Постанова
від 17.07.2019 по справі 1540/3716/18
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 липня 2019 р.м.ОдесаСправа № 1540/3716/18

Головуючий першої інстанції Радчук А.А.

Час та місце ухвалення судового рішення 11:36 , м. Одеса

Повний текст судового рішення складений 29.12.18р.

П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Крусяна А.В.,

суддів Градовського Ю.М., Яковлєва О.В.,

за участю секретаря судового засідання Синіговець А.В.,

представника позивача Будяну О.В., представника відповідача Вінюкова В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю Карнавал-Юг на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю Карнавал-Юг до Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування припису, -

В С Т А Н О В И В:

25.07.2017р. товариство з обмеженою відповідальністю (надалі - ТОВ) Карнавал-Юг звернулося до суду з позовом до Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування припису від 26.01.2018р. №01-15/06зд.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради в порушення вимог Закону України Про охорону культурної спадщини винесено оскаржуваний припис, а не розпорядження, а також не взято до уваги факт здійснення на об`єкті позивачем протиаварійних робіт в установленому законодавством порядку.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.12.2018 року відмовлено у задоволенні позову, оскільки припис від 26.01.2018р. №01-15/06зд винесений відповідачем в межах повноважень наданих Законом України Про охорону культурної спадщини , а позивачем, як власником пам`ятки архітектури, містобудування та історії місцевого значення, в порушення законодавства не здійснюється утримання її у належному стані, проведення ремонту, захист від пошкодження, руйнування або знищення.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилається на помилкове застосування судом першої інстанції при вирішені справи вимог законодавства, неповне з`ясування обставин справи, внаслідок чого просить рішення суду скасувати та прийняти нове про задоволення позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає задоволенню.

Судом першої інстанції встановлено, що ТОВ Карнавал-Юг належать на праві приватної власності житлові та нежитлові приміщення в багатоквартирному будинку за адресою: м. Одеса, вулиця Гоголя, будинок 23 . /т.1 а.с.13-39/

Будинок за вищезазначеною адресою є пам`яткою архітектури, містобудування та історії місцевого значення - Будинок Вассаля (арх. Бернардацці О.Й.), прийнятою під охорону держави рішенням виконкому Одеської обласної Ради народних депутатів від 15.08.1985р. №480, яка розташована в межах комплексної охоронної зони Центрального історичного ареалу м. Одеси, визначеного історико - архітектурним опорним планом, проектом зон охорони та визначення меж історичних ареалів м. Одеси, затвердженим наказом Міністерства культури і туризму України від 20.06.2008 року №728/0/16-08, занесений до Державного реєстру нерухомих пам`яток України як пам`ятка архітектури та містобудування, історії місцевого значення за №184-Од.

Крім того, TOB Карнавал-Юг є орендарем земельної ділянки комунальної власності, розташованої під зазначеною будівлею-пам`яткою, що відноситься до категорії земель громадської забудови історико-культурного призначення, вид використання - для реабілітації жилої будівлі з пристосуванням під готель і його подальшої експлуатації.

17.01.2012 року між Управлінням охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації (орган охорони) та ТОВ Карнавал-Юг (власник), керуючись ст.23,24,43-47 Закону України Про охорону культурної спадщини , укладено охоронний договір на пам`ятку культурної спадщини №18-11/О-2011, згідно умов якого власник бере на себе зобов`язання щодо охорони житлових та нежитлових приміщень, що належать йому на праві приватної власності, у будівлі пам`ятці по вул. Гоголя, 23 у м. Одесі .

Зокрема, згідно п.13 вищезазначеного договору, власник зобов`язаний виконати такі роботи: прийняття дольової участі в роботах з комплексної реставрації будівлі-пам`ятки за графіком проведення комплексної реставрації будівлі пам`ятки; перед початком проведення робіт з консервації, реставрації, реабілітації та пристосування частини пам`ятки надати до органу охорони науково-проектну документацію в 10-денний термін з моменту виготовлення відповідної документації; поточний ремонт приміщень та інженерних мереж частини пам`ятки, що належить власнику на протязі експлуатації приміщень у відповідності з вимогами ВСН 58-88 (Р.) /т.1 а.с.203-220/

Так, 11.05.2015р. між ТОВ Карнавал та ПП Ретроград укладено договір щодо розроблення реставраційного завдання на розробку науково-проектної документації, обстеження стану флігелю та розроблення науково-проектної документації з розроблення проекту консервації фасадного флігелю будинку за адресою: м. Одеса, вулиця Гоголя, будинок 23 .

ПП Ретроград , на підставі реставраційного завдання на розроблення науково-проектної документації від 30.10.2015р. виготовило проект першочергових протиаварійних та невідкладних консерваційних заходів для забезпечення збереження аутентичних та будівельних конструкцій елементів будівлі - пам`ятки містобудування та архітектури місцевого значення по вул. Гоголя, 23 у м. Одеса, який було погоджено листом Управління культури, національностей, релігій та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації від 05.06.2016р. №01-13/1615сп. /т.1 а.с.54, 111-220, т.2 а.с.49-55/

22.06.2017р. на підставі погодженого проекту, ТОВ Карнавал-Юг надано дозвіл №14 на виконання першочергових протиаварійних та невідкладних консерваційних заходів для забезпечення збереження аутентичних та будівельних конструкцій елементів будівлі - пам`ятки містобудування та архітектури місцевого значення по вул. Гоголя 23 у м . Одеса (дійсний до 31.10.2018 р). /т.1 а.с.56/

11.05.2017р. між ТОВ Карнавал-Юг (замовник) та ТОВ Марія (виконавець) укладено договір підряду №0102П, згідно умов якого виконавець зобов`язується на власний ризик виконати за завданням замовника на об`єкті будівельні, монтажні та інші роботи на підставі проектної документації відповідно до погоджених сторонами кошторисів, у порядку та на умовах, визначених цим договором, а замовник зобов`язується прийняти і оплатити роботи, виконані підрядником відповідно до умов цього договору.

Відповідно до п.1.3. вищезазначеного договору об`єкт будівництва: квартири та нежитлові приміщення в будівлі - пам`ятці архітектури та містобудування місцевого значення по вул. Гоголя. 23 в м. Одесі ; п.1.4. проектна документація: проект першочергових протиаварійних та невідкладних консерваційних заходів для забезпечення збереження аутентичних та будівельних конструкцій елементів будівлі - пам`ятки містобудування та архітектури місцевого значення - колишнього будинку Вассаля, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Гоголя, 23 . /т.1 а.с.57-63/

22.01.2018р. посадовими особами Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради в рамках виконання покладених на них завдань у сфері охорони культурної спадщини проведено ініціативний візуальний огляд стану чільного флігелю будівлі, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Гоголя, 23 , та є об`єктом культурної спадщини місцевого значення, за результатом чого складено акт візуального огляду об`єкта культурної спадщини. /т.2 а.с.29-32/

Приписом Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради від 26.01.2018р. №01-15/ 01-15/06зд зобов`язано ТОВ Карнавал-Юг терміново протягом 12 робочих днів з дня отримання цього припису виконати протиаварійні роботи та поновити виконання ремонтно-реставраційних робіт з реставрації та реабілітації будівлі-пам`ятки згідно із затвердженою відповідно до законодавства науково-проектною документацією відповідно до пам`ятко охоронного законодавства, та після отримання відповідного дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, яким є Міністерство культури України. Вищезазначений припис отримано позивачем 05.02.2018р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. /т.2 а.с.32-36/

В подальшому актом №1 від 21.02.2018р. про вчинення правопорушення Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради встановлено, що внаслідок бездіяльності власника пам`ятки, ухилення від вжиття заходів щодо запобігання загрозі пошкодження, руйнування, знищення, спотворення та від підтримання пам`ятки в належному стані і своєчасного проведення ремонту за власні кошти - виникла загроза, яка негативно позначилась на стані пам`ятки (створилась загроза знищення, руйнування, пошкодження, спотворення пам`ятки), що разом суперечить вимогам ст.27,29 Закону України Про охорону культурної спадщини ; вимоги припису від 26.01.2018р. №01-15/06зд до ТОВ Карнавал-Юг не виконані у встановлені строки. /т.1 а.с.44-45/

14.03.2018р. ТОВ Карнавал-Юг подало до Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради пояснення в порядку ч.2 ст.45 Закону України Про охорону культурної спадщини . /т.1 а.с.46-48/

Постановою виконавчого комітету Одеської міської ради №1 від 02.03.2018р. за порушення позивачем вимог ст.ст.24, 27, 29, 30, 44, 45 Закону України Про охорону культурної спадщини накладено на ТОВ Карнавал-Юг фінансові санкції у розмірі 170000грн. /т.1 а.с.50-52/

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22.10.2018р. у справі 815/1441/18 (набрало законної сили 11.04.2019р.) відмовлено у задоволенні позову ТОВ Карнавал-Юг до заступника Одеського міського голови, Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради про визнання протиправною та скасування постанови №1 від 02.03.2018р. щодо накладення фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері охорони культурної спадщини, ст.ст.24, 27, 29, 30, 44, 45 Закону України Про охорону культурної спадщини у розмірі 170000грн.

Не погоджуючись з приписом від 26.01.2018р. №01-15/06зд, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Перевіривши матеріали справи судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції про безпідставність позовних вимог з наступних підстав.

Правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об`єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь регулює Закон України Про охорону культурної спадщини від 08.06.2000р. №1805-III (надалі - Закон №1805, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до ст.1 Закону №1805 об`єкт культурної спадщини - визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов`язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об`єкти (об`єкти підводної культурної та археологічної спадщини), інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об`єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність.

Згідно із ч.1 ст.3 Закону України №1805 державне управління у сфері охорони культурної спадщини покладається на Кабінет Міністрів України, спеціально уповноважені органи охорони культурної спадщини. До спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини належать: центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сфері охорони культурної спадщини; орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим; обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації; виконавчий орган сільської, селищної, міської ради.

Згідно п.1.1. Положення про Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 21.03.2018р. №3044-VII, Управління є виконавчим органом Одеської міської ради.

Згідно п.1.4. вищезазначеного положення управління є спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини відповідно до Закону України Про охорону культурної спадщини . /т.2 а.с.22-23/

Повноваження виконавчого органу міської ради відповідно до його компетенції у сфері охорони культурної спадщини встановлені ч.2 ст.6 Закону №1805, які поряд з іншими включають: забезпечення виконання цього Закону, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини на відповідній території (п. 1); забезпечення дотримання режиму використання пам`яток місцевого значення, їх територій, зон охорони (п. 4); забезпечення захисту об`єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження (п. 5); організація відповідних охоронних заходів щодо пам`яток місцевого значення та їх територій у разі виникнення загрози їх пошкодження або руйнування внаслідок дії природних факторів чи проведення будь-яких робіт (п. 8); видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`яток місцевого значення, припинення робіт на цих пам`ятках, їх територіях та в зонах охорони, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом дозволів або з відхиленням від них (п. 9).

Отже, у відповідача наявні повноваження передбачені Законом №1805, зокрема, на видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам`яток місцевого значення, оскільки його віднесено до спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини.

Відповідно до ст.1 Закону №1805 охорона культурної спадщини - це система правових, організаційних, фінансових, матеріально-технічних, містобудівних, інформаційних та інших заходів з обліку (виявлення, наукове вивчення, класифікація, державна реєстрація), запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпечення захисту, збереження, утримання, відповідного використання, консервації, реставрації, ремонту, реабілітації, пристосування та музеєфікації об`єктів культурної спадщини.

Органи охорони культурної спадщини зобов`язані заборонити будь-яку діяльність юридичних або фізичних осіб, що створює загрозу пам`ятці або порушує законодавство, державні стандарти, норми і правила у сфері охорони культурної спадщини (стаття 30 вказаного Закону).

Згідно зі ст.9 Закону №1805 право безумовного доступу до об`єктів культурної спадщини з метою їхнього обстеження, ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, ведення реставраційних робіт, одержання відповідних даних, наукового вивчення мають особи, уповноважені на це органами охорони культурної спадщини.

Власник об`єкта культурної спадщини або уповноважений ним орган, особа, яка набула права володіння, користування чи управління, виконавець реставраційних робіт зобов`язані допускати уповноважених органами охорони культурної спадщини осіб для виконання ними своїх обов`язків до об`єктів культурної спадщини та на їхню територію.

Тобто, колегія суддів вважає безпідставними доводи позивача стосовно відсутності у посадових осіб Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради правових підстав для проведення візуального огляду (обстеження) об`єкта культурної спадщини, а також винесення приписів щодо усунення порушень законодавства у сфері охорони об`єктів культурної спадщини, оскільки такі повноваження прямо визначені ст.1, 9 Закону №1805.

Крім того, необґрунтованим є посилання ТОВ Карнавал-Юг на Закон України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , оскільки ст.2 вищезазначеного закону передбачено вичерпний перелік суб`єктів, на яких поширюється дія Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , до якого спеціально уповноважені органи охорони культурної спадщини не входять, що виключає можливість застосування положень цього закону до діяльності таких органів.

Відповідно до ч.1-2,4 ст.24 Закон №1805 власник або уповноважений ним орган, користувач зобов`язані утримувати пам`ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до цього Закону та охоронного договору.

Використання пам`ятки повинно здійснюватися відповідно до режимів використання, встановлених органами охорони культурної спадщини, у спосіб, що потребує якнайменших змін і доповнень пам`ятки та забезпечує збереження її матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоби тощо.

У разі виникнення загрози для збереженості пам`ятки її власник або уповноважений ним орган, особа, яка набула права володіння, користування чи управління, зобов`язані негайно повідомити про це орган охорони культурної спадщини обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій та орган місцевого самоврядування, на території якого розташована пам`ятка.

Частиною 1 ст.27 Закон №1805 передбачено, що у разі, коли пам`ятці загрожує небезпека пошкодження, руйнування чи знищення, власник або уповноважений ним орган, особа, яка набула права володіння, користування чи управління, зобов`язані привести цю пам`ятку до належного стану (змінити вид або спосіб її використання, провести роботи з її консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування).

Також, ст. 29 Закон №1805 визначено, що на фізичну або юридичну особу, діяльність якої негативно позначається на стані пам`ятки (створює загрозу знищення, руйнування, пошкодження, спотворення пам`ятки), покладається обов`язок вжити заходів, погоджених з відповідним органом охорони культурної спадщини, для запобігання такій загрозі та підтримання пам`ятки в належному стані за власні кошти.

На підставі системного аналізу вищенаведених правових норм, колегія суддів приходить до висновку, що порушення зобов`язання щодо утримання пам`ятки архітектури у належному стані є підставою для застосування до порушника відповідальності у порядку, визначеному законом, а також зобов`язання виконати дії щодо усунення відповідних порушень.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено під час апеляційного розгляду справи, 22.01.2018р. посадові особи Управління з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради в рамках виконання покладених на них завдань у сфері охорони культурної спадщини провели ініціативний візуальний огляд стану чільного флігелю будівлі, яка розташована за адресою: м. Одеса, вул. Гоголя 23 , та є об`єктом культурної спадщини місцевого значення, за результатом чого складено акт візуального огляду об`єкта культурної спадщини.

В акті посадові особи контролюючого органу зробили висновок про те, що в цоколі на чільному фасаді будівля знаходиться у незадовільному стані, у місцях протікання дощової води з водолазних труб спостерігаються тріщини та руйнування як штукатурки, так і кладки стін; вимощення з асфальтового покриття перебуває у незадовільному стані. Також виявлено незадовільний стан зовнішніх фасадних стін, перед аркою головного фасаду як аварійні встановлені дерев`яні контрфорси, спостерігається обвалення елементів карнизу, стан карнизу аварійний, частково пошкоджена система водостоків, потребують проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Зовнішнє декоративне оздоблення (обличкування, пофарбування, карнизи на фасадах) за даними акта перебуває у незадовільному (близько до аварійного) стані, місцями обвалення, сліди замокання атмосферними і талими водами, сандріки у задовільному стані (крім двох на 2-му поверсі головного фасаду), що потребує проведення ремонтно-реставраційних робіт. Під час обстеження вікон та дверей виявлено, що віконні прорізи здебільш відсутні, віконні прорізи першого поверху закладені газобетонними блоками, на другому та третьому поверхах - закриті целофановою плівкою. Покрівля будинку також перебуває у незадовільному стані, спостерігаються місця прямого впливу атмосферних опадів, потребує проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Стан конструкції балконів у цілому також є незадовільним - відсутня декоративна огорожа, потребує проведення ремонтно-реставраційних робіт з реставрації та реабілітації. У вхідної арки стіни та стелі перебувають у незадовільному стані, спостерігаються тріщини та руйнування штукатурки, розфарбовані графіті, по стінах хаотично розташовані телеінтернет мережі, що підлягають демонтажу, ворота відсутні.

У висновках та рекомендаціях зазначеного акту наведено, що будівля протягом біля 10 років знаходиться у стані незакінченої роботи з її реставрації, що через відкритість атмосферним впливам та бездіяльність власника приводить до пошкодження, руйнування пам`ятки, чим порушено ст.ст. 24, 27, 30 Закону України Про охорону культурної спадщини . З метою збереження, відтворення первісного вигляду будівлі, поліпшення загального технічного стану та підвищення експлуатаційних властивостей споруди необхідним є проведення ремонтно-реставраційних робіт з реставрації та реабілітації пам`ятки згідно з науково-проектною документацією, узгодженим паспортом оздоблення фасаду та відповідно до пам`яткоохоронного законодавства. /т.2 а.с.29-30/

Разом з тим, всі перелічені вище пошкодження будівлі, знаходження її в аварійному, вкрай незадовільному стані, позивач фактично не заперечує та посилається на те, що ним вживаються заходи по усуненню цих недоліків.

Зокрема, у Реставраційному завданні на розроблення науково-проектної документації від 30.10.2015р. та проекті першочергових протиаварійних та невідкладних консерваційних заходів для забезпечення збереження аутентичних та будівельних конструкцій елементів будівлі - пам`ятки містобудування та архітектури місцевого значення по вул. Гоголя, 23 у м. Одеса (ПП Ретроград ), наданому позивачем до суду, по-перше, підтверджено незадовільний стан зазначеної будівлі, по-друге, передбачено проведення наступних робіт: усунення причини, що призводять до замокання ґрунтів в основі фундаментів (на ділянці від суміжних примикаючих будівель), пропонується виконання комплексу робіт з влаштування тимчасової покрівлі на ділянці примикання з недобудованою будівлею за адресою: вул. Гоголя , 23/1, влаштування гідроізоляції над дворовим підвальним приміщенням та прилеглої до будівлі території, влаштування тимчасової покрівлі над ділянкою між суміжними будівлями з влаштуванням системи водовідведення в зливову каналізацію; закладка газоходів в несучих стінах, закласти місця вивалів кладки, провести встановлення тимчасових кріплень у дверних та віконних отворах, нішах, у місцях порушення цілісності клинчастих перемичок; виконання демонтажу завалених конструкцій перекриттів, провести розбирання аварійних ділянок; виконати ремонт покрівлі будівлі з облаштуванням тимчасової кроквяної системи замість зруйнованих елементів, виконати ремонт пелени карнизів, водостічних систем, виконати тимчасову гідроізоляцію балконів; розвантаження покриттів шляхом видалення засипки з будівельного сміття без демонтажу підшивки з подальшим відновленням чорнової підлоги; провести встановлення тимчасових огороджувальних конструкцій замість втраченого скління зовнішніх віконних прорізів і дверей з метою виключення атмосферних впливів на будівельні конструкції будівлі.

При цьому у попередніх та невідкладних роботах зазначено виконання протиаварійних робіт та невідкладних консерваційних заходів, що забезпечать збереження автентичних конструктивних елементів пам`ятки, які є предметом охорони.

Однак, з огляду на укладений позивачем з TOB Марія договір підряду від 11.05.2017р. №0102П, виконання вищезгаданих робіт у кошторисі не закладено, а наданими до суду актами приймання виконаних будівельних робіт їх виконання також не підтверджено.

Окрім викладеного, за даними цих документів підрядником виконані лише роботи з очищення приміщень від сміття, розбирання димових цегляних труб і лежаків в один канал, установлення дерев`яного розвантажувального стояка при ремонті конструкцій, установлення та розбирання дерев`яних інвентарних риштувань з улаштуванням настилу через кожні 2 м по висоті, розбирання та улаштування покриття покрівлі з азбоцементних листів, облаштування з листової сталі розжолобків, установлення розвантажувальних стійок в кам`яних стінах мурування стін із легкобетонних каменів без облицювання, улаштування перегородок з газобетон них блоків, улаштування основи з рейки під облицювання, облицювання дверей та вікон фіброю. /т.1 а.с.57-76/

Отже, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що виконання наведеного переліку робіт не забезпечує виконання позивачем покладеного на нього Законом України Про охорону культурної спадщини обов`язку щодо належного утримання належної йому на праві приватної власності частини об`єкту культурної спадщини.

Надані позивачем копії договорів, актів щодо надання послуг технічного огляду, щодо експертизи проекту реабілітації будинку, а також договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з КП ЖКС Порто-Франківський , жодним чином не підтверджують додержання позивачем вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації належної йому пам`ятки та не свідчать про вжиття належних заходів щодо утримання належної йому на праві власності частини пам`ятки за адресою вул. Гоголя, 23 у м. Одесі у належному технічному стані.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що стан пам`ятки продовжує бути незадовільним, та прямо вказує на порушення позивачем вимог ст.ст. 24, 27, 30 Закону України Про охорону культурної спадщини , яке полягає у недодержанні вимог щодо захисту, збереження, утримання, використання, реставрації, реабілітації пам`яток, а тому Управлінням з питань охорони об`єктів культурної спадщини Одеської міської ради, як спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини, правомірно винесено припис від 26.01.2018р. №01-15/06зд.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому в порядку ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає його без змін.

Керуючись ст.ст. 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю Карнавал-Юг залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений 19.07.2019р.

Головуючий суддя Крусян А.В. Судді Градовський Ю.М. Яковлєв О.В.

СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.07.2019
Оприлюднено23.07.2019
Номер документу83174504
СудочинствоАдміністративне