КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/12417/19

Провадження № 1-кс/234/5628/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2019 року м. Краматорськ

Слідчій суддя Краматорського міського суд Донецької області - Нейло І.М., при секретарі -Ридош Г.Ю., розглянувши у судовому засіданні в м. Краматорську клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області старший поліції Чех Ю.В., про призначення експертизи, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390002170 від 10.06.2019р., за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.309 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

17 липня 2019 року слідчий СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Чех Ю.В. звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке мотивує тим, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390002170 від 10.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України.

Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, 10.06.2019 року до ЧЧ Краматорського ВП надійшов рапорт співробітника РСС Краматорського ВП про те, що в ході проведення розшукових заходів отримано інформацію про те, що гр-н. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем свого мешкання у кв АДРЕСА_1 зберігає наркотичні засоби.

Даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390002170 від 10 червня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено особу громадянина на ім`я: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем свого мешкання у кв АДРЕСА_1 , який може бути причетний до незаконного зберігання та виготовлення наркотичних речовин.

15 липня 2019 року слідчим СВ Краматорського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області ст. лейтенантом поліції Чех Ю.В. відповідно до ч. 1, 3 ст. 233, ст. 234 , 237 КПК України, згідно ухвали судді Краматорського міського суду, проведено обшук домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем мешкання гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в присутності понятих в спальній кімнаті в меблевому гарнітурі виявлено та вилучено металічне сито та на балконі виявлено та вилучено поліетиленовий пакет з паперовим згортком та поліетиленовий пакет в яких знаходилась речовина рослинного походження, мілкої фракції з характерним запахом коноплі.

Вказані речі вилучено до Краматорського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

На вирішення експертизи необхідно поставити наступні питання:

-Чи є речовина рослинного походження зеленого кольору, вилучена 15.07.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 за місцем мешкання гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

-Чи є нашарування наркотичних засобів, психотропних речовин на поверхні металічного сита вилученого 15.07.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 за місцем мешкання гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

Слідчий був повідомлений судом про дату, час та місце розгляду клопотання про проведення експертизи, для участі в судовому засіданні не прибув.

Згідно з ч. 3 ст. 244 КПК України особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, долучені до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання про проведення експертизи обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого відділу Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019050390002170 від 10 червня 2019 року за ч.1 ст. 309 КК України, за фактом того, що 10.06.2019 року до ЧЧ Краматорського ВП надійшов рапорт співробітника РСС Краматорського ВП про те, що в ході проведення розшукових заходів отримано інформацію про те, що гр-н. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за місцем свого мешкання у кв АДРЕСА_1 зберігає наркотичні засоби.

15 липня 2019 року слідчим СВ Краматорського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області ст. лейтенантом поліції Чех Ю.В., в присутності понятих в спальній кімнаті в меблевому гарнітурі виявлено та вилучено металічне сито та на балконі виявлено та вилучено поліетиленовий пакет з паперовим згортком та поліетиленовий пакет в яких знаходилась речовина рослинного походження, мілкої фракції з характерним запахом коноплі.

Вказані речі вилучено до Краматорського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведені судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів. Висновок експерта, відповідно до ст.101 КПК України, це докладний опис проведених експертом досліджень та зроблені за їх результатами висновки, обґрунтовані відповіді на запитання, поставлені особою, яка залучила експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи. Кожна сторона кримінального провадження має право надати суду висновок експерта, який ґрунтується на його наукових, технічних або інших спеціальних знаннях.

Відповідно до ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч. 6ст. 244 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Клопотання про проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, у кримінальному провадженні за №12019050390002170 від 10 червня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України , відповідає вимогам ч.2 ст. 244 КПК України.

Приймаючи до уваги, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242-245 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області старший поліції Чех Ю.В., про призначення експертизи, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019050390002170 від 10.06.2019р., за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.309 КК України- задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню за №12019050390002170 від 10.06.2019р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, до проведення якої залучити експертів Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

-Чи є речовина рослинного походження зеленого кольору, вилучена 15.07.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 за місцем мешкання гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

-Чи є нашарування наркотичних засобів, психотропних речовин на поверхні металічного сита вилученого 15.07.2019 року в ході проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 за місцем мешкання гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

Для дослідження експертам надати: два поліетиленових пакети, опечатані належним чином, із об`єктами дослідження.

Надати дозвіл експертам на часткове, а у разі необхідності повне, знищення об`єктів дослідження.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків у суді чи під час провадження досудового слідства.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.М.Нейло

Зареєстровано 25.07.2019
Оприлюднено 25.07.2019
Дата набрання законної сили 20.07.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону