ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/8873/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2019 року м. Київ

Подільський районний суд м. Києва у складі слідчого судді Гребенюка В.В., за участю секретаря судових засідань Добривечір А.О., розглянувши клопотання слідчого СВ Подільського УП ГУ НП в м. Києві Тимченко Н.С., в рамках кримінального провадження № 12018100070004127, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.10.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, про проведення експертизи, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Подільського УП ГУ НП в м. Києві Тимченко Н.С., звернулась до суду з клопотанням про проведення експертизи.

Клопотання обґрунтовано тим, що 21.10.2018 о 21:30 год. за адресою м. Київ, вул. Білицька, 51, у ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виявлено та вилучено паперовий згорток з подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору.

У кримінальному провадженні виникла необхідність у призначенні судової експертизи матеріалів речовин та виробів, для встановлення чи містять вилучені об`єкти наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсори.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Вивчивши матеріали клопотання, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання, у зв`язку з наступним.

Як вбачається із клопотання та доданих до нього документів, у ОСОБА_1 виявлено та в подальшому вилучено паперовий згорток з подрібненою речовиною рослинного походження зеленого кольору, що відбувалось в ході огляду місця події, а саме, згідно протоколу огляду місця події від 21.10.2018 року.

Згідно ч. 1 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.

Згідно ч. 2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно із правилами КПК України, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 244 КПК України, до клопотання про проведення експертизи додаються копії матеріалів, якими обґрунтовуються доводи клопотання.

Відповідно ч 4. ст. 244 КПК України, слідчий суддя, встановивши, що клопотання подано без додержання вимог частини другої цієї статті, повертає його особі, яка його подала, про що постановляє ухвалу.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду не відповідає вимогам ч. 2 ст. 244 КПК України.

Як вбачається з матеріалів клопотання. Проведений органами досудового розслідування огляд місця події фактично був обшуком, який згідно з приписами ч. 2 ст. 234 КПК України проводиться лише на підставі ухвали слідчого судді.

Постановою Верховного Суду України №640/2449/6-к від 22.05.2019 року вкотре, визнано неприпустимим проведення обшуку під виглядом огляду місця події, оскільки нівелюються вимоги судового контролю, передбачені в ст. 233, ч. 2 ст. 234 КПК України. З клопотанням про проведення обшуку прокурор, слідчий до слідчого судді не зверталися, тому відповідно до згаданих положень отримані внаслідок такої слідчої дії докази є неприпустимими й не можуть бути використані судом при прийнятті рішення.

З урахуванням вищезазначених положень КПК України, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для відмови в задоволенні клопотання, оскільки в судовому засіданні було встановлено, що слідчим не надано доказів законності проведення обшуку особи, а відтак, суд приходить до висновку, що клопотання задоволенню не підлягає.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 242-244, 309 КПК України, суд -

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання слідчого СВ Подільського УП ГУ НП в м. Києві Тимченко Н.С., в рамках кримінального провадження № 12018100070004127, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.10.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, про проведення експертизи - відмовити;

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя В.В. Гребенюк

Зареєстровано 17.07.2019
Оприлюднено 17.07.2019
Дата набрання законної сили 11.07.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону