ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 липня 2019 року Справа № 923/601/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б. , розглянувши матеріали заяви
за позовом: Фермерського господарства "Лідія", с.Верхні Сірогози Нижньосірогозького району Херсонської області
до відповідача: Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
в с т а н о в и в:
Позивач Фермерське господарство "Лідія" , с.Верхні Сірогози Херсонської області звернувся до Господарського суду Херсонської області із позовною заявою до відповідача Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.
Дослідивши матеріали заяви, господарський суд встановив, що остання підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно п.п.4, 5 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позивачем не дотримано вимог п.п.4, 5 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України з огляду на наступне.
Так позивач звернувся з даним позовом до суду за захистом свого порушеного права та законних інтересів шляхом внесення змін до договору оренди земельної ділянки.
В якості правової підстави поданого позову визначено, зокрема, приписи частини 2 статті 651 Цивільного кодексу України та ч.4 ст.188 Господарського кодексу України (стосовно внесення змін до договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін). Водночас, суд звертає увагу, що позивачем заявлено позовну вимогу про: внесення змін до договору оренди землі від 13.06.2007р. шляхом викладення пункту 2.4. Договору в наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 4117300,57 грн. станом на 2019 рік" та встановлення строку набрання чинності додаткової угоди з 27.01.2019р.
Однак позовна заява не містить повного викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги в контексті наявності підстав для внесення змін до договору саме з 27.01.2019р., зважаючи при цьому на приписи частини 3 статті 653 Цивільного кодексу України, згідно якої встановлено, зокрема, що якщо договір змінюється або припиняється, розривається у судовому порядку, зобов`язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Крім цього, позивачем не обґрунтовано, про яку додаткову угоду йде мова в прохальній частині позову.
Також позивачем не дотримано вимог п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України.
Статтею 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За приписами ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
В якості доказів направлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем надано фіскальний чек від 17.07.2019р. та накладну №7470100972931 від 17.07.2019р. Втім, опису вкладення до цінного листа матеріали позовної заяви не містять.
Крім цього, позивачем не дотримано вимог ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 2 статті 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч.4 ст.91 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії проставляють нижче реквізиту "підпис". Така відмітка проставляється на кожному аркуші засвідченої копії документа.
Натомість, позивачем до позовної заяви додано копії письмових доказів, які не засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, оскільки такі копії не засвідчено на кожному аркуші відміткою в порядку п. 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003".
Відповідно до вимог ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162,164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має:
- надати обґрунтування наявності підстав для внесення змін до договору саме з 27.01.2019р.;
- надати обґрунтовані пояснення, про яку додаткову угоду йде мова в прохальній частині позову;
- надати опис вкладення до цінного листа про направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу;
- надати копії письмових доказів (Договір оренди земельної ділянки, Угода про внесення змін до договору від 14.03.2012р., Додаткова угода від 22.05.2017р., Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 22.06.2017р., лист про внесення змін до договору оренди землі від 06.05.2019р., Статут ФГ "Лідія"), засвідчені в порядку, встановленому чинним законодавством.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Фермерського господарства "Лідія" до Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області про внесення змін до договору оренди земельної ділянки залишити без руху.
2. Фермерському господарству "Лідія" протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки заяви.
3. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання обґрунтування наявності підстав для внесення змін до договору саме з 27.01.2019р.;
- надання обґрунтованих пояснень, про яку додаткову угоду йде мова в прохальній частині позову;
- надання опису вкладення до цінного листа про направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу;
- надання копій письмових доказів (Договір оренди земельної ділянки, Угода про внесення змін до договору від 14.03.2012р., Додаткова угода від 22.05.2017р., Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 22.06.2017р., лист про внесення змін до договору оренди землі від 06.05.2019р., Статут ФГ "Лідія"), засвідчених в порядку, встановленому чинним законодавством.
4. Роз`яснити Фермерському господарству "Лідія", що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п. 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала суду набрала законної сили 23.07.2019р., оскарженню не підлягає.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2019 |
Оприлюднено | 24.07.2019 |
Номер документу | 83177666 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Сулімовська М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні