Ухвала
від 16.07.2007 по справі 43/40-63
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

43/40-63

                                ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

                                                          У  Х  В  А  Л  А  

          

16.07.07 р.                                                                                 № 43/40-63                                                                                                                                                                 

за позовом: Малого приватного підприємства “Енергія”, м. Волноваха

до відповідача: Закритого акціонерного товариства “Донецький комбінат хлібопродуктів №1”, м. Донецьк

про  стягнення безпідставно набутих коштів у сумі 94 566,08 грн.

Суддя Зубченко І.В.

ВСТАНОВИВ:

Мале приватне підприємство “Енергія”, м. Волноваха, позивач, звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою до відповідача - Закритого акціонерного товариства “Донецький комбінат хлібопродуктів №1”, м. Донецьк, про стягнення безпідставно набутих коштів у сумі 94 566,08 грн.

Розглянувши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, судом встановлено наступне:  

За вимогами п.3 ст.57 Господарського процесуального кодексу України, позивачем до позовної заяви повинно бути додано документи, які підтверджують сплату державного мита у встановлених порядку та розмірах.

Згідно із Декретом Кабінету Міністрів України  “Про державне мито” та “Інструкції  про порядок обчислення та сплати державного мита”, передбачено правило, відповідно до якого до позовної заяви повинний бути доданий оригінал платіжного доручення  про перерахування державного мита  з відміткою установи банку про зарахування державного мита до державного бюджету України. Цей напис скріпляться першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи.

Як встановлено судом, позивачем до позовної заяви додано платіжне доручення №1185 від 22.06.2007р., на якому міститься підпис лише провідного економісту відділення №5 ВАТ “Укрпромбанку”, що є порушенням вимог “Інструкції  про порядок обчислення та сплати державного мита”.

Одночасно, відповідно до вимог п.3-1 ст.57 Господарського процесуального кодексу України позивачем до позовної заяви повинно бути додано документи, які підтверджують сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Згідно з приписами ст.47-1 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Вищого господарського суду України та складає 118 грн.

Пунктом 36 статті 8 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік” №489-V від 19.12.2006р. встановлено, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2007 рік у частині доходів є надходження від оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справ у судах.

Відповідно до частини 2 статті 50 Бюджетного кодексу України Державне казначейство України веде бухгалтерський облік всіх надходжень, що належать Державному бюджету України, та за поданням органів стягнення здійснює повернення коштів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету.

Таким чином, протягом 2007року витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу мають перераховуватись до Державного бюджету, а належним доказом сплати витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу відповідно є платіжний документ, який свідчить про перерахування вказаних коштів на рахунки відкриті в органах Державного казначейства України.

З урахуванням викладеного, платіжне доручення №1186 від 22.06.2007р. про перерахування 118 грн. на користь Державного підприємства „Судовий інформаційний центр” (ВАТ „Банк Універсальний” м. Львів) не є належним доказом сплати витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.

Відповідно до пункту 10 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Додатково необхідно визначити, що Постановою Кабінету Міністрів України №1258 від 21.12.2005р. (із змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України №627 від 13.04.2007р.) затверджений Порядок, який визначає механізм здійснення оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ.

За таких обставин позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Керуючись п.п. 4, 6 ст. 63 Господарського процесуального Кодексу України, господарський суд, -

                                                    УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву Малого приватного підприємства “Енергія”, м. Волноваха, до відповідача, Закритого акціонерного товариства “Донецький комбінат хлібопродуктів №1”, м. Донецьк, - без розгляду.

Додаток для позивача: позовна заява з доданими документами всього на 33 аркушах.

Суддя                                                                                                                        

Вик. ПС Бойчук А.В.

Надрук. 3 прим.

1- позивачу,

1-відповідачу,

1- у спрву.

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення16.07.2007
Оприлюднено22.08.2007
Номер документу831487
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —43/40-63

Ухвала від 15.05.2009

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зубченко І.В.

Ухвала від 14.07.2008

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зубченко І.В.

Ухвала від 16.07.2007

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зубченко І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні