Герб України

Рішення від 15.07.2019 по справі 454/536/19

Старосамбірський районний суд львівської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

Справа № 454/536/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 липня 2019 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Адамович М. Я. ,

за участю секретаря Мандрик І.Я.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Сокаль справу за позовом ОСОБА_1 до Домашівської сільської ради Сокальського району про визнання права на земельну частку (пай),

в с т а н о в и в:

Позивач звернулася в суд та просить визнати за нею право на земельну ділянку, після смерті чоловіка.

Свої вимоги мотивує наступним.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік, після смерті якого відкрилася спадщина на земельну ділянку, яку він успадкував.

Сокальською районною державною адміністрацією їй відмовлено у внесенні змін до сертифіката про право на пай.

Позивач подала заяву про розгляд справи у її та позивача відсутності, позов підтримала.

Представник відповідача в судове засідання також не з`явився, подав заяву, в якій зазначив, що позов визнає та просить розгляд справи проводити без його участі.

На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши докази по справі, суд дійшов до наступних висновків.

Згідно сертифікату та свідоцтва про право на спадщину, ОСОБА_2 успадкував право на земельну частку (пай), загальною площею 1,58га в умовних кадастрових гектарах.

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , що стверджується свідоцтвом про смерть.

Позивач є дружиною покійного та до дня її смерті проживала разом з ним в с.Острівок Сокальського району Львівської області, що стверджується свідоцтвом про одруження та довідкою №682 від 18.07.2018р.

В силу ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Згідно ч. 1 п. г ст. 81 ЗК України, громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.

В той же час, відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16.04.04. Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ , член колективного сільськогосподарського підприємства, включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами ЦК, у тому числі й у випадку, коли з різних причин ця особа не отримала сертифікат на право на земельну частку (пай). Невнесення до зазначеного вище списку особи, яка була членом КСП на час передачі у колективну власність землі, не може позбавити її права на земельну частку.

За таких підстав, позивач має право на спадкування права на земельну ділянку та позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.12, 81, 263-265 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай), загальною площею 1,58га, в умовних кадастрових гектарах на території Домашівської сільської ради Сокальського району, після смерті чоловіка ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Сокальський районний суд Львівської області.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення воно може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Відомості, які зазначаються в рішенні суду відповідно до п.4) ч.5 ст.265 ЦПК України та не проголошуються, відповідно до ч.2 ст.268 ЦПК України.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1

Відповідач: Домашівська сільська рада Сокальського району, ЄДРПОУ: 04370834, місцезнаходження: с.Домашів, Сокальський район, Львівська область.

Головуючий: М. Я. Адамович

СудСтаросамбірський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.07.2019
Оприлюднено21.07.2019
Номер документу83142940
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —454/536/19

Рішення від 15.07.2019

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

Ухвала від 26.02.2019

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні