РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

УХВАЛА

Справа № 569/2569/19

1-кс/569/6036/19

15 липня 2019 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області Денисюк П.Д., розглянувши у судовому засіданні за участю секретаря судового засідання Таргоні І.М., клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області майора податкової міліції Шишко О.А., про тимчасовий доступ до речей і документів (інформації),

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області майор податкової міліції Шишко О.А. за погодженням із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Рівненської області Мороз В.Ю. звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів,а саме: оригіналів документів реєстраційної справи ТОВ "МІСТОБУДІНДУСТРІЯ" (код ЄДРПОУ 41875810, 18000 м.Черкаси вул..Остафія Дашкевича, б.40), яка знаходяться у департаменті організаційного забезпечення Черкаської міської ради, та/або центрі надання адміністративних послуг Черкаської міської ради адреса: вулиця Байди Вишневецького, 36, Черкаси, Черкаська, 18000, та можливість її вилучити.

В обґрунтування клопотання вказав, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32019180000000006, за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах службовими особами ПП Олан Трейд (код ЄДРПОУ 40487828, м. Рівне, проспект Князя Романа, б.9, 2 поверх), за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України.

Із матеріалів клопотання вбачається, що що службові особи ПП Олан Трейд (код ЄДРПОУ 40487828) в період 2018 року проводили фінансово-господарські операції по придбанню овочів, фруктів та транспортно-експедиційних послуг від суб`єктів господарської діяльності, які мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ "М-ПРОДАКШН" (код ЄДРПОУ 41711247), ТОВ "УКР ВЕБ ПАРТНЕРС" (код ЄДРПОУ 40088185), ТОВ "БРАЙТІ" (код ЄДРПОУ 41930389), ТОВ "ДЕЛЬТА СТРОЙ ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 41640796), ТОВ "АРС КОНСАЛТ ГРУП" (код ЄДРПОУ 42074923). Внаслідок проведення операцій, що мають ознаки безтоварності зі вказаними підприємствами, службові особи ПП Олан Трейд занизили податок на додану вартість у сумі 4 472 859,66 грн., що призвело до ненадходження в бюджет коштів у особливо великих розмірах.

В результаті вказаного службові особи ПП Олан Трейд ухилились від сплати податків на суму 4,4 млн.грн., що призвело до ненадходження в бюджет коштів в особливо великих розмірах, відповідальність за що передбачена ч.3 ст.212 КК України.

В матеріалах кримінального провадження є відомості про те, що ПП Олан Трейд у бухгалтерському та податковому обліку відобразило проведення господарських операцій, які мають ознаки порушення податкового законодавства, зі вказаними суб`єктами господарської діяльності . Попередньо встановлено, що такі операції відображені лише документально по обліках товариства, без реального руху активів, метою яких мінімізації податкових зобов`язань. Відповідно до виписаних та зареєстрованих податкових накладних ТОВ "М-ПРОДАКШН" , ТОВ "УКР ВЕБ ПАРТНЕРС" , ТОВ "БРАЙТІ" , ТОВ "ДЕЛЬТА СТРОЙ ПЛЮС" , ТОВ "АРС КОНСАЛТ ГРУП" та ТОВ "МІСТОБУДІНДУСТРІЯ" (код ЄДРПОУ 41875810, 18000 м.Черкаси вул..Остафія Дашкевича, б.40) відслідковується невідповідність обсягів придбання обсягам реалізованих товарно-матеріальних цінностей та невідповідність номенклатури придбаного до реалізованого товару, що вказує на безтоварність проведених фінансово-господарських операцій.

Встановлено, що документи ТОВ "МІСТОБУДІНДУСТРІЯ" , що подавались до державного реєстратора, знаходяться у департамент організаційного забезпечення Черкаської міської ради, та/або центрі надання адміністративних послуг черкаської міської ради адреса: вулиця Байди Вишневецького, 36, Черкаси, Черкаська, 18000.

Враховуючи, що інформація, яка міститься в реєстраційних документах та статистичній звітності ТОВ "МІСТОБУДІНДУСТРІЯ" , яка знаходиться в Черкаській міській раді , має істотне значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, оскільки будуть мати доказове значення та необхідні для проведення експертиз

Старший слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області майор податкової міліції Шишко О.А. подав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, просив клопотання задоволити та проводити розгляд клопотання без виклику осіб у володінні яких знаходяться документи.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України , фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення із наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.7 ст .163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що вказані ним речі і документи перебувають у володінні центру надання адміністративних послуг Черкаської міської ради (вулиця Байди Вишневецького, 36, Черкаси, Черкаська, 18000 ) мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в даних речах і документах можуть бути використані як докази, а іншим способом отримати до них доступ неможливо, слідчий суддя прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів (інформації).

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 131, 132, 159, 162-164 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл групі слідчих СУФР ГУ ДФС у Рівненській області Шишку О.А., Мельник В.В., Прокопчуку Г.М., Ганджуку Я.М., Чопку Р.Б., Крейтеру А.О., Михалюку О ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та оперуповноваженим ОУ ГУ ДФС у Рівненській області Поліщук Ю.О., Дураві В.А., Валігурі І.А., Козаченку Т.В., Разіну Д.Ю., Берташу Т.М., Геруку В.М., Шевчуку Д. ОСОБА_3 або іншим працівникам податкової міліції за дорученням (постанова про проведення процесуальних дій на іншій території) на тимчасовий доступ до оригіналів документів реєстраційної справи ТОВ "МІСТОБУДІНДУСТРІЯ" (код ЄДРПОУ 41875810, 18000 м.Черкаси вул..Остафія Дашкевича, б.40), яка знаходяться у департаменті організаційного забезпечення Черкаської міської ради, та/або центрі надання адміністративних послуг Черкаської міської ради адреса: вулиця Байди Вишневецького, 36, Черкаси, Черкаська, 18000, та можливість її вилучити.

На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів.

Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Встановити строк дії ухвали терміном на один місяць з моменту постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення 15.07.2019
Зареєстровано 19.07.2019
Оприлюднено 19.07.2019

Судовий реєстр по справі 569/2569/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 24.12.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 12.08.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 12.08.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 09.08.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 31.07.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 31.07.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 06.06.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 06.06.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 06.06.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 06.06.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Рівненський міський суд Рівненської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону