ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18 липня 2019 року м. ТернопільСправа № 921/435/19
Суддя Хома С.О. ,
розглянувши матеріали позовної заяви №без номера від 11.07.2019 (вх. №545 від 16.07.2019)
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Інвест", вул. Львівська,19, м.Червоноград, Львівська область, 80100
до відповідача: Спільного українсько-польського Товариства з обмеженою відповідальністю "М`ясовіта", вул. Токова, 6, с.Драганівка, Тернопільський район, Тернопільська область, 47723
про: стягнення 347 401 грн. 05 коп. боргу за поставлений товар, 5 211 грн. 02 коп. судового збору.
Встановив
Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро-Інвест" звернулося до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою №без номера від 11.07.2019 до Спільного українсько-польського Товариства з обмеженою відповідальністю "М`ясовіта" про стягнення 347 401 грн. 05 коп. боргу за поставлений товар, 5 211 грн. 02 коп. судового збору.
Форма та зміст позовної заяви, а також порядок звернення до господарського суду врегульовано у розділі III ГПК України.
Перевіряючи поданий позов на відповідність приписам процесуального законодавства, суд прийшов до висновку, що він не в повній мірі відповідає його вимогам, з наступних підстав.
1. Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем не надано обґрунтованого розрахунку суми основного боргу. Такий обґрунтований розрахунок повинен містити підставу поставки (номер накладної), дату поставки, суму поставки, дату сплати, суму сплати, підтверджуючий документ про сплату (номер, вид), суму боргу на певну дату, всього суму заборгованості наростаючим підсумком.
2. Відповідно до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Так, в порушення вищенаведеного, позивачем не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
3. Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом з тих самих підстав.
Позивачем не надано підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
4. За приписами ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з частинами 2, 4, 5 статті 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з приписам пункту 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003 відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи .
Втім, відповідність доданих до позовної заяви копій документів їх оригіналам не засвідчено належним чином (відсутні дані щодо назви посади особи, яка засвідчує копію її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії), що є порушенням вищевказаних положень закону, та унеможливлює їх прийняття в якості належних та допустимих доказів.
Відповідно до ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху .
Згідно ч.2 ст.174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За наведених обставин суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху з метою усунення встановлених недоліків, а саме, позивач має надати разом із Заявою про усунення недоліків:
- обґрунтований розрахунок суми основного боргу (повинен містити підставу поставки (номер накладної), дату поставки, суму поставки, дату сплати, суму сплати, підтверджуючий документ про сплату (номер, вид), суму боргу на певну дату, всього суму заборгованості наростаючим підсумком (виконати у вигляді таблиці));
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи підписаний особою, яка має право на підписання позовної заяви;
- письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом з тих самих підстав підписане особою, яка має право на підписання позовної заяви;
- належним чином засвідчені копії документів, які додані до позовної заяви.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 ГПК).
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву №без номера від 11.07.2019 (вх. №545 від 16.07.2019) Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Інвест" залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Агро-Інвест" строк для усунення недоліків позовної заяви із врахуванням ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України: десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху .
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Агро-Інвест", що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "Агро-Інвест", вул.Львівська, 19, м. Червоноград, Львівська область, 80100 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
5. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
6. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано: 18 липня 2019 року.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2019 |
Оприлюднено | 19.07.2019 |
Номер документу | 83086686 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні