ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Хмельницький
"15" липня 2019 р. Справа № 924/710/19
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Кочергіної В.О., розглянувши матеріали
за позовом Хмельницької міської ради, м. Хмельницький
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Перспектива Про", м. Дніпро
про врегулювання розбіжності пункту 14 Договору оренди земельної ділянки площею 1750кв.м. по АДРЕСА_1 136 АДРЕСА_2 , кадастровий номер НОМЕР_1 , укладеного між Хмельницькою міською радою та ТОВ "Перспектива Про" та вважати п. 14 цього Договору укладеним у такій редакції: п. 14 "У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором: - у 10-дениий строк сплачується штраф у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої цим договором; - справляється пеня у розмірі 0,5% від несплаченої суми за кожний день прострочення".
ВСТАНОВИВ:
11.07.2019р. на адресу господарського суду Хмельницької області надійшла позовна заява Хмельницької міської ради, м. Хмельницький до Товариства з обмеженою відповідальністю "Перспектива Про", м. Дніпро про врегулювання розбіжності по пункту 14 Договору оренди земельної ділянки площею 1750кв.м. по АДРЕСА_3 , кадастровий номер НОМЕР_1 , укладеного між Хмельницькою міською радою та ТОВ "Перспектива Про", та вважати п. 14 цього Договору укладеним у такій редакції: п. 14 "У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором: - у 10-дениий строк сплачується штраф у розмірі 100 відсотків річної орендної плати, встановленої цим договором; справляється пеня у розмірі 0,5% від несплаченої суми за кожний день прострочення".
Позовні вимоги обгрунтовані недосягненням між сторонами згоди по умовам договору щодо встановлення штрафних санкцій у разі невчасного внесення орендарем орендної плати.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.07.2019р., позовну заяву передано для розгляду судді Кочергіній В.О.
Розглянувши подану позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд зазначає наступне.
За приписами ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Дослідивши матеріали поданої заяви, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху.
В порушення пункту 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позивачем не подано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
В порушення ч.2 ст.164 ГПК України, позивачем не подано належних доказів, що підтверджують позовні вимоги.
Згідно ч. 1 ст. 77 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Відповідно до ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Згідно з ч. ч. 1, 2, 4 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
У відповідності до п. 5.27 Вимог до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затверджених наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. N 55, засвідчення копії документа, або копій документів складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії .
З матеріалів доданих до позовної заяви вбачається, що додатки подані не в оригіналі та копії документів не засвідчені належним чином, а саме, відсутня дата засвідчення копії, а тому не можуть вважатись належними доказами в розумінні ст. 91 ГПК України.
Згідно ч.1, ч.2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява Хмельницької міської ради м. Хмельницький підлягає залишенню без руху.
У разі не усунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що звернулась із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Хмельницької міської ради м. Хмельницький залишити без руху.
2. Встановити Хмельницькій міській раді м. Хмельницький строк на усунення недоліків позовної заяви - не пізніше 10 днів з дня вручення зазначеної ухвали.
3. Встановити Хмельницькій міській раді м. Хмельницький спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання всіх документів, долучених до заяви, завірених належним чином у відповідності до вимог, встановлених п. 5.27 Вимог до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затверджених наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 N 55;
- подання до суду попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; докази направлення цієї заяви учасникам справи.
4. Повідомити учасників справи, що інформацію по справі, що розглядається доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://km.arbitr.gov.ua.
5. Ухвала набрала законної сили 15.07.2019р. та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В.О. Кочергіна
Віддруковано 3 примірники:
1-до справи;
2-позивачу Хмельницька міська рада (29000, м. Хмельницький, вул. Гагаріна, 3);
3-ТОВ "Перспектива Про" (49000, м. Дніпро, вул. Грушевського, 11).
Адресатам рекомендованим з повідомленням про вручення.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2019 |
Оприлюднено | 16.07.2019 |
Номер документу | 83029517 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Кочергіна В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні