Справа № 509/3828/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
23 липня 2019 року Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Кочко В.К., розглянувши позовну заяву заступника військового прокурора Південного регіону України в інтересах держави в особі Кабінета Міністрів України, Міністерства оборони України, Квартирно-експлуатаційного відділу м.Одеси до Молодіжненської сільської ради Овідіопольського району Одеської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, витребування земельної ділянки
ВСТАНОВИВ:
Заступник військового прокурора Південного регіону України в інтересах держави в особі Кабінета Міністрів України, Міністерства оборони України, Квартирно-експлуатаційного відділу м.Одеси звернувся до суду з позовом до Молодіжненської сільської ради Овідіопольського району Одеської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, витребування земельної ділянки.
Відповідно положень ч. 4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, ставка судового збору встановлена в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 1921 грн.
Позивач просить відстрочити сплату судового збору за подання позову до ухвалення судового рішення у справі, мотивуючи , що позивач надав до ДКСУ в Одеській області документи для сплати судового збору, але станом на час направлення позову до суду ДКСУ в Одеській області судовий збір до Державного бюджету України не перерахувала.
Виходячи із змісту ч. 1,3 ст.136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити сплату судового збору , але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно ч.1, ч.2 ст.8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити сплату судового збору , але не більше як до ухвалення судового рішення у справ, за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена;
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Отже, за приписами зазначеної норми, відстрочення сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин та є правом, а не обов`язком суду щодо звільнення від сплати судового збору.
На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що до клопотання не додано жодного доказу, який би підтверджував викладені ним обставини, в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
Згідно зі ст.4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року (зі змінами та доповненнями ) за подання юридичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1921,00 грн. і не більше 672350,00 грн.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір, в залежності від ціни позову на відповідний рахунок із зазначенням необхідних реквізитів та надати суду докази його сплати (квитанцію).
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п"яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на зазначене, позовну заяву заступника військового прокурора Південного регіону України в інтересах держави в особі Кабінета Міністрів України, Міністерства оборони України, Квартирно-експлуатаційного відділу м.Одеси необхідно залишити без руху для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву заступника військового прокурора Південного регіону України в інтересах держави в особі Кабінета Міністрів України, Міністерства оборони України, Квартирно-експлуатаційного відділу м.Одеси до Молодіжненської сільської ради Овідіопольського району Одеської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, витребування земельної ділянки - залишити без руху.
Встановити позивачу строк три дні з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Кочко В.К.
Суд | Овідіопольський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2019 |
Оприлюднено | 24.07.2019 |
Номер документу | 83178414 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Овідіопольський районний суд Одеської області
Кочко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні