Провадження № 2/641/751/2019 Справа № 641/9254/18
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2019 року
Комінтернівський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді - Курганникової О.А.,
за участю секретаря судового засідання - Щеглової Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства Донецька залізниця Вагонне депо Дебальцеве Сортувальне про припинення трудових відносин,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Державного підприємства Донецька залізниця Вагонне депо Дебальцеве Сортувальне про припинення трудових відносин, посилаючись на те, що 01.06.1998 року між ним та відповідачем був укладений трудовий договір. Так з 01.06.1998 року він працював у Вагонному депо Дебальцево-Сортувальна на посаді майстра деповського ремонту вагонів.
В 2014 року він був вимушений переселитися до м. Харкова та не звільнився з посади. У зв`язку з тим, що роботодавець знаходиться на території проведення антитерористичної операції, у нього немає можливості звільнитись у встановленому законодавством порядку, він не може ані працевлаштуватись на законних підставах , ні отримувати допомогу на випадок безробіття, у зв`язку з чим вимушений звернутись за захистом своїх прав, та просить суд припинити трудовий договір від 01.06.1998 року, укладений між ним та Державним підприємством Донецька залізниця Вагонне депо Дебальцеве Сортувальне.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 28.01.2019 року зазначену позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами позовного спрощеного провадження.
До суду надійшла заява позивача про підтримання позовних вимог в повному обсязі та клопотання про розгляд справи за його відсутності та ухвалення рішення на підставі наявних у справі доказів.
Відповідач в судове засідання не з`явився, повідомлявся про дату, час та місце судового засідання у встановленому законом порядку, причини неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справу за його відсутності не надавав.
Відповідно до ч. З ст. 131 ЦПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.
Враховуючи повторну неявку належним чином повідомленого про дату, час та місце судового засідання відповідача який не з`явився в судове засідання без поважних причин та без повідомлення причин, не подав відзив відповідно до ст.. 280 ЦПК України , а позивач не заперечує проти такого вирішення справи, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів при заочному розгляді справи, що відповідає положенню ст.. 280 ЦК України.
Враховуючи , неявку всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Суд дослідивши надані сторонами докази у їх сукупності, встановив, що правовідносини між сторонами є цивільно - правовими та врегульовані положеннями ЦК України в редакції 2003 р. та КЗпП України, а також встановлені наступні обставини.
З 01.06.1998 року ОСОБА_1 відповідно до наказу № 165 від 29.05.1998 року працював у Вагонному депо Дебальцево-Сортувальна на посаді майстра деповського ремонту вагонів, що підтверджується копією трудової книжки . (а. с. 3-6).
Наказом №854/71 від 04.12.2007 року назву Вагонне депо Дебальцеве - Сортувальне змінено на Вагонне депо Дебальцеве - Сортувальне Державного підприємства Донецька залізниця
З довідки від 12.02.2015 року УПСЗН Комінтернівського району ХМР за № 6328006679 вбачається, що ОСОБА_1 переселився з тимчасово окупованої території району проведення антитерористичної операції та місцеперебування його зареєстровано за адресою : АДРЕСА_1 .. (а. с. 7).
Статтею 38 Кодексу законів про працю України передбачено, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; доглядом за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або інвалідом І групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку вільно обирає, або на яку вільно погоджується.
У зв`язку з тим, що роботодавець знаходиться на території проведення антитерористичної операції, у позивача немає можливості звільнитись у встановленому законодавством порядку, суд прийшов до висновку про обґрунтованість вимог позивача про припинення трудових відносин з Державним підприємством Донецька залізниця Вагонне депо Дебальцеве -Сортувальне. При цьому суд виходить з того, що не вирішення питання про звільнення позивача є порушенням його прав щодо вільного вибору праці.
Суму судового збору у розмірі 704 грн. 80 коп. відповідно до ст. 141 ЦПК України необхідно стягнути з відповідача на користь держави.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 12,13,81, 259, 263-265, 268, 280 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити в повному обсязі.
Припинити трудовий договір від 01.06.1998 року, укладений між ОСОБА_1 та Державним підприємством Донецька залізниця Вагонне депо Дебальцеве - Сортувальне .
Стягнути з Державного підприємства Донецька залізниця Вагонне депо Дебальцеве Сортувальне на користь держави судовий збір в розмірі 704,80 грн.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі протягом тридцяти днів з дня його проголошення, апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції від 03.10.2017 року) : до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, а саме, відповідно до ч.1 ст. 296 ЦПК України : апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Державне підприємство Донецька залізниця Вагонне депо Дебальцеве Сортувальне , код ЄДРПОУ 25809346, місце знаходження: Донецька обл. м. Дебальцево, вул. Курчатова
Суддя: О. А. Курганникова
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2019 |
Оприлюднено | 21.07.2019 |
Номер документу | 83132314 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Курганникова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні