Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09.07.2019 Справа №607/8323/19
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого - судді Вийванко О. М.
за участю секретаря судового засідання Стрілкової М. С.
учасників справи
представника позивача ОСОБА_1
позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи - Великолуцька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_3 , треті особи - Великолуцька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області про усунення перешкод у користуванні майном, шляхом визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.
В обґрунтування позовних вимог позивачем викладено обставини, що вона є власником житлового будинку АДРЕСА_1 . Відповідач десять років не проживає в будинку, його речі та майно відсутні, він не бере участі в утриманні житла та не вносить плату за комунальні послуги. Наявність реєстрації відповідача, змушує позивача сплачувати за нього кошти, в той час, коли він не користується та не проживає в даному будинку. У зв`язку з недосягненням згоди щодо досудового врегулювання спору, з підстав викладених у позові, позивач просить усунути перешкоди в користуванні належного їй на праві приватної власності житлового будинку АДРЕСА_1 , шляхом визнання ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування житловим будинком АДРЕСА_1 .
У судовому засіданні представник позивача та позивач позов підтримали з підстав та обґрунтувань викладених у ньому та просили його задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з`явився, не повідомивши суду про причини своєї неявки, хоча про день та час слухання справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч.1 ст.280 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки, не подав відзив, позивач не заперечує проти заочного вирішення справи, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Представник третьої особи - Великолуцької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області у судове засідання не з`явився, однак подав заяву про розгляд справи без його участі, не заперечує проти задоволення позову.
Представник третьої особи - Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області у судове засідання не з`явився, однак подав заяву про розгляд справи без його участі на підставі наданих позивачем доказів.
Заслухавши пояснення учасників справи, перевіривши та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд вважає за необхідне проводити заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 є власником 1/1 частки житлового будинку АДРЕСА_1 , який належить їй на праві приватної власності на підставі договору дарування ВКТ № 195128, за реєстром № 4760, 20.09.2008 р., посвідчений приватним нотаріусом Тернопільського районного нотаріального округу Чолач Г.Д.
Згідно довідки за № 15 Великолуцької сільської ради Тернопільського району Тернопільської області від 11.01.2019 р., вбачається, що відповідач ОСОБА_3 зареєстрований в АДРЕСА_1 , з 09 вересня 1997 року та з часу прописки по даний час не проживав і не проживає по даний час.
Згідно акту обстеження матеріально-побутових умов від 11.01.2019 р. за № 16, складеного Великолуцькою сільською радою Тернопільського району Тернопільської області, вбачається, що у господарстві ОСОБА_2 зареєстрований, але не проживає ОСОБА_3 , майна у власності немає.
У судовому засіданні з`ясовано, що відповідач за місцем реєстрації в житловому будинку АДРЕСА_1 , не проживає більше року та не користується даним житлом, його особисті речі відсутні у будинку.
Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердили факт того, що відповідач ОСОБА_3 в житловому будинку АДРЕСА_1 , не проживає більше десяти років.
Статтею 15 ЦК України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно із статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути визнання правочину недійсним.
Відповідно до статті 20 ЦК України право на захист особа здійснює на свій розсуд. Нездійснення особою права на захист не є підставою для припинення цивільного права, що порушене, крім випадків, встановлених законом.
Стаття 41 Конституції України визначає, що використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства.
Відповідно до вимог ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується та розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо цього майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Згідно ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Статтею 391 ЦК України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до частини 2 статті 78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно із статями 80 і 81 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідач не подав будь-яких доказів, які б спростовували твердження позивача.
Враховуючи встановленні обставини справи та оцінивши усі докази є усі підстави вважати, що ОСОБА_3 втратив право на користування житловим приміщенням, а саме, житловим будинком АДРЕСА_1 .
За таких обставин, суд вважає, що права та інтереси позивача були порушені відповідачем, і вказані порушені права та інтереси підлягають захисту судом, а тому, слід усунути ОСОБА_2 перешкоди в користуванні належного їй на праві приватної власності житлового будинку АДРЕСА_1 , шляхом визнання ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування житловим будинком АДРЕСА_1 .
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 2, 4, 5, 10 - 13, 76-82, 89, 141, 258-268, 273, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 316, 319, 358, 391 Цивільного кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В :
Задовольнити позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи - Великолуцька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням.
Усунути ОСОБА_2 перешкоди в користуванні належного їй на праві приватної власності житлового будинку АДРЕСА_1 , шляхом визнання ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування житловим будинком АДРЕСА_1 .
Відповідачу направити копію заочного рішення суду.
Заочне рішення може бути переглянуто Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починається відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга на заочне рішення суду відповідачем подається протягом тридцяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення до Тернопільського апеляційного суду або через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга на рішення суду учасниками справи подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду або через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 Цивільного процесуального кодексу України.
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Треті особи: Великолуцька сільська рада Тернопільського району Тернопільської області, місцезнаходження: с. В.Лука Тернопільського району Тернопільської області, код 04393456;
Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області, місцезнаходження: м. Тернопіль бул. Шевченка, 10, код ЄДРПОУ 37839038.
Повний текст рішення суду складено 16 липня 2019 року.
Головуючий суддяО. М. Вийванко
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2019 |
Оприлюднено | 17.07.2019 |
Номер документу | 83048694 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Вийванко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні