Ухвала
від 12.07.2019 по справі 755/6519/19
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/6519/19

1кс/755/5228/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" липня 2019 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018101040000102 від 11 липня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України,

в с т а н о в и в :

прокурор Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до усіх документів (реєстраційної справи) у паперовій формі щодо державної реєстрації прав власності за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » майнового комплексу площею 1123.5 кв.м на земельній ділянці з кадастровим номером: 8000000000:66:052:0075 за адресою: АДРЕСА_2 , у тому числі, усі документи та/або відомості, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно під час розгляду заяви, які зберігаються в електронній формі (електронні копії сканованих документів), з можливістю вилучення оригіналів зазначених документів.

Мотивуючи клопотання, прокурор посилається на те, що за адресою: АДРЕСА_2 здійснюється будівництво торгівельного центру з порушенням вимог містобудівного законодавства на підставі дозвільних документів, отриманих для реконструкції ринку з малих архітектурних форм під торгівельний центр.

Згідно із ч. 1 ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проектна документація на будівництво об`єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про основи містобудування» при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені, зокрема, розробка містобудівної документації, проектів конкретних об`єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням державних стандартів, норм і правил; розміщення і будівництво об`єктів відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих об`єктів; раціональне використання земель та територій для містобудівних потреб, підвищення ефективності забудови та іншого використання земельних ділянок.

З інформації ІНФОРМАЦІЯ_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) у відповідності до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 553 від 23 травня 2011 року розпочато проведення позапланової перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства у сфері містобудівної діяльності за вказаною вище адресою.

Окрім того, під час досудового слідства встановлено, що згідно інформації КП « ІНФОРМАЦІЯ_6 » по нежитловому фонду за адресою: АДРЕСА_2 нерухоме майно на праві власності не реєструвалось.

Разом з тим, згідно інформаційної довідки Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державним реєстратором комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ОСОБА_4 21 лютого 2018 року зареєстровано за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на праві приватної власності майновий комплекс площею 1123.5 кв.м на земельній ділянці з кадастровим номером: 8000000000:66:052:0075 за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» реєстраційна справа включає документи у паперовій та електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій. Документи, на підставі яких проведено реєстраційні дії та які підлягають поверненню заявнику, зберігаються у реєстраційній справі у формі електронних копій документів, виготовлених шляхом сканування під час проведення реєстраційних дій.

Згідно із п. 10 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року №1127, визначено, що час формування та реєстрації заяви державний реєстратор, уповноважена особа з оригіналів документів чи відповідно оформлених копій необхідних для державної реєстрації прав документів у випадку, передбаченому абзацом другим пункту 7 цього Порядку, обов`язково виготовляє електронні копії шляхом сканування таких документів, які додаються до заяви.

Відповідно до п. 16 Порядку, заява, що долучалася до документів, поданих для державної реєстрації прав, заява про відкликання раніше поданої заяви, а також інші документи, що були отримані у паперовій формі державним реєстратором під час розгляду заяви та не підлягають поверненню заявнику, зберігаються суб`єктом державної реєстрації прав, нотаріусом протягом трьох років. Документи та/або відомості, сформовані державним реєстратором за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав під час розгляду заяви, зберігаються в електронній формі у зазначеному Реєстрі.

Згідно п. 25 Порядку, документи та/або відомості, сформовані державним реєстратором за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав під час розгляду заяви, а також електронні копії оригіналів документів чи відповідно оформлених копій документів у випадку, передбаченому абзацом другим пункту 7 цього Порядку, виготовлені шляхом сканування та долучені до відповідної заяви, зберігаються в електронній формі у зазначеному Реєстрі.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження № 42018101040000102 від 11 липня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України, про що внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Крім того, в обґрунтування клопотання, прокурор посилається на те, що вказані документи мають важливе значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості під час розслідування вищезазначеного кримінального провадження, а також необхідні для проведення експертиз.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України судове засідання проводиться без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), у володінні яких знаходяться речі і документи, з наведених прокурором підстав.

Вивчивши клопотання, додані до нього документи, якими прокурор обґрунтовує доводи клопотання та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подано до суду клопотання, слідчий суддя дійшов такого висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні є потреба у наданні тимчасового доступу до документів.

Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені речі і документи знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), а також те, що такі речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати як доказ відомості, що містяться у них і відсутність можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених речей та документів, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність його задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131-132, 159-166, 309, 310, 395 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в:

клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 задовольнити.

Надати у розпорядження (забезпечити) прокурору Київської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 , слідчому Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_5 або за дорученням прокурора у кримінальному провадженні, або слідчого оперативним підрозділам Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві право тимчасового доступу до речей і документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ),розташованого заадресою: АДРЕСА_1 , а саме: до усіх документів (реєстраційної справи) у паперовій формі щодо державної реєстрації прав власності за ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » майнового комплексу площею 1123.5 кв.м на земельній ділянці з кадастровим номером: 8000000000:66:052:0075 за адресою: АДРЕСА_2 , у тому числі, усі документи та/або відомості, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно під час розгляду заяви, які зберігаються в електронній формі (електронні копії сканованих документів), з можливістю вилучення оригіналів зазначених документів.

Строк дії ухвали, не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Роз`яснити, особі, яка зазначена в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, як володілець речей або документів, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Особа, яка зазначена в даній ухвалі слідчого судді, як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених речей і документів вказаній особі за умови пред`явлення копії цього судового рішення.

Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, або ж на вимогу останнього залишено копію вилучених документів.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.07.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу83081303
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —755/6519/19

Ухвала від 19.12.2019

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Глиняний Віктор Петрович

Ухвала від 18.11.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Левко В. Б.

Ухвала від 10.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Левко В. Б.

Ухвала від 11.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Левко В. Б.

Ухвала від 12.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Левко В. Б.

Ухвала від 10.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Левко В. Б.

Ухвала від 05.07.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Левко В. Б.

Ухвала від 10.06.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Левко В. Б.

Ухвала від 10.06.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Левко В. Б.

Ухвала від 10.06.2019

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Левко В. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні