Справа № 450/2334/19 Провадження № 1-кс/450/777/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" липня 2019 р. слідчий суддя Пустомитівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду м. Пустомити скаргу адвоката ОСОБА_3 поданої в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Авра-Інвест» на бездіяльність Пустомитівського ВП ГУНП у Львівській області щодо невнесення відомостей до ЄРДР,-
встановив:
суб`єкт звернення просить зобов`язати службових осіб Пустомитівського ВП ГУНП у Львівській області внести відомості про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР по заяві від 08.07.2019 року.
Скаржник у судове засідання не з`явився, однак подав заяву про розгляд скарги у його відсутності.
Представник Пустомитівського ВП ГУ НП України у Львівській області та прокурор Пустомитівського відділу Львівської місцевої прокуратури № 3 в судове засідання не з`явилися, не повідомили суд про причини своєї неявки, хоч про час та місце розгляду справи були належним чином повідомлені.
Проаналізувавши матеріали скарги, вважаю, що таку слід задоволити з наступних підстав.
Як вбачається із матеріалів скарги 08.07.2019 року представник ТзОВ «Авра-Інвест» ОСОБА_4 звернувся до Пустомитівського ВП ГУНП у Львівській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення, з вимогами внести відомості до ЄРДР та розпочати кримінальне провадження, з підстав викладених у заяві, однак жодної відповіді на неї не отримав.
Положення ч. 1 ст. 214 КПК України 2012 р. зобов`язують слідчого, прокурора невідкладно, але не пізніше 24-х годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування тільки таку заяву або повідомлення, які містять ознаки кримінального правопорушення, а не будь-які інші. Такий обов`язок слідчого і прокурора визначено ч. 1 ст. 2 КК України, оскільки підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом. Підставами вважати заяву чи повідомлення саме про вчинення злочину є наявність в таких заявах або повідомленнях об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину, що підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину). Так, до 21 листопада 2012 р. КПК 1960 р. визначав процедуру досудового слідства у справах щодо суддів (тобто у справах публічного чи приватно-публічного обвинувачення), яке розпочиналося з порушення кримінальної справи відповідно до приводів і підстав, які були передбачені ст. 94 КПК 1960 р., тобто заяви або повідомлення підприємств, установ, організацій, посадових осіб, представників влади, громадськості або окремих громадян, які містили достатні дані, що вказували на наявність ознак злочину, або безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину. Заявники про злочин попереджалися про відповідальність за неправдивий донос і у зв`язку з цим від них відбирали відповідну підписку. Коли необхідно було перевірити заяву або повідомлення про злочин до порушення справи, така перевірка здійснювалася в строк не більше десяти днів шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.
Кримінальним процесуальним кодексом України 2012 року (далі - КПК 2012 р.), який набрав чинності з 21 листопада 2012 року, законодавцем змінено початок кримінального провадження: досудове розслідування - перша стадія кримінального провадження - починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, не містить визначення поняття "приводів і підстав" до початку кримінального провадження і за їх наявності винесення постанови про порушення кримінальної справи, як це передбачалось статтями 94, 97 - 98 КПК 1960 р. Відсутність визначення процесуальним законом приводів і підстав до початку кримінального провадження свідчить проте, що слідчий зобов`язаний невідкладно, але не пізніше 24-х годин внести відомості до ЄДРДР за заявою про вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що слід зобов`язати Пустомитівський ВПГУ НПЛьвівської області вчинити дії згідно вимог ч. 1 ст. 214 КПК України по заяві представника ТзОВ«Авра-Інвест» ОСОБА_3 від 08.07.2019року про вчинення кримінального правопорушення.
Керуючись ст.ст. 303-307, 372 КПК України, -
постановив :
скаргу адвоката ОСОБА_3 поданої в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Авра-Інвест» на бездіяльність Пустомитівського ВП ГУНП у Львівській області щодо невнесення відомостей до ЄРДР,- задоволити.
Зобов`язати Пустомитівський ВПГУ НПЛьвівської області вчинити дії згідно вимог ч. 1 ст. 214 КПК України по заяві представника ТзОВ «Авра-Інвест» ОСОБА_3 від 08.07.2019 року про вчинення кримінального правопорушення.
Ухвала остаточна та окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 83093471 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Кукса Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні