печерський районний суд міста києва
Справа № 757/46249/18-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2019 року Печерський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
підозрюваного ОСОБА_4
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018100030000046 від 29.08.2018 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Новоград-Волинський Житомирської області, місце проживання якого зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого на посаді продавця непродовольчих товарів у ТОВ «Епіцентр - К», раніше не судимого, не одруженого, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України та ч. 2 ст. 205-1 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
19 вересня 2018 року до Печерського районного суду м. Києва від прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Київської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 надійшло клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018100030000046 від 29.08.2018, за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України та ч. 2 ст. 205-1 КК України, в зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Ухвалою від 19.09.2018 року вказане клопотання про звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності було призначене до підготовчого судового засідання, згідно вимог ч. 1ст. 314 КПК України.
В підготовчому судовому засіданні прокурор просив звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 1ст. 49 КК Україниу зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданніповністюпогодився з клопотанням прокурора, надав свою згоду на звільненняйоговідкримінальноївідповідальності на підставі ч. 1ст. 49 КК Українита підтвердив суду, що він не оспорює фактичні дані вчинення кримінального правопорушення, в якому він підозрюється, правильно розуміє значення своїх дій і просить звільнити його відкримінальної відповідальності з названихпідстав.
Суд, заслухавши думку учасників судового засідання, вивчивши матеріали долучені до клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, приходить до наступних висновків.
Дане кримінальне провадження підсудне Печерському районному суду м. Києва відповідно до ст.ст.32,33 КПК України.
ОСОБА_4 підозрюється в тому, що на початку вересня 2015 року за грошову винагороду засвідчив своїм підписом установчі документи Товариства з обмеженою відповідальністю «Ролан Плюс» (код ЄДРПОУ 40000121) та зареєстрував товариство як суб`єкта підприємницької діяльності без наміру здійснювати господарську діяльність, а з метою прикриття незаконної діяльності. З 09.09.2015 по 19.01.2016 ОСОБА_4 був єдиним засновником (власником 100 % статутного капіталу) і директором ТОВ «Ролан Плюс», участі в управлінні товариством не брав, що дало можливість у подальшому використовувати товариство з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб. Також ОСОБА_4 вніс до установчих документів товариства та інших документів завідомо неправдиві відомості щодо формування ним 100 % статутного капіталу вказаного товариства на суму 1000 грн.
Такі дії ОСОБА_4 суд кваліфікує, як фіктивне підприємництво, тобто створення суб`єкта підприємницькою діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчинене за попередньою змовою групою осіб, а також вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 -1 КК України, а саме внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Розглядаючи вказане питання, суд виходить із положень п. 2 ч. 3ст. 314 КПК України, роз`яснень Пленуму Верховного Суду України, що містяться у п.1постанови «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» № 12 від 23 грудня 2005 року, згідно яких, звільнення особи від кримінальної відповідальності із закриттям провадження у справі можливе на будь-яких стадіях судового розгляду справи, у тому числі під час підготовчого судового засідання, за умови вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбачений Особливою частиноюКримінального кодексу України, та за наявності визначених законом матеріально-правих підстав звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно доч.2ст.286КПК України встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі направляє його до суду.
Згідно з п. 2 ч. 3ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у кримінальній справі за наявності підстав, передбачених ч. 2ст. 284 КПК України, зокрема у разі звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 2ст. 284 КПК Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Частиною 3статті 288 КПК Українивизначено, що суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного (обвинуваченого) від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Зокрема згідно п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі.
Звільнення особи від кримінальної відповідальності є обов`язком суду у разі настання обставин, передбачених пунктами 1-4 ч. 1 ст. 49 КК України, за наявності згоди підозрюваного на звільнення на підставі спливу строків давності.
З матеріалів клопотання вбачається, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України, за вчинення якого передбачено покарання у виді штрафу від п`ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а отже відповідно до вимог ч. 2 ст. 12 КК України вказаний злочин належить до злочину невеликої тяжкості.
Також ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, за вчинення якого передбачено покарання у виді штрафу від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від трьох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого, а отже відповідно до вимог ч. 2 ст. 12 КК України вказаний злочин належить до злочину невеликої тяжкості.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.
Так підозрюваний ОСОБА_4 вчинив інкримінований йому злочин 09 вересня 2015 року, отже на дату розгляду даного клопотання (січень 2019 року) минуло понад три роки.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставіст. 49 КК України.
Цивільний позов у справі не заявлено.
Судові витрати та речові докази відсутні.
Потерпілі в кримінальному провадженні відсутні.
Керуючись статтями 12, п. 1, 2 ч. 1 ст. 49 Кримінального кодексу України, п. 1 ч. 2 ст. 284, статтями 285 288, ч. 1, п. 2 ч. 3 ст. 314 Кримінального процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора у кримінальному провадженні - прокурора Київської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018100030000046 від 29.08.2018, в зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України та ч. 2 ст. 205-1 КК України, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України в зв`язку із закінченням строків давності.
Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018100030000046 від 29.08.2018, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України та ч. 2 ст. 205-1 КК України закрити.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Печерський районний суд м. Києва.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2019 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 83113043 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Карабань В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні