Ухвала
від 15.07.2019 по справі 757/36102/19-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/36102/19-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві клопотання прокурора відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

11.07.2019 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання сторони кримінального провадження клопотання прокурора відділу Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12015170300001426.

Слідчий або прокурор в судове засідання не з`явились, слідчий направив заяву про розгляд клопотання без його участі та задоволення клопотання.

В обґрунтування клопотання, прокурор зазначив.

Головним слідчим управлінням Національної поліції України розслідується кримінальне провадження №12015170300001426 від 05.10.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 122, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 122, ч. 2 ст. 189, ч. 4 ст. 190 КК України.

Протягом тривалого часу група осіб, будучи у попередній злочинній змові, з метою одержання вигодидля себета третіхосіб,вимагають угромадян вчинитидії майновогохарактеру зпогрозами вбивствачи заподіяннятяжких тілеснихушкоджень,пошкодження тазнищення майнаналежного останнімта їхблизьких родичів.

Крім того, вказані особи систематично вчиняють умисні середньої тяжкості тілесні ушкодження громадянам України, що спричиняють тривалий розлад здоров`я з метою залякування потерпілого або його родичів з метою примусу до вчинення певних дій.

Також зазначені особи заволоділи належним майном ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в особливо великих розмірах шляхом зловживання довірою.

Під час досудового розслідування встановлено, що 05.10.2015 близько 15 години 00 хвилин за адресою АДРЕСА_1 та 3-а, група осіб, будучи у попередній злочинній змові, з метою одержання вигодидля себета третіхосіб,вимагали від ОСОБА_4 передати коштиу сумі80000 доларів США, з погрозами вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, пошкодження та знищення майна належного останньому та його близьким родичам.

В подальшому, 19.02.2016, близько 19 години 00 хвилин, на території готельно-ресторанного комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (розташований за адресою: АДРЕСА_1 ) група осіб нанесла ОСОБА_4 умисні середньої тяжкості тілесні ушкодження, що спричинили тривалий розлад здоров`я з метою залякування останнього та його родичів з метою примусу вчинення дій майнового характеру передачі коштів у сумі 84000 доларів США.

В ході досудового розслідування встановлено, що група осіб вчинила дії, спрямовані на заволодінням належним майном ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в особливо великих розмірах шляхом зловживання довірою, а саме використовуючи залежність родини ОСОБА_8 , постійний тиск та залякування вказаних осіб (родини ОСОБА_8 ), під приводом надання позики у сумі 100000 доларів США, заволоділа об`єктами нерухомого майна нежитловими будівлями, які складаються в цілому з фітобару А-1 пл. 562,3 кв.м., бювету Б-1 пл. 116,1 кв.м., басейну №1, огорожі №3, бетонно-цементної доріжки І, замощення ІІ, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , які розташовані на земельній ділянці, площею 0,4600 га, цільове призначення якої: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, кадастровий номер 5324085908:08:001:0115, якою користується ОСОБА_6 на підставі договору оренди землі, укладеного з нею Терешківською сільською радою 02.08.2012, та являється частиною готельно-ресторанного комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Крім того, під час досудового розслідування встановлено, що групою невстановлених осіб здійснюється підготовка до заволодіння належним майном ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , що розташоване за адресою АДРЕСА_1 .

08.07.2019 вказане нерухоме майно старшим слідчим в ОВС ГСУ Національної поліції України ОСОБА_9 визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12015170300001426.

Згідно з п.1ст.98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до частини 2 статті 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Слідчий суддя, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки майно на яке просить прокурор накласти арешт є речовими доказами у кримінальному провадженні № 12015170300001426.

На підставі викладеного і керуючись ст. 107, 131, 132, 170173, 309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арештна нерухомемайно шляхомнакладення заборонина відчуження, а саме - нежитлових будівель, які складаються в цілому з фітобару А-1 пл. 562,3 кв.м., бювету Б-1 пл. 116,1 кв.м., басейну №1, огорожі №3, бетонно-цементної доріжки І, замощення ІІ, що знаходяться за адресою: село Копили, Полтавського району, Полтавської області, вулиця Зелена Діброва, номер 3а (три «а») та які являються частиною готельно-ресторанного комплексу «Зелена Дубрава».

Заборонити ОСОБА_10 (ІІН НОМЕР_1 ), ОСОБА_11 (ІІН НОМЕР_2 )та будь-яким фізичним та юридичним особам вчиняти дії, спрямовані на відчуження об`єктів нерухомого майна нежитлових будівель, які складаються в цілому з фітобару А-1 пл. 562,3 кв.м., бювету Б-1 пл. 116,1 кв.м., басейну №1, огорожі №3, бетонно-цементної доріжки І, замощення ІІ, що знаходяться за адресою: село Копили, Полтавського району, Полтавської області, вулиця Зелена Діброва, номер 3а (три «а») та які являються частиною готельно-ресторанного комплексу «Зелена Дубрава».

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.07.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу83026684
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/36102/19-к

Ухвала від 15.07.2019

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Білоцерківець О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні