Ухвала
від 23.07.2019 по справі 910/8155/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

23.07.2019Справа № 910/8155/19

За позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК АКТИВ" (03150, м. Київ, вулиця Лабораторна, будинок 26 А, квартира 6),

2) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ),

3) ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 )

про визнання недійсним договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі, визнання недійсними рішень загальних зборів учасників товариства та скасування реєстраційної дії

Суддя Літвінова М.Є.

Без виклику представників учасників справи.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( далі - позивач ) звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК АКТИВ"(далі - відповідач - 1), ОСОБА_2 (далі - відповідач - 2), ОСОБА_3 (далі - відповідач -3) та просить суд:

- визнати недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК АКТИВ", оформлене протоколом № 4 від 07.12.2017 в частині заміни директора Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК АКТИВ" з ОСОБА_4 на ОСОБА_3 ;

- скасувати реєстраційну дію від 09.12.2017 № 10681070004046377 "внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов`язані зі змінами в установчих документах", вчиненої на підставі рішення від 07.12.2017 загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК АКТИВ" в частині зміни керівника Товариства з ОСОБА_4 на ОСОБА_3 ;

- визнати недійсним Договір купівлі - продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК АКТИВ", укладений ОСОБА_5 та ОСОБА_2 ;

- визнати недійсним рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК АКТИВ", в частині зміни складу учасників Товариства (вихід зі складу учасників ОСОБА_3 та вхід до складу учасників ОСОБА_2 );

- скасувати реєстраційну дію від 15.11.2018 № 10681070006046377, що вчинена на підставі рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК АКТИВ", оформлене протоколом щодо виходу зі складу учасників ОСОБА_3 та входу до складу учасників ОСОБА_2 .

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням корпоративних прав позивача, а також незаконним позбавленням позивача його права власності на майно.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.07.2019 відкрито провадження у справі № 910/8155/19, в порядку статті 81 Господарського процесуального кодексу України витребувано додаткові документи, необхідні для розгляду справи.

22.07.2019 року через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від представника позивача надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.

Розглянувши подане позивачем клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції суд вирішив відмовити в його задоволенні, враховуючи наступне.

Частинами 1, 2, 5, 7 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

Відповідно до пункту 17.6 розділу XI перехідних положень Господарського процесуального кодексу України участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.

З вищезазначених норм права вбачається, що винесення ухвали про розгляд справи в режимі відеоконференції є правом суду, яке реалізується за наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі, в якій дана сторона бере участь.

Отже, зі змісту наведеної норми права слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається виключно судом, що розглядає господарську справу. При цьому, випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в законі не визначені.

Необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від них причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Судом враховано обмежені технічні можливості Господарського суду міста Києва щодо забезпечення проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки на даний час в суді наявно лише два зали судового засідання, обладнані технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції з щільним графіком проведення судових засідань у цих залах та значною завантаженістю, оскільки ухвали про проведення судових засідань в режимі відеоконференції надходять з усіх регіонів України.

Суд зазначає, що вимогами чинного законодавства не передбачено можливості зміни дати та часу призначеного судового засідання у зв`язку поданням стороною клопотання про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Враховуючи те, що клопотання ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні, призначеному на 29.07.2019 р. в режимі відеоконференції відповідає вимогам Закону, однак відсутня технічна можливість для забезпечення проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні поданого клопотання.

З огляду на вищевикладене, керуючись статтями 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,-

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції залишити без задоволення.

2. Ухвала набирає законної сили 23.07.2019 року та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя М.Є. Літвінова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.07.2019
Оприлюднено23.07.2019
Номер документу83176809
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/8155/19

Рішення від 09.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 09.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 19.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 29.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 23.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

Ухвала від 03.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Літвінова М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні