КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

УХВАЛА

Справа № 296/6739/19

1-кс/296/3580/19

УХВАЛА

Іменем України

16 липня 2019 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира Сингаївський О.П., за участі секретаря Четвертухи О.О., розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області Лутай Р.Ю., погодженого прокурором військової прокуратури Житомирського гарнізону Молот Д.А. по кримінальному провадженню № 42019060360000072 про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В :

У провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019060360000072 від 13.03.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

До суду звернувся слідчий з клопотанням, в обгрунтування якого зазначив, що 22.01.2019 Макарівською квартирно-експлуатаційною частиною району МО України з ТОВ "ЛЕСТЕР ІНВЕСТ" укладено договір № 33 про закупівлю Мазуту паливного М-100 малозольний малосірчистий на загальну суму 40 752 000,00 грн., унаслідок чого допускають розтрату коштів (завищеною на 1 152 000,00 грн.), виділених державою на потреби військової сфери.

17.12.2018 під час проведення тендеру Макарівською квартирно-експлуатаційною частини району на закупівлю Мазуту паливного М-100 малозольний малосірчистий у кількості 2400 тони на загальну суму 40 800 000,00 грн., приймало участь 2 учасника: ТОВ "СТАТУСІНВЕСТГРУП" та ТОВ "ЛЕСТЕР ІНВЕСТ" .

За результатами розгляду пропозиції ТОВ "СТАТУСІНВЕСТГРУП" тендерним комітетом Макарівської квартирно-експлуатаційної частини району було прийнято рішення про прийняття пропозиції (протокол розгляду тендерних пропозицій № 66 від 27.12.2018р.) та викликано ТОВ "СТАТУСІНВЕСТГРУП" для проведення процедури переговорів.

27.12.2018 о 17.45 год. інформацію про виклик розміщено веб-порталі, а явку на переговори призначено на 13.00 год. 28.12.2018, створюючи таким чином обставини, що перешкоджають представникам ТОВ "СТАТУСІНВЕСТГРУП" взяти участь у переговорах по предмету закупівлі, оскільки тендерному комітету було достовірно відомо, що ТОВ "СТАТУСІНВЕСТГРУП" знаходиться на значній віддалі від Макарівської квартирно-експлуатаційної частини району (юридична адреса ТОВ "СТАТУСІНВЕСТГРУП" : Вінницька область, м. Вінниця, вул. Дмитра Майбороди, буд. 2А, Офіс 49) і представник ТОВ "СТАТУСІНВЕСТГРУП" не встигне прибути на переговори, при цьому члени комітету не вчинили жодних спроб повідомити про запрошення телефонним, факсимільним чи електронним зв`язком.

Створивши таким чином формальні підстави для усунення ТОВ "СТАТУСІНВЕСТГРУП" від процедури торгів, тендерний комітет Макарівської квартирно-експлуатаційної частини району рішенням № 67 відхилив цінову пропозицію ТОВ "СТАТУСІНВЕСТГРУП" (ЄДРПОУ 38969898) з ціною у розмірі 39 600 000,00 грн., та в свою чергу прийняв пропозицію іншого учасника торгів - ТОВ "ЛЕСТЕР ІНВЕСТ" (ЄДРПОУ 42302765) з ціною у розмірі 40 752 000,00 грн.

Крім того, згідно оголошення про проведення відбору на закупівлю Мазуту паливного М-100 малозольний малосірчистий на території Макарівської квартирно-експлуатаційної частини району, Житомирська обл., Радомишльський р-н, смт. Городок, вул. Поштова, буд. 23, оприлюдненого на сайті Prozorro № (UA-2018-12-17-002752-с), закупівля проводиться за неконкурентною процедурою, а саме шляхом відбору переможця. При цьому, основним критерієм є ціна, також для участі у процедурі закупівлі учасник повинен відповідати наступним критеріям:

Обсяг закупівлі: мазут паливний М-100 малозольний малосірчистий 2400 тон; постачальник повинен забезпечити поставку мазуту відповідно до умов Договору з Замовником на підставі специфікацій; постачальник повинен забезпечити доставку Товару на склад Замовника (Житомирська область., Радомишльський район., смт. Городок) на умовах СРТ (DDP-у разі поставки товару з-за кордону); постачальник повинен забезпечити поставку партії замовленого товару автомобільним транспортом з обов`язковим наданням документів, що підтверджують якість партії товару (копію паспорта якості та копію сертифіката якості завірену печаткою підприємства, та посвідчену підписом Учасника, (крім осіб, що здійснюють діяльність без печатки згідно чинного законодавства)).

У ході проведення детального аналізу тендерної документації встановлено, що цінова пропозиція ТОВ "СТАТУСІНВЕСТГРУП" 39 600 000,00 грн та ТОВ "ЛЕСТЕР ІНВЕСТ" 40 752 000,00 грн., що є завищеною на 1 152 000,00 грн.

Таким чином, посадовими особами Макарівської квартирно-експлуатаційної частини району організовано закупівлю мазуту для потреб оборони за ціною, завищеною на 1 152 000,00 грн. чим заподіяно шкоду державним інтересам на вказану суму. Незважаючи на непросту ситуацію у країні, окремі посадові особи свідомо допускають розтрату коштів, виділених державою на потреби військової сфери.

З урахуванням викладеного, для виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, предметів, речей та документів, які можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей та оригіналів документів, які перебувають у володінні службових осіб Макарівської КЕЧ району, а саме документів щодо закупівлі мазуту відповідно договору, предметом якого був Мазут паливний М-100 малозольний мало сірчистий - документація конкурсних торгів та змін до неї; звіти про результати проведення процедури закупівлі; звіт про виконання договору; протоколи засідань тендерного комітету; повідомлення учасникам торгів про проведення засідань тендерного комітету; журнали обліку мазуту, договори про перевезення мазуту; акти виконаних робіт (акти приймання-передачі наданих послуг) між постачальниками мазуту і отримувачами; документами з вільними зразками підписів та почерку осіб, які підписували документи за результатами виконання умов даного договору; договорів підряду (субпідряду) відповідно вищевказаного договору ; календарного графіку постачання; бухгалтерських документів щодо перерахування грошових коштів замовником підряднику відповідно до укладеного договору між сторонами; наказів на призначення керівництва та членів тендерного комітету Макарівської КЕЧ району та посадових інструкцій останніх; положення про тендерний комітет Макарівської КЕЧ району та документиів щодо господарських взаємовідносин (переписки) Макарівської КЕЧ району з ТОВ "ЛЕСТЕР ІНВЕСТ" .

Без виявлення і вилучення оригіналів зазначених документів та інформації, неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, оскільки вони необхідні при проведенні слідчих дій, а також експертних досліджень, зокрема судово-економічної експертизи та судово-почеркознавчої експертизи.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

За змістом ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

При цьому ч. 5 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Зважаючи на викладене, враховуючи, що слідчим доведено, що документи, доступ до яких просить слідчий, можуть перебувати у володінні Макарівської КЕЧ району, мають суттєве значення для установлення обставин у кримінальному провадженні, а їх вилучення необхідне для проведення судових експертиз, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області Лутай Р.Ю. про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Житомирській області Лутаю Роману Юрійовичу, членам слідчої групи з розслідування даного кримінального провадження та оперативним працівникам УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України оперуповноваженому Нейжмаку Михайлу Михайловичу, старшому оперуповноваженому Латку Олександру Сергійовичу, старшому оперуповноваженому Завацькому Ярославу Миколайовичу, старшому оперуповноваженому в ОВС Стеценку Віктору Миколайовичу, старшому оперуповноваженому в ОВС Павлику Миколі Петровичу, оперуповноваженому Герасименку Дмитру Олександровичу, оперуповноваженому Михеєву Ігорю Геннадійовичу, оперуповноваженому Радківському Дмитру Миколайовичу тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення їх оригіналів (виїмки), які перебувають у володінні Макарівської КЕЧ району, а саме: документів щодо закупівлі мазуту відповідно договору, предметом якого був Мазут паливний М-100 малозольний мало сірчистий - документація конкурсних торгів та змін до неї; звіти про результати проведення процедури закупівлі; звіт про виконання договору; протоколи засідань тендерного комітету; повідомлення учасникам торгів про проведення засідань тендерного комітету; журнали обліку мазуту, договори про перевезення мазуту; акти виконаних робіт (акти приймання-передачі наданих послуг) між постачальниками мазуту і отримувачами; документами з вільними зразками підписів та почерку осіб, які підписували документи за результатами виконання умов даного договору; договорів підряду (субпідряду) відповідно вищевказаного договору ; календарного графіку постачання; бухгалтерських документів щодо перерахування грошових коштів замовником підряднику відповідно до укладеного договору між сторонами; наказів на призначення керівництва та членів тендерного комітету Макарівської КЕЧ району та посадових інструкцій останніх; положення про тендерний комітет Макарівської КЕЧ району та документиів щодо господарських взаємовідносин (переписки) Макарівської КЕЧ району з ТОВ "ЛЕСТЕР ІНВЕСТ" .

Макарівської КЕЧ району, як володілець, зобов`язані надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей та документів.

Згідно ч. 1 ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягом місяця з дня постановлення, тобто до 16.08.2019.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя О. П. Сингаївський

Зареєстровано 24.07.2019
Оприлюднено 25.07.2019
Дата набрання законної сили 16.07.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону