Ухвала
від 15.07.2019 по справі 592/10669/19
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа №592/10669/19

Провадження №1-кс/592/5937/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2019 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянув клопотання начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 про проведення обшуку у кримінальному провадженні № 32018200000000016, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.01.2018 р. за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 205, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 212 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий своє клопотання мотивує тим, що досудовим розслідуванням встановлено групу жителів м. Ужгорода, а саме: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , які організували та контролюють діяльність підприємств, що входять до складу «центру мінімізації митних платежів», які на замовлення фізичних осіб здійснюють імпорт товарно-матеріальних цінностей на територію України по заниженим цінам, які в подальшому реалізовуються за готівкові кошти. При цьому, здійснюється незаконне формування податкового кредиту з податку на додану вартість для транзитно-конвертаційних груп підприємств, які в подальшому здійснюють формування незаконного податкового кредиту для реальних суб`єктів підприємницької діяльності.

Вказаними особами, з метою реалізації своїх злочинних намірів протягом останніх років створено (зареєстровано) ряд підконтрольних підприємств-резидентів, а саме:ТОВ «Євро Континент» (код 37968542), ТОВ «Стріт» (код 38720542), ТОВ «Амфібрікс» (код 41507394), ТОВ «Альбітер» (код 41507284), ТОВ «Андерлайн» (код 40202557), ТОВ «Рерум» (код 41018475), ТОВ «Еріціус» код (40111528), ТОВ «Даталас» (код 40620835), які фактично здійснюють незаконну діяльність на теперішній час. Крім того, встановлено, що вищевказаними особами зареєстровано ряд підконтрольних підприємств-нерезидентів, а саме: Replicants.r.o. (Словаччина), ESPoltades.r.o (Словаччина), AutoExportEastLTD (Велика Британія).

Проведеними негласними слідчими (розшуковими) діями та аналізом фінансово-господарської діяльності вищезазначених підприємств, з використанням наявних баз ДФС України,по ланцюгу постачання товарно-матеріальних цінностей встановлено відмінність номенклатури придбаного товару (робіт, послуг) від номенклатури товару (робіт, послуг), що реалізуються, тобто здійснюється легалізація товарів в обіг на території України у яких відсутнє джерело їх законного введення в обіг та реального задекларованого виробництва таких товарів.

Під час проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є безпосереднім організатором та виконавцем злочинної діяльності та фактично здійснює свою протиправну діяльність, пов`язану у сприянні в ухиленні від сплати податків суб`єктам підприємницької діяльності реального сектору економіки за адресою: Закарпатська обл., Ужгородський р-н., с. Великі Лази, вул. Східна, буд.5, де зберігаються та можуть бути виявлені речі та документи по фінансово-господарській діяльності ТОВ «Євро Континент» (код 37968542), ТОВ «Стріт» (код 38720542), ТОВ «Амфібрікс» (код 41507394), ТОВ «Альбітер» (код 41507284), ТОВ «Андерлайн» (код 40202557), ТОВ «Рерум» (код 41018475), ТОВ «Еріціус» код (40111528), ТОВ «Даталас» (код 40620835), Replicants.r.o. (Словаччина), ESPoltades.r.o (Словаччина), AutoExportEastLTD (Велика Британія), зокрема: договори, додаткові угоди, специфікації, накладні, прибуткові накладні, видаткові накладні, податкові накладні, платіжні доручення, банківські виписки, чеки, акти приймання-передачі наданих послуг, товарно-транспортні накладні, контракти, сертифікати якості на товар, товарно-матеріальні цінності, готівкові грошові кошти, чорнові записи (документи подвійної бухгалтерії), незаповнені бухгалтерські бланки з відбитками печаток підприємств з ознаками фіктивності, печатки перелічених вище підприємств, комп`ютерна техніка (системні блоки, ноутбуки, планшети, жорсткі диски, тощо), за допомогою якої ведеться фіктивна бухгалтерська документація та формується податкова звітність, носії інформації (компакт-диски, флеш-накопичувачі, інші носії), на яких зберігаються електронні версії фіктивних бухгалтерських документів, ключі доступу до системи «Клієнт-Банк», мобільні телефони із встановленими SIM-картками та програмами «Viber», «WhatsApp», «Telegram», за допомогою яких здійснюється пересилання текстових та інших файлів для конспірації протиправної діяльності, переписки між підприємствами, документи щодо митного оформлення імпорту товарно-матеріальних цінностей та товарів широкого вжитку, інвойси, міжнародні товарно-транспортні накладні (CMR), вантажно-митні декларації, в т.ч. попередні, кредитні та інші банківські картки, на які перераховуються безготівкові кошти для подальшого зняття готівки, відео реєстратори, на яких можуть бути записи дій та розмов, здійснених в приміщеннях, про обставини вчинення злочину, які були знаряддям кримінальних правопорушень, зберегли на собі сліди злочинів та були об`єктом злочинних дій, що свідчать про обставини вчинення кримінального правопорушення і які мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні та можуть бути засобами для розкриття злочинів і виявлення винних.

Факт використання ТОВ «Євро Континент» (код 37968542),ТОВ «Андерлайн» (код 40202557), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 підтверджується допитами свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 .

Вилучення зазначених речей та документів надасть можливість встановити порушення податкового законодавства України, а також подію кримінального правопорушення, вид та розмір шкоди, яку було завдано державі та будуть використані в подальшому як речові докази.

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно право власності на нежитлові приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровані за ТОВ «Ужгородська СПМК» (код 00910376).

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив надати дозвіл на обшук.

Слідчий суддя, вислухавши думку слідчого, перевіривши надані матеріали клопотання, приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

За приписами ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Судом встановлено, що 30.01.2018 р. у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 32018200000000016 зареєстровано кримінальне провадження за ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 205, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 212 КК України, яке перебуває в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

У матеріалах клопотання відсутні докази на підтвердження наявності ухвали про тимчасовий доступ та обґрунтованих посилань на неможливість проведення такого заходу.

Слідчий просить винести ухвалу про дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 з метою, зокрема, виявлення та вилучення комп`ютерної техніки (системних блоків, ноутбуків, планшетів, жорстких дисків тощо).

Відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.

Слідчим не доведено необхідність вилучення комп`ютерної техніки, а також що дана техніка отримана в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення.

З огляду на викладене слідчий суддя дійшов висновку про передчасність клопотання про проведення обшуку та необхідність відмови у задоволенні клопотання.

Керуючись ст. 234 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні клопотання начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Сумській області ОСОБА_3 про проведення обшуку у кримінальному провадженні № 32018200000000016, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.01.2018 р. за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27 ч. 1 ст. 205, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 212 КК України відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення15.07.2019
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу83032444
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —592/10669/19

Ухвала від 15.07.2019

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Алфьоров А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні