - колодязь), розташований за адресою: АДРЕСА_1 , у порядку спадкування після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Решетилівський районний суд Полтавської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Суддя І.В. Лизенко

СудРешетилівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення12.07.2019
Оприлюднено16.07.2019
Номер документу83017218
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —546/317/18

Рішення від 12.07.2019

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Лизенко І. В.

Ухвала від 04.03.2019

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Лизенко І. В.

Ухвала від 04.06.2018

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Горулько О. М.

Ухвала від 16.04.2018

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Горулько О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні