1Справа № 335/7981/19 1-кс/335/4933/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2019 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя клопотання слідчого про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді особистої поруки у кримінальному провадженні №42019080000000006 від 30 січня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України, відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Харкова, громадянки України, яка має вищу освіту, не працює, заміжня, має на утриманні малолітню дитину, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не засудженої,
підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України,
ВСТАНОВИВ:
З наданих суду матеріалів вбачається, що в провадженні СУ ГУНП в Запорізькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019080000000006 від 30 січня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , маючи умисел на незаконне швидке збагачення за рахунок отримання грошової винагороди під виглядом надання реабілітації хворим від наркотичної залежності і хронічного алкоголізму, у невстановлений час організувала на території м.Запоріжжя декілька закладів закритого типу для примусового утримання в умовах ізоляції осіб вказаної категорії.
Враховуючи складність та підвищений ризик одноособового незаконного утримання великої кількості наркозалежних та алкоголіків, ОСОБА_5 , послідовно у різний період часу, перебуваючи у м.Запоріжжі, вступила у змову і залучила до злочинної діяльності ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та інших невстановлених осіб, за участі яких, з метою реалізації свого злочинного плану, направленого на протиправне швидке збагачення, створила організовану злочинну групу, яку вона очолила та керувала нею.
З метою прикриття злочинної діяльності організованої ОСОБА_5 , злочинної групи та надання їй ознак фіктивної законності перед правоохоронними органами та суспільством, остання заснувала громадську організацію «Запорізький центр здорової молоді» (ЄДРПОУ 39012170).
Всі члени групи були об`єднані єдиним планом, з розподілом функцій її учасників, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім її учасникам. Злочинне об`єднання, яке створила ОСОБА_5 з метою здійснення викрадень та незаконного позбавлення волі громадян характеризувалось стійкістю, що виражалося у його згуртованості і стабільності.
Так, між учасниками організованої групи були постійні ієрархічні внутрішні зв`язки на основі підпорядкування та укладу, які виражалися у спільному проживанні рядових членів групи, які безпосередньо забезпечували викрадення, обмеження волі та контроль за поведінкою осіб із категорії наркозалежних та алкоголіків на територіях та приміщення створених закладів закритого типу для примусового утримання в умовах ізоляції.
За час існування, члени організованої групи, з метою виконання узгодженого спільного плану, згідно відведених їм ролей разом або у визначеному складі, брали участь в її діяльності: підшукували осіб з кола наркозалежних та алкоголіків в межах України, проводили з ними та їх близькими родичами та членами сімей, агітацію, набір та релігійну пропаганду під виглядом психологічної допомоги.
Так, не пізніше 10 травня 2019 року ОСОБА_6 , діючи з корисливих мотивів, спільно із ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , узгоджено між собою, перебуваючи за адресою АДРЕСА_3 , із застосуванням фізичної сили шляхом обмеження руху та утримання руками, викрали ОСОБА_9 , якого проти його волі перевезли на не встановленому транспортному засобі та помістили до організованого ними в приміщенні домоволодіння за адресою АДРЕСА_4 , закладу закритого типу, який діяв під виглядом реабілітаційного центру для хворих від наркотичної залежності і хронічного алкоголізму. Після здійснення вказаної дії ОСОБА_6 отримав грошові кошти у сумі 1500 гривень.
Після чого, ОСОБА_5 , керуючи організованою нею групою у складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та іншими невстановленими особами, діючи опосередковано через них, отримуючи від родичів ОСОБА_9 , грошову винагороду у розмірі 8 000 гривень щомісячно, у якості оплати за його реабілітацію з метою позбавлення від алкогольної чи наркотичної залежності, шляхом тримання в зазначеному приміщені позбавили волі ОСОБА_9 на тривалий час та здійснювали за ним цілодобовий нагляд і охорону, з метою контролю за його поведінкою та забезпеченням заборони залишати на свій розсуд територію реабілітаційного центру, організованого за адресою АДРЕСА_4 .
В ході незаконного позбавлення волі ОСОБА_9 у зазначений період часу, ОСОБА_5 , керуючи організованою нею групою у складі із ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та іншими невстановленими особами, діючи опосередковано через них, шляхом психологічного примусу та фізичних та моральних страждань в наслідок нелюдського та такого, що принижує гідність поводження, яке полягало у постійному режимі обмеженого харчування, що не поповнює затрати енергії організму та годування зіпсованими харчовими продуктами, повному тимчасовому позбавленні харчування, а також принизливих дій, які проявлялись у особистому відношенні керуючих вказаного центру, утримували потерпілого проти його волі за вказаною адресою.
Крім того, 22 травня 2019 року ОСОБА_5 , діючи з корисливих мотивів, як керівник організованої злочинної групи спільно із ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , узгоджено між собою, спланували здійснення викрадень та незаконного позбавлення волі.
Цього ж дня, приблизно о 09 годині 15 хвилин, ОСОБА_6 спільно з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , прибули за адресою АДРЕСА_5 , де із застосуванням фізичної сили шляхом обмеження руху та утримання руками, викрали ОСОБА_10 , якого проти його волі перевезли на транспортному засобі легковий автомобіль ЗАЗ 1102, в кузові білого кольору, д.р.з. НОМЕР_1 та помістили до організованого ними в приміщенні домоволодіння за адресою АДРЕСА_4 , закладу закритого типу, який діяв під виглядом реабілітаційного центру для хворих від наркотичної залежності і хронічного алкоголізму.
Після чого, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 були затримані працівниками поліції.
23.05.2019 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України.
Ухвалою слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 10.06.2019 року відносно ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді особистої поруки громадян з покладенням обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України строком до 23.07.2019 року.
Посилаючись на те, що строк дії запобіжного заходу спливає, а завершити досудове слідство до вказаного строку не представляється можливим, слідчий звернувся до суду з вказаним клопотанням та просить продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді особистої поруки відносно підозрюваної до чотирьох місяців.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав на підставах, викладених у клопотанні.
Підозрюваний та його захисник у судовому засіданні не заперечували проти задоволення клопотання.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, заслухавши думку прокурора, пояснення підозрюваного та його захисника, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчий суддя встановив, що в провадженні СУ ГУНП в Запорізькій області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019080000000006 від 30 січня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України, якому 23.05.2019 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України.
Ухвалою слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 10.06.2019 року відносно ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді особистої поруки громадян з покладенням обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України строком до 23.07.2019 року.
Вирішуючи подае клопотання, слідчий суддя виходить з наступного.
Процесуальні обов`язкипідозрюваного визначеніст.42КПК України,а саме: прибутиза викликомдо слідчого,прокурора,слідчого судді,суду,а вразі неможливостіприбути завикликом упризначений строк-заздалегідь повідомитипро цезазначених осіб; виконуватиобов`язки,покладені нанього рішеннямпро застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадження; підкорятисязаконним вимогамта розпорядженнямслідчого,прокурора,слідчого судді,суду; надавати достовірну інформацію представнику персоналу органу пробації, необхідну для підготовки досудової доповіді.
Відповідно до ст. 180 КПК України, особиста порука полягає у наданні особами, яких слідчий суддя, суд вважає такими, що заслуговують на довіру, письмового зобов`язання про те, що вони поручаються за виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків відповідно до статті 194 цього Кодексу і зобов`язуються за необхідності доставити його до органу досудового розслідування чи в суд на першу про те вимогу.
Зі змісту даної норми вбачається, що даний запобіжний захід є безстроковим, оскільки КПК України не передбачено порядку продовження такого заходу забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
За викладених обставин, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для продовження відносно підозрюваної ОСОБА_5 строку дії запобіжного заходу у вигляді особистої поруки, строк дії якого ухвалою слідчого судді від 10.06.2019 року не визначався, та вважає, що сплив строку дії обов`язків, покладених на підозрювану не припиняє строку дії запобіжного заходу у вигляді особистої поруки.
Поряд з цим, відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України, обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.
Оскільки прокурором не ставилося питання про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрювану, дане питання слідчим суддею не вирішується.
Керуючись, ст.ст. 177, 178, 180, 193, 194, 309 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді особистої поруки у кримінальному провадженні №42019080000000006 від 30 січня 2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України, відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83218317 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особиста порука |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Калюжна В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні