ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о в і д к р и т т я п р о в а д ж е н н я у с п р а в і
23 липня 2019 року Справа № 926/1790/19
Суддя Гурин Микола Олександрович , розглянувши матеріали за позовом
акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", м. Київ
до Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка, м. Вижниця
про стягнення інфляційних втрат, трьох відсотків річних та пені за неналежне виконання грошового зобов`язання в сумі 12492,72 грн
В С Т А Н О В И В :
Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звернулася до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка про стягнення заборгованості в сумі 12492,72 грн, з яких: 7644,48 грн пені, 1161,13 грн 3% річних, 3687,11 грн інфляційних втрат.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що між сторонами 03.01.2017 року було укладено договір купівлі-продажу природного газу № 00542/17-ТЕ-38 (далі договір), згідно якого позивач передав, а відповідач прийняв природний газ, однак, своєчасно в строк визначений умовами договору не оплатив його вартість, чим порушив умови господарського зобов`язання, зокрема вимоги п. 6.1. Договору, у зв`язку з чим позивач просить стягнути з відповідача 12492,72 грн заборгованості, з яких: 7644,48 грн пені, 1161,13 грн 3% річних, 3687,11 грн інфляційних втрат.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до статті 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Частиною першою статті 249 Господарського процесуального кодексу України визначено, що в порядку спрощеного позовного провадження справа розглядається за клопотанням позивача поданого у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Так, у своїй позовній заяві позивач просить суд розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без участі представників сторін.
Проте, у відповідності до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, суд за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводить в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд, враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі, дійшов висновку, що справу слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін в судове засідання. Керуючись статтями 176, 234, 247, 249, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
3. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 15 серпня 2019 року о 10:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м. Чернівці, вул. О. Кобилянської, 14, другий поверх, зал судових засідань № 3, телефон 55-06-72.
4. Встановити відповідачу строк для подання заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - п`ять календарних днів з дня вручення ухвали.
5. Зобов`язати позивача:
- відповідно до статті 166 Господарського процесуального кодексу України надати відповідь на відзив протягом п`яти календарних днів з дня отримання відзиву відповідача.
6. Зобов`язати відповідача:
- у строк до 16 календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову;
- одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
7. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
8. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/.
Звернути увагу сторін на те, що відповідно до статті 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
Суддя М.О. Гурин
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2019 |
Оприлюднено | 24.07.2019 |
Номер документу | 83177243 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гурин Микола Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні