Справа № 761/25957/19
Провадження № 3/761/5783/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Рибак Микита Анатолійович розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , який працює на посаді директора ТОВ "ІМО" код 40362230,
за ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
24.06.2019 року головним державним ревізором-інспектром відділу контролю за відшкодування ПДВ у сфері матеріального виробництва управління координації та моніторингу відшкодування ПДВ ГУДФС у м. Києві Лісовським Ю.І. за результатами проведення перевірки ТОВ "ІМО" складено протокол про адміністративне правопорушення №55 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що їх необхідно повернути до ГУ ДФС у м. Києві з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Разом з тим, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 він не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки не містить зазначення часу вчинення адміністративного правоворушення, відомостей про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме дату його народження, адресу місця проживання, підпису ОСОБА_1 , що свідчить про те, що останньому не роз`яснювались процесуальні права, а тому він був позбавлений можливості дати будь-які пояснення по суті правопорушення. Відомостей про відмову особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підпису в протоколі не міститься. Також, в порушення ст.254 КУпАП протокол ОСОБА_1 вручено не було.
Матеріали справи містять акт про неявку для складання та підписання протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , однак до матеріалів справи не долучено даних, які б свідчили про належне направлення повідомлення ОСОБА_1 про явку до ГУ ФДС в м. Києві для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Також, матеріали справи не містять документів, які б свідчили, що ОСОБА_1 на час перевірки займав посаду директора ТОВ "ІМО".
Таким чином, суд дійшов висновку, що матеріали необхідно направити для доопрацювання до ГУ ДФС у м. Києві.
Керуючись ч.1 ст. 163-1, ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, cуддя,
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП України повернути до Головного управління ДФС у м.Києві для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ М.А. РИБАК
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2019 |
Оприлюднено | 21.07.2019 |
Номер документу | 83135243 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Шевченківський районний суд міста Києва
Рибак М. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні