Ухвала
від 15.07.2019 по справі 344/12410/19
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/12410/19

Провадження № 1-кс/344/6677/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2019 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016090010004877 від 20.10.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 367 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором, в обґрунтування якого посилався на те, що досудовим розслідуванням виявлено можливі факти невиконання окремими посадовими особами установ та організацій Івано-Франківської області своїх службових обов`язків, внаслідок чого громадяни іноземних держав незаконно отримували посвідки на проживання та перебували на території України. Встановлено, що паперових носіїв інформації із ряду Вищих закладів освіти (Вищих навчальних закладів) залишилися на окупованій території в м. Донецьку та в м. Луганську, тому встановити дійсність навчання великої категорії студентів громадян іноземних держав неможливо, окрім як перевірити дані відомості по Єдиній державній електронній базі з питань освіти, держателем якої є ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З метою проведення всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, надання належної правової оцінки та прийняття законного рішення виникла необхідність отримання дозволу про отримання інформації в Єдиній державній електронній базі з питань освіти ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо іноземних громадян, за період 01.01.2014-31.12.2018 років, які були переведені з ВНЗ України до ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: до ІНФОРМАЦІЯ_3 та до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, із зазначенням прізвища, ім`я, по батькові, дати народження, громадянства, країни, назви закладів освіти у яких навчалися раніше, адреси місць проживання та реєстрації, паспортних даних, дати поступлення до ВНЗ, дати переведення до ВНЗ м. Івано-Франківська, реквізитів правових підстав переведення (наказу, листів згоди тощо), лати переведення, причин зміни навчального закладу, а також інших необхідних даних, наявних у системі ЄДЕБО.

Відповідно до п. 16 постанови КМУ від 13.07.2011 р. № 752 «Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти», технічним адміністратором Єдиної бази та розпорядником її відомостей та даних, у тому числі персональних, є державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Центральний офіс ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

У зв`язку з вищенаведеним, виникла необхідність у наданні тимчасового доступу до бази ЄДЕБО через державне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ): АДРЕСА_1 ,зокрема через філії в м. Івано-Франківську та в м. Львові.

Слідчий подав заяву, за змістом якої просив розгляд клопотання проводити без його участі, просив клопотання задовольнити.

Володілець майна в судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду клопотання був повідомлений належним чином, що відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду такого.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних(розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень КПК України судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з вимогами ч. 4 ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а ч. 5 цієї статі передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

В той же час стороною кримінального провадження, яка звернулась з клопотанням, не доведено відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних у клопотанні документів, в тому числі без застосування заходу забезпечення кримінального провадження.

Отже, враховуючи вищенаведене, не вбачаю підстав для задоволення даного клопотання.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-163, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016090010004877 від 20.10.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 367 КК України, відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення15.07.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу83037288
СудочинствоКримінальне
Сутьтимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016090010004877 від 20.10.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 367 КК України

Судовий реєстр по справі —344/12410/19

Ухвала від 15.07.2019

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Домбровська Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні