Постанова
від 16.07.2019 по справі 280/1207/19
КОРОСТИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 280/1207/19

Провадження № 3/280/631/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 липня 2019 року м.Коростишів

Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Щербаченко І. В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, має ІІ-у групу інвалідності, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 173? Кодексу України про адміністративні правопорушення, за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,

встановив:

До Коростишівського районного суду Житомирської області 16.07.2019 надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 173? Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №023156 від 12.07.2019 09.06.2019 близько 10:00 години ОСОБА_1 за місцем свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_2 насильство в сім`ї умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в її сторону нецензурною лайкою, намагався затіяти бійку, на її зауваження не реагував, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров`ю ОСОБА_2 , чим вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 173? Кодексу України про адміністративні правопорушення /а.с.2/.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому не визнав, пояснив, що дійсно одного дня у червні цього року між ним та дружиною стався конфлікт. ОСОБА_1 також пояснив, що вони разом з дружиною протягом тривалого часу не проживають подружнім життям, проте мешкають в одному дому, у різних кімнатах, у спільному користуванні кухня Того дня, він відчинив двері, щоб поставити питання дружині по господарству, не пам`ятає точно що саме, вона почала до нього кричати та битися, він розвернув її руками за її плечі, штовхнув, вона зробила близько трьох-чотирьох кроків та знову поверталася до нього, так повторювалося чотири чи п`ять разів, не заперечує, що лунали слова нецензурної лайки, після цього він штовхнув її сильніше, й вона вперлася руками в грубу , пояснив, що він не насильник, дружину не б`є та не вчиняє будь-якого насильства щодо неї.

Факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а саме: вищевказаним протоколом про адміністративне правопорушення від 12.07.2019 /а.с.2/, копією заяви ОСОБА_2 /а.с.3/, письмовими поясненнями ОСОБА_1 /а.с.4/. Невизнання вини саме у вчиненні адміністративного правопорушення ОСОБА_1 розцінюється як намагання уникнути покарання.

Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 26.06.2019 днів 5-6 тому його дружина накинулася на нього, він її розвернув її і відштовхнув від себе разів чотири, з будинку не виганяв її /а.с.4/.

Статтею 1 Закону України Про запобігання та протидію домашньому насильству передбачено, що домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь; психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи.

Враховуючи обставини справи, характер правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до статті 40? Кодексу України про адміністративні правопорушення, пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, однак ОСОБА_1 встановлено другу групу інвалідності, отже з останнього в дохід держави судовий збір у відповідності до положень п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір не стягується.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 23, 33-35, 40?, 173?, 283 - 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 5 Закону України Про судовий збір ,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні 09.06.2019 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 173? Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок, на розрахунковий рахунок 31113106006268, отримувач коштів - УК у Коростишівському районі, код класифікації доходів бюджету - 21081100, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО - 899998, код ЄДРПОУ 37927181.

Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Зобов`язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.

Постанова може бути оскаржена до Житомирський апеляційний суд через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя І. В. Щербаченко

СудКоростишівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення16.07.2019
Оприлюднено17.07.2019
Номер документу83036901
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —280/1207/19

Ухвала від 31.10.2019

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Батрак Інна Володимирівна

Постанова від 16.07.2019

Адмінправопорушення

Коростишівський районний суд Житомирської області

Щербаченко І. В.

Рішення від 27.05.2019

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Батрак Інна Володимирівна

Ухвала від 26.03.2019

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Батрак Інна Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні