Ухвала
від 12.07.2019 по справі 757/36148/19-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/36148/19-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

11.07.2019 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12019090000000083.

Слідчий або прокурор в судове засідання не з`явились, слідчий направив заяву про розгляд клопотання без його участі та задоволення клопотання.

В обґрунтування клопотання, прокурор зазначив.

Головним слідчим управлінням Національної поліції України розслідується кримінальне провадження №12019090000000083 від 05.01.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 129, ч. 1 ст. 345, ч. 1 ст. 14 ст. 348, ст. 348 КК України.

На адресу начальників ГУНП в Рівненській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій, Черкаській, Херсонській, Волинській, Івано-Франківській, Луганській, Житомирській, Дніпропетровській, Полтавській та Кіровоградській областях надійшли листи із погрозами вбивства останніх та керівництва Національної поліції України, відправником якого зазначено « ОСОБА_4 АДРЕСА_1 ».

З матеріалів клопотання вбачається, що на конвертах, які надійшли на адресу начальників ГУНП в Рівненській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій, Черкаській, Херсонській, Волинській, Івано-Франківській, Луганській, Житомирській, Дніпропетровській, Полтавській та Кіровоградській областях із листами з погрозами вбивства останніх та керівництва Національної поліції України, наявна поштова марка із зображенням «Катеринівської церкви м. Чернігів».

Відповідно до інформації Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України встановлено, що 27.03.2019 о 12 год. 35 хв. у відділенні поштового зв`язку №28 Рівненської дирекції ПАТ «Укрпошта» (розташоване за адресою: м. Рівне, вул. Соборна, 56) перебувала особа, яка придбала 53 марки з зображенням «Борис Патон», 12 марок з зображенням «Катеринівської церкви м. Чернігів» та 65 конвертів формату ІІ-ШС 5 білого кольору.

Допитаний як свідок оператор поштового зв`язку ВПЗ №28 Рівненської дирекції ПАТ «Укрпошта» ОСОБА_5 показала, що 07.12.2018 до магазину філателії ВПЗ №28 для продажу надійшло близько 600 поштових марок з зображенням «Катеринівської церкви м. Чернігів», з яких по 26.12.2018 включно було продано 164 марки. 26.12.2018 до магазину філателії ВПЗ №28 зайшов невідомий мені молодий чоловік, який придбав 53 марки з зображенням «Борис Патон», 12 марок з зображенням «Катеринівської церкви м. Чернігів» та 65 конвертів формату ІІ-ШС 5 білого кольору. Цей чоловік у магазині філателії ВПЗ №28 протягом 2018 року перебував близько трьох разів та зазвичай купував конверти та марки у кількості від 20 штук. 27.03.2019 близько 12 год. 35 хв. Свідок знаходилася у приміщенні відділення №28 Рівненської дирекції АТ «Укрпошта», де побачила цього громадянина, який отримував відправлення на ім`я невідомої свідку особи Подивившись доручення свідок побачила, що цим громадянином являється ОСОБА_6 ».

Згідно з протоколом пред`явлення особи для впізнання за фотознімками ОСОБА_5 впізнала особу, яка систематично купує друковану продукцію та отримує кореспонденцію у ВПЗ №28 Рівненської дирекції АТ «Укрпошта» - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до листа Рівненської дирекції АТ «Укрпошта» за вих.№36-51 (та додатків до нього) установлено наступні відомості щодо ОСОБА_6 - паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Хустським РВ ГУДМС України у Закарпатській області 22.02.2013, ІІН НОМЕР_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

З метою отримання додаткових доказів та інших відомостей про вчинення кримінальних правопорушень 20.06.2019 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 05.06.2019 проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_6 , у ході якого вилучено речі та документи.

20.06.2019 вилученні речі і документи (у тому числі комп`ютерну техніку) визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Згідно з п.1ст.98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до частини 2 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Слідчий суддя, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки майно на яке просить прокурор накласти арешт є речовими доказами у кримінальному провадженні № 12019090000000083.

На підставі викладеного і керуючись ст. 107, 131, 132, 170173, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на речі, вилучені під час обшуку за адресою АДРЕСА_2 , на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва 20.06.2019, а саме:

-сім-картка № НОМЕР_3 «Vodafone»;

-тримач для сім-картки «Київстар» № НОМЕР_4 (без сім-картки);

-сім-картка № НОМЕР_5 «Київстар»;

-тримач для сім-картки «Vodafone» з абонентським номером НОМЕР_6 (без сім-картки);

-тримач для сім-картки «Vodafone» з абонентським номером НОМЕР_7 (без сім-картки);

-тримач для сім-картки «Lifecell» № НОМЕР_8 (без сім-картки);

-тримач для сім-картки «Vodafone» з абонентським номером НОМЕР_9 (без сім-картки);

-тримач для сім-картки «Київстар» № НОМЕР_10 (без сім-картки);

-мобільний термінал «ATEL» MEID А1000032346В21 з сім-карткою;

-мобільний термінал «Samsung» ІМЕІ НОМЕР_11 з сім-карткою;

-мобільний термінал «Samsung» ІМЕІ НОМЕР_12

-флеш-накопичувач «GoodRam» у корпусі синьо-зеленого кольору;

-мобільний термінал «Ergo» ІМЕІ НОМЕР_13 , ІМЕІ НОМЕР_14 з сім-карткою;

-мобільний термінал «Ergo» ІМЕІ НОМЕР_15 , ІМЕІ НОМЕР_16 ;

-тримач для сім-картки «Київстар» № НОМЕР_5 (без сім-картки);

-мобільний термінал «Samsung» ІМЕІ НОМЕР_17 , ІМЕІ НОМЕР_18 без сім-картки та флеш-накопичувача;

-мобільний термінал «Samsung» ІМЕІ НОМЕР_19 , ІМЕІ НОМЕР_20 без сім-картки та флеш-накопичувача;

-мобільний термінал «Хіаоmі» ІМЕІ НОМЕР_21 , ІМЕІ НОМЕР_22 без сім-картки та флеш-накопичувача;

-блокнот з чорновими записами в обкладинці червоного кольору з написом « ОСОБА_7 »;

-блокнот з чорновими записами в обкладинці чорного кольору;

-блокнот х чорновими записами в обкладинці коричневого кольору;

-аркуш паперу формату А4 з відтиском печатки «МОЗ України Управління охорони здоров`я Закарпатської облдержадміністрації Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Нижнє Селище Хустського району Закарпатської області ідентифікаційний код 26465624 90440 Закарпатська область, Хустський район с. Нижнє Селище, вул.. Центральна, 78» та « ОСОБА_8 * лікар»;

-аркуш паперу формату А4 з відтиском печатки «Україна * Хустська районна державна адміністрація Закарпатської області * Нижнєселищенська ЗОШ І-ІІІ ступенів * 3490103 * Хустської державної районної державної адміністрації Закарпатської області» у кількості 4 штук;

-аркуш паперу формату А4 з відтиском «Україна Закарпатська область Хустський р-н с. Нижнє Селище * МОН України * Нижнєселищенський ДНЗ * код 26463716» та «Україна МОУ Нижнєселищенський ДНЗ 90440 Закарпатська обл. Хустський р-н с. Нижнє Селище вул. Демократична №2» у кількості 8 аркушів;

-ноутбук «Asus» с/н С7NОВС459164304 з зарядним пристроєм (працездатність не перевірялася);

-ноутбук «Lenovo» с/н WB13681533 з зарядним пристроєм (працездатність не перевірялася);

- БФП «Canon» с/н WRW19157 (працездатність не перевірялася).

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.07.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу83026424
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/36148/19-к

Ухвала від 03.10.2019

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Юрдига Ольга Степанівна

Ухвала від 12.07.2019

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Білоцерківець О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні