ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
"22" липня 2019 р. Справа № 903/433/19 Господарський суд Волинської області у складі головуючого судді Гарбара Ігоря Олексійовича, розглянувши у приміщенні Господарського суду Волинської області у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи справу №903/433/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Роменський завод продтоварів" до Приватного підприємства "Виробничо-торгове підприємство "Світязь Плюс" про стягнення 31235,85грн.
ВСТАНОВИВ:
04.06.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю "Роменський завод продтоварів" на адресу суду направило позовну заяву до Приватного підприємства "Виробничо-торгове підприємство "Світязь Плюс" про стягнення 31235,85 грн.
Заява обґрунтована не виконанням відповідачем взятих на себе зобов`язань згідно дистриб`юторського договору №1109/2 від 09.11.2018.
Ухвалою Господарського суду Волинської області від 11.06.2019 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Роменський завод продтоварів" до Приватного підприємства "Виробничо-торгове підприємство "Світязь Плюс" про стягнення 31235,85грн. залишено без руху. Зобов`язано позивача не пізніше 10-ти календарних днів з дня вручення ухвали усунути недоліки позовної заяви та подати суду докази сплати судового збору в сумі 1921,00 грн.
22.06.2019 позивач на адресу суду надіслав клопотання, яким долучив до матеріалів справи оригінал платіжного доручення №1124 від 13.06.2019 про сплату судового збору та копію свідоцтва, довіреності на представника позивача.
Позивачем подано клопотання від 20.06.2019 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, проведення якої доручити Господарському суду Дніпропетровської області.
Ухвалою суду від 01.07.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Відмовлено ТзОВ "Роменський завод продтоварів" в задоволенні клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
22.07.2019 позивач та відповідач подали спільну заяву, в якій просять суд затвердити мирову угоду від 16.07.2019 по справі №903/433/19, укладену між ТзОВ Роменський завод продтоварів та ПП Виробничо-торгове підприємство Світязь Плюс .
Дослідивши матеріали справи, спільну заяву про затвердження мирової угоди, враховуючи повне усвідомлення сторонами наслідків своїх дій, суд дійшов висновку, що дана угода не суперечить чинному законодавству, відповідає вимогам закону, не порушує законні права та інтереси сторін, а тому підлягає затвердженню, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 7 ст. 46 ГПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Згідно ч. 1, 2, 3 ст.192 ГПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
За своїм змістом мирова угода - це договір, який укладається між сторонами з метою припинення спору та вирішення всіх спірних питань, щодо яких і було подано позов, на умовах, погоджених сторонами. Мирова угода не призводить до вирішення спору по суті.
Сторони не вирішують спору, не здійснюють правосуддя, що є прерогативою судової влади, а досягнувши угоди між собою, припиняють спір. Така угода призводить до врегулювання спору шляхом визначення її сторонами певних дій, які та чи інша сторона угоди має вчинити.
У зв`язку з цим, укладення мирової угоди, як способу реалізації процесуальних прав, закріплених у вказаних вище процесуальних нормах, є правом сторони, яке, відповідно до процесуального Закону, неможливо реалізувати тільки за наявності умов - якщо такі дії суперечать законодавству, або це призводить до порушення чиїх-небудь прав і охоронюваних законом інтересів.
Таким чином, умови мирової угоди мають бути викладені чітко та недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання. Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору. Мирова угода не може вирішувати питання про права і обов`язки сторін, які можуть виникнути у майбутньому, а також стосуватися прав і обов`язків інших юридичних чи фізичних осіб, які не беруть участі у справі або, хоча й беруть таку участь, але не є учасниками мирової угоди. Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини твердо врегульовано законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін.
Судом встановлено, що умови мирової угоди стосуються прав та обов`язків сторін щодо предмету позову. Текст мирової угоди від 16.07.2019 складено українською мовою, підписано повноважними особами сторін (генеральним директором ТОВ Роменський завод продтоварів ОСОБА_1 та директором ПП ВТП Світязь Плюс Корсіков О . С.).
Частиною 4 ст.192 ГПК України визначено, що укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Відповідно до п. 7. ч. 1 ст. 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Згідно з пунктів 3, 5 ст. 231 ГПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самим сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.
Відповідно до ст. 193 ГПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
На підставі спільного клопотання сторін, господарський суд дійшов висновку про можливість затвердження погодженої між сторонами мирової угоди та необхідність закриття провадження у справі у зв`язку з цими обставинами.
На підставі викладеного, ст.ст. 46, 192, 193, 231, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Затвердити мирову угоду від 16.07.2019, укладену між Товариством з обмеженою відповідальністю Роменський завод продтоварів (вулиця Авіаційна, будинок 39, офіс 17, місто Дніпро, 49017, код ЄДРПОУ 42295910) та Приватним підприємством Виробничо-торгове підприємство Світязь Плюс (вулиця Офіцерська, будинок 20А, місто Луцьк, 43005, код ЄДРПОУ 38894917) про таке:
1. Сторони домовились врегулювати спір по справі № 903/433/19 шляхом підписання та виконання даної мирової угоди.
2. Відповідач визнає своє зобов`язання по сплаті боргу перед Позивачем, що виник відповідно до Дистриб`юторського договору від 09.11.2018 № 1109/2, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю Роменський завод продтоварів та Приватним підприємством Виробничо-торгове підприємство Світязь Плюс в сумі 24999,30 грн. Зазначені кошти Відповідач сплатив Позивачу платіжним дорученням № 464 від 09 липня 2019 р. в сумі 24 999,30 грн.
3. Відповідач визнає своє зобов`язання та відшкодовує Позивачеві кошти в розмірі 1921,00 грн. (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривень 00 коп.), що становлять витрати по оплаті судового збору за подання позову.
Строк відшкодування встановлюється протягом п`яти календарних днів, перебіг якого починається з наступного дня після затвердження судом даної мирової угоди. Зазначені кошти повинні бути сплачені за наступними реквізитами:
Отримувач: Товариство з обмеженою відповідальністю Роменський завод продтоварів Банківські реквізити: розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , в АТ ПроКредит Банк , МФО 320984. Призначення платежу: Платіж на виконання Мирової угоди від 16 липня 2019 року по справі № 903/433/19.
4. Позивач відмовляється від стягнення з Відповідача грошових коштів на суму 5929,69 грн. - пені, 306,86 грн. - 3% річних, а всього 6236,55 грн. (шість тисяч двісті тридцять шість гривень 55 копійок), що були розраховані Позивачем в позовній заяві по справі № 903/433/19.
5. Дана мирова угода направляється сторонами до суду для її затвердження.
6. Ця Мирова угода укладена в трьох автентичних примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному для Сторін, і один примірник для Господарського суду Волинської області.
7. Сторони ознайомлені з наслідками укладення Мирової угоди, передбаченими ст. 231 Господарського процесуального кодексу України.
8. Дана мирова угода набирає чинності з моменту її затвердження судом і діє до повного виконання зобов`язання,
2. Провадження у справі №903/433/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Роменський завод продтоварів" до Приватного підприємства "Виробничо-торгове підприємство "Світязь Плюс" про стягнення 31235,85грн. закрити.
3. Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її підписання, тобто з 22.07.2019.
4. Ухвала господарського суду у відповідності до Закону України "Про виконавче провадження" є виконавчим документом та дійсна для пред`явлення до примусового виконання органами Державної виконавчої служби України до 23.07.2022.
5. Стягувачем за даною ухвалою є Товариство з обмеженою відповідальністю Роменський завод продтоварів (вулиця Авіаційна, будинок 39, офіс 17, місто Дніпро, 49017, код ЄДРПОУ 42295910).
6. Боржником за даною ухвалою є Приватне підприємство Виробничо-торгове підприємство Світязь Плюс (вулиця Офіцерська, будинок 20А, місто Луцьк, 43005, код ЄДРПОУ 38894917).
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.
Ухвала суду підписана 22.07.2019.
Ухвала суду може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 255-256 ГПК України, п. 17.5 Перехідних положень Кодексу.
Суддя І. О. Гарбар
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2019 |
Оприлюднено | 22.07.2019 |
Номер документу | 83148909 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Гарбар Ігор Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні