Справа № 562/1742/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"05" липня 2019 р. Здолбунівський районний суд Рівненської області
в складі:
головуючого судді Мички І.М.
секретаря Берун А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бущанської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, свої позовні вимоги мотивує тим, що її мати ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після її смерті залишилося спадкове майно, яке позивачка в подальшому має намір успадкувати. На момент смерті мати позивачки проживала разом з нею в с. Лючин, Острозького районну, Рівненської області, тому позивачка вважала , що прийняла спадщину шляхом спільного проживання.
Однак при зверненні до нотаріуса позивачці повідомили , що вона пропустила строк для прийняття спадщини, тому просить суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини після смерті матері тривалістю в два місяці, так , як через необізнаність, вона не звернулася вчасно до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини.
Представник позивачки надав суду заяву в якій позовні вимоги підтримав просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник Бущанської сільської ради Здолбунівського району в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, проти задоволення позову не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч.1 ст.1270 ЦК України).
Часом відкриття спадщини, згідно ч.2 ст.1220 ЦК України є день смерті особи.
Мати позивачки ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 .
Позивачка пропустила встановлений законом строк звернення із заявою про прийняття спадщини, оскільки була юридично не обізнана, що позбавило її можливості вчасно звернутися до нотаріуса для прийняття спадщини.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 №7 Про судову практику у справах про спадкування`роз`яснено, що суди, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, повинні досліджувати поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Між тим, суд вважає, що відмова у поновленні строку для прийняття спадщини порушить права спадкоємця, тому визначає необізнаність позивача як поважну причину пропуску строку для прийняття спадщини.
Враховуючи наведене, суд вважає причину пропуску позивачкою строку для подачі заяви про прийняття спадщини поважною, тому заявлений позов підлягає задоволенню, позивачу необхідно надати додатковий строк, достатній для прийняття спадщини - два місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Керуючись 258, 263, 265 273 ЦПК України, ст.ст.1220, 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Бущанської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 додатковий строк тривалістю два місяці для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржено до Рівненського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.
Суддя І.М.Мичка
Суд | Здолбунівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2019 |
Оприлюднено | 23.07.2019 |
Номер документу | 83164723 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Здолбунівський районний суд Рівненської області
Мичка І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні