Рішення
від 12.07.2019 по справі 619/626/19
ДЕРГАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №619/626/19

провадження №2/619/550/19

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 липня 2019 року Дергачівський районний суд Харківської області

в складі: головуючого судді - Жорняк О.М.

за участю секретаря судового засідання - Герасименко А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дергачі цивільну справу за позовною заявою акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю Востокенергомонтаж , про захист порушеного права, шляхом солідарного стягнення заборгованості, яка виникла за договором про надання овердрафту,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач АТ Райффайзен Банк Аваль звернулося до Дергачівського районного суду з позовом до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю Востокенергомонтаж про стягнення солідарно заборгованості за договором про надання овердрафту №015/1704/351419 від 28 квітня 2017 року у розмірі 187463,50 гривень та стягнення судового збору у розмірі -2811,95 гривень.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що 28 квітня 2017 року між публічним акціонерним товариством Райффайзен Банк Аваль правонаступником якого за всіма юридичними правами та обов`язками є Акціонерне товариство Райффайзен Банк Аваль , що підтверджується витягом із Статуту та приватним підприємством Торговий дім було укладено Договір про надання овердрафту №015/1704/351419, згідно умов якого кредитор надає позичальнику протягом строку доступності овердрафту можливість використання овердрафту в межах поточного ліміту.

На дату укладання Договору поточний ліміт складає 150 000 (сто п`ятдесят тисяч гривень) строком до 27.04.2020 року, а позичальник зобов`язався належним чином використати та повернути банку суму отриманого кредиту, а також сплатити відсотки за користування кредитними коштами у розмірі - 20,00% річних, комісії згідно умов договору та тарифів кредитора, та виконати всі інші зобов`язання в порядку та строки, визначені кредитним договором.

Таким чином, Банк виконав свої зобов`язання, надавши останньому кредитні кошти

в сумі, строки та на умовах, передбачених умовами Кредитного договору.

Сторони встановили, що нарахування процентів за користування Овердрафтом/Кредитною заборгованістю здійснюється виходячи з зазначених у Договорах процентних ставок, щоденно на фактичну заборгованість позичальника за

Овердрафтом/кредитною заборгованістю протягом всього строку наявності безперервного

дебетового сальдо/Кредитної заборгованості, (п. 4.2. Кредитного договору).

Відповідно до умов п. 4.4 Кредитного договору, Позичальник зобов`язався сплачувати проценти за користування Овердрафтом/кредитною заборгованістю щомісяця в Дату сплати процентів, та остаточно, при погашенні овердрафту/кредитної заборгованості з дотриманням порядку, передбаченого п.4.9 Договору, та з врахуванням наступних періодів:

- в першому календарному місяці користування овердрафтом/кредитною заборгованістю - за період з дня надання Овердрафту / виникнення заборгованості по день, що передує календарному дню сплати процентів;

- в наступних календарних місяцях - за період з календарного дня Дати сплати процентів попереднього місяця (включно) по день, що передує календарному дню дати сплати процентів;

- в останній календарний місяць - за період з календарного дня дати сплати процентів попереднього календарного місяця (включно) по день, що передує даті повного погашення Овердрафту/кредитної заборгованості.

Протягом строку Овердрафту позичальник зобов`язаний здійснювати погашення Овердрафту не пізніше останнього дня максимального строку безперервного дебетового сальдо та не пізніше дати закінчення строку Овердрафту, в залежності від того, яка дата настане раніше.

Відповідно до умов ст.8 кредитного договору сторони встановили, що у випадку невиконання або неналежного виконання кредитних зобов`язань, кредитор має право вимагати дострокового стягнення, а позичальник зобов`язався, на вимогу кредитора здійснити повернення заборгованості за кредитом, нарахованих відсотків за користування кредитом та штрафні санкції, відповідно до умов Кредитного договору та/або договорів застави, інших договорів, що забезпечують погашення кредиту.

Відповідно до п. 12.1. Кредитний договір набуває чинності з часу його підписання сторонами та скріплення печатками та діє до повного виконання ними своїх зобов`язань.

Отже, з укладенням кредитного договору у позичальника виник обов`язок повернути банку кредит та відсотки за кредитним договором у строки та в розмірах чітко встановлених графіком погашення кредитної заборгованості.

В забезпечення виконання зобов`язань за кредитним договором, 28 квітня 2017 року між банком та ОСОБА_1 було укладено договір поруки № 018/1704/351419/П , відповідно до умов якого поручитель на добровільних засадах взяв на себе зобов`язання перед банком відповідати по зобов`язанням боржника, що виникають з умов кредитного договору, договором про надання овердрафту № 015/1704/351419 від 28.04.2017 року в повному обсязі цих зобов`язань.

Крім того, відповідно до умов п. 1.1. договору поруки сторони встановили, що поручитель зобов`язується солідарно з позичальником відповідати за виконання забезпечених зобов`язань, у тому числі тих, що виникають у майбутньому, які випливають з умов кредитного договору.

У випадку повного або часткового невиконання (неналежного виконання) позичальником всіх або окремих забезпечених зобов`язань, поручитель та позичальник відповідають перед кредитором як солідарні боржники.

Проте, всупереч вимогам пп.4.4 та 5.1. Кредитного договору позичальник не виконав взяті на себе договірні зобов`язання, не здійснював щомісячно погашення кредитної заборгованості згідно умов договору за кредитом.

У зв`язку з невиконанням позичальником умов кредитного договору, несплатою періодичних платежів на погашення кредиту та відсотків за користування кредитними коштами, на адресу позичальника та поручителя було направлено вимоги про дострокове виконання боргових зобов`язань за кредитним договором за вихідним № 114/5-124309 від 13.07.2018 року та №114/5-124311 від 13.07.2018 року, надавши можливість добровільно врегулювати заборгованість.

Однак, у визначені кредитором строки вимоги не були виконані, заборгованість не погашена, тому станом на 08.08.2018 року заборгованість позичальника перед банком за кредитним договором складає: 187 463 ( сто вісімдесят сім тисяч чотириста шістдесят три) гривні 50 копійок, яка складається з наступного: заборгованості за кредитом у розмірі - 149898, 49 гривень, в тому числі прострочена заборгованість за кредитом: 149 898,49 гривень; заборгованості за відсотками у розмірі - 37 565,01 гривень, в тому числі прострочена заборгованість за відсотками: 32 636,84 гривень;

Відповідно до рішення кредитора сума пені не стягується в рамках даного спору, однак продовжує нараховуватись, що не суперечить нормам чинного в Україні законодавства.

26 лютого 2019 року ухвалою Дергачівського районного суду Харківської області провадження у справі відкрито та призначено підготовче засідання на 12 годин 30 хвилин 26 березня 2019 року.

12 червня 2018 року ухвалою суду підготовче провадження у справі закрито та призначено справу до судового розгляду на 12 липня 2018 року на 08 годин 30 хвилин.

Позивач представник акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль в судове засідання не з`явився, надав суду заяву, в якій просить справу розглядати без його участі, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, з заявами про відкладення справи в суд не з`являвся.

Відповідач представник товариства з обмеженою відповідальністю Востокенергомонтаж в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, з заявами про відкладення справи в суд не з`являвся.

Як передбачено ч. 1 ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Так як, відповідачі належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, не з`явилися в судове засідання та не подали відзив, а представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи, то відповідно до ч. 1 ст. 281 ЦПК України суд ухвалює заочне рішення.

Всебічно, повно, об`єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, з`ясувавши обставини на які посилався позивач, як на підставу своїх вимог та заперечень, оцінивши ці докази в сукупності, суд приходить до наступного.

На підставі ст.ст. 12, 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи в межах заявлених позивачем вимог та зазначених і доведених сторонами обставин.

Доказами, відповідно до ст. 76 ЦПК України, є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Докази мають бути належними (ст. 77 ЦПК України) та допустимими (ст. 78 ЦПК України).

Відповідно до вимог ст. 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають ті обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Однак, згідно ст.82 ЦПК України, підставою для звільнення від доказування є обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набуло законної сили, які не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Як вбачається з матеріалів справи 28 квітня 2017 року між позивачем публічним акціонерним товариством Райффайзен Банк Аваль правонаступником якого за всіма юридичними правами та обов`язками є акціонерне товариство Райффайзен Банк Аваль , що підтверджується витягом із Статуту та приватним підприємством Торговий дім було укладено Договір про надання овердрафту №015/1704/351419, згідно умов якого кредитор надає позичальнику протягом строку доступності овердрафту можливість використання овердрафту в межах поточного ліміту.

На дату укладання Договору поточний ліміт складає 150 000 (сто п`ятдесят тисяч гривень) строком до 27.04.2020 року, а позичальник зобов`язався належним чином використати та повернути банку суму отриманого кредиту, а також сплатити відсотки за користування кредитними коштами у розмірі - 20,00% річних, комісії згідно умов договору та тарифів кредитора, та виконати всі інші зобов`язання в порядку та строки, визначені кредитним договором.

Таким чином, Банк виконав свої зобов`язання, надавши останньому кредитні кошти

в сумі, строки та на умовах, передбачених умовами Кредитного договору.

Відповідач умови договору не виконав, тому станом на 08.08.2018 року заборгованість позичальника перед банком за кредитним договором складає: 187 463 (сто вісімдесят сім тисяч чотириста шістдесят три) гривні 50 копійок, яка складається з наступного: заборгованості за кредитом у розмірі - 149898, 49 гривень, в тому числі прострочена заборгованість за кредитом: 149 898,49 гривень; заборгованості за відсотками у розмірі - 37 565,01 гривень, в тому числі прострочена заборгованість за відсотками: 32 636,84 гривень.

Згідно ст.ст. 526, 527, 530 ЦК України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону. У порушення зазначених норм закону та умов договору відповідач зобов`язання за вказаним договором належним чином не виконав.

Згідно ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: зміна умов зобов`язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.

Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно ч.1 ст.1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ч.1 ст.1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Згідно ч.1 ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. .

Відповідно до статті 141 ЦПК України - судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, у зв`язку з задоволенням позовних вимог в повному обсязі, суд стягує з відповідача на користь позивача сплачений судовий збір в повному обсязі.

На підставі ст. ст. 526, 530, 534, 536, 551, 610, 612, 625, 630, 1049, 1050, 1054 ЦК України, керуючись ст.ст. 12,13, 76-80, 141, 259, 263-265, 280, 281, 282, ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В:

Позов акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль - задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 РНОКПП: НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю Востокенергомонтаж місцезнаходження: Харківська область, Дергачівський район, смт Солоницівка, вул. Заводська, буд. №49-А, ЄДРПОУ: 38933458, на користь акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль 01011, м. Київ, вул. Лєскова, буд.9, код ЄДРПОУ:14305909, заборгованість за договором про надання овердрафту №015/1704/351419 від 28 квітня 2017 року у розмірі 187463 ( сто вісімдесят сім тисяч чотириста шістдесят три) гривні 50 копійок та сплачений судовий збір по справі у розмірі -2811 (дві тисячі вісімсот одинадцять) гривень 95 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Відповідно до п.п.15.5 п.15 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Дергачівський районний суд Харківської області, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Повне найменування (ім`я) сторін:

Позивач: Акціонерне товариство Райффайзен Банк Аваль , місцезнаходження: 01011, м. Київ, вул. Лєскова, буд.9, код ЄДРПОУ:14305909;

Відповідач: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;

Відповідач: товариство з обмеженою відповідальністю Востокенергомонтаж , місцезнаходження: Харківська область, Дергачівський район, смт Солоницівка, вул. Заводська, буд. №49-А, ЄДРПОУ: 38933458.

Суддя О. М. Жорняк

СудДергачівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення12.07.2019
Оприлюднено17.07.2019
Номер документу83050552
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —619/626/19

Ухвала від 07.02.2022

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

Рішення від 12.07.2019

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 12.06.2019

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

Ухвала від 26.02.2019

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Жорняк О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні