Справа № 163/871/19
Провадження № 2/163/255/19
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2019 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді Чишія С.С.
з участю секретаря Горпинко К.О.,
розглянувши в підготовчому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Хворостівської сільської ради Любомльського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
У позовній заяві ОСОБА_1 просить постановити рішення про визначення їй додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 її брата ОСОБА_2 .
Вимоги обґрунтувала тим, що на момент смерті брат проживав і був зареєстрований в селі Руда Любомльського району (в Руденському психоневрологічному інтернаті). Брат одружений не був, дітей не мав, заповіту за життя не складав. Спадкоємцями за законом є вона і сестра ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 . На початку 2019 року в сільській раді дізналась про те, що брат мав право на земельний пай. Відшукавши державний акт на право власності на земельну ділянку і відновивши свідоцтво про смерть, звернулась до нотаріуса, де з`ясувала, що пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини. За викладених обставин, а саме через необізнаність із наявністю у брата спадкового майна, про існування якого не знала і не могла знати, вважає, що цей строк пропустила з поважних причин. Через відсутність спадкоємців, які б прийняли спадщину і дали письмову згоду на подання нею заяви про прийняття спадщини, реалізація її спадкових прав можлива лише в судовому порядку.
В підготовче засідання сторони не з`явились.
Представник позивача в канцелярію суду подала заяву, у якій позовні вимоги підтримала, просила розглянути справу за її і позивача відсутності.
Від Хворостівської сільської ради засобами електронного зв`язку надійшла заява про визнання позову та розгляд справи за відсутності представника Ради.
Згідно з ч.ч.1, 4 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до ч.4 ст.200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судово-го рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Дослідження змісту позовних вимог приводить суд до висновку, що вони відповідають положенням ст.ст.1217, 1223, 1262, 1272 ЦК України.
Враховуючи вказані положення матеріального та процесуального закону, зміст позовних вимог та їх обґрунтування, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Отже, встановлено підстави для ухвалення рішення в підготовчому засіданні та задоволення позовних вимог.
Згідно зі ст.142 ЦПК України у зв`язку з визнанням відповідачем позову 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, позивачу слід повернути з державного бюджету.
Керуючись ст.ст.200, 206, 259, 264, 265 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 додатковий строк у 2 (два) місяці з моменту набрання рішенням законної сили.
Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок судового збору, сплаченого нею згідно із квитанцією АТ "Ощадбанк" № 88 від 25.04.2019 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення протягом 30 днів з дня його проголошення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.
Ім`я позивача - ОСОБА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 .
Найменування відповідача - Хворостівська сільська рада Любомльського району Волинської області; місце знаходження: вулиця Центральна 21а, село Хворостів Любомльського району Волинської області; код ЄДРПОУ - 04334206.
Головуючий : суддя С.С.Чишій
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2019 |
Оприлюднено | 21.07.2019 |
Номер документу | 83144028 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Любомльський районний суд Волинської області
Чишій С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні