Рішення
від 19.06.2019 по справі 448/2042/18
МОСТИСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 448/2042/18

Провадження № 2-о/448/7/19

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

19.06.2019 року Мостиський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Кічака Ю.В.,

при секретарі судового засідання Шегинській Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Мостиська цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи - Долинянська сільська рада Городоцького району Львівської області, ОСОБА_2 , про встановлення факту, що має юридичне значення,

В С Т А Н О В И В:

Заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеною заявою, в якій покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_3 та після її смерті залишилось спадкове майно, зокрема земельна ділянка площею 1,8785 га, розташована на території Долинянської сільської ради Городоцького району Львівської області.

Вказує, що з метою оформлення своїх спадкових прав зверталася до нотаріуса, однак останній повідомив їй про необхідність подачі певних документів для підтвердження родинних відносин з спадкодавцем ОСОБА_3 , а в подальшому рекомендував звернутись до суду з вимогою про встановлення факту родинних відносин.

Зазначає, що у свідоцтві про смерть її матері в графі прізвище, ім`я, по батькові зазначено як ОСОБА_3 що відрізняється від її прізвища, зазначеного у витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища, де у графі відомості про дружину прізвище після державної реєстрації шлюбу вказано ОСОБА_3 . Через зазначені обставини позбавлена можливості документально підтвердити факт її родинних відносин з ОСОБА_3 .

З огляду на наведене, просить суд ухвалити рішення, яким встановити факт її родинних відносин з ОСОБА_3 , зокрема про те, що остання була її (заявниці) матір`ю.

Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, однак подала заяву, в якій вимоги такої підтримує та просить розглядати справу у її відсутності за наявними матеріалами.

Заінтересована особа - ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, однак подав заяву, в якій зазначив, що проти задоволення заяви ОСОБА_1 не заперечує та просить суд розглянути справу у його відсутності. Також у поданій ним письмовій заяві підтвердив, що заявниця ОСОБА_1 дійсно є донькою ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а він ( ОСОБА_2 ) та заявниця ОСОБА_1 є рідним братом та сестрою (по матері ОСОБА_3 ).

Представник заінтересованої особи - Долинянської сільської ради Городоцького району Львівської області в судове засідання не з`явився, однак подав заяву, в якій зазначив, що просить суд розглянути справу у його (представника) відсутності на підставі наявних у справі матеріалів.

Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши подані документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, суд приходить до висновку, що заяву слід задовольнити з наступних підстав.

В статті 55 Конституції України закріплено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Згідно ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч.3 ст.12 цього Кодексу, кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого Долинянською сільською радою Городоцького району Львівської області, слідує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Вовчухи Городоцького району Львівської області померла ОСОБА_3 .

З свідоцтва про народження заявниці ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відомо, що її матір`ю зазначена ОСОБА_3 .

Матеріалами справи підтверджено, що заявниця 02.10.1975р. у Львівському палаці урочистих подій зареєструвала шлюб з ОСОБА_7 та відповідно після реєстрації шлюбу змінила дошлюбне прізвище ОСОБА_3 на прізвище чоловіка ОСОБА_7 .

Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища слідує, що 07.02.1956 року у виконавчому комітеті Вовчухівської сільської ради Городоцького району Львівської області зареєстровано шлюб між ОСОБА_3 , 1925 року народження, та ОСОБА_10 , відповідно відомості про дружину (її прізвище) після державної реєстрації шлюбу - ОСОБА_3 .

Із свідоцтва про народження заінтересованої особи ОСОБА_2 , який ствердив, що є одноутробним братом заявниці ОСОБА_1 (вони є братом та сестрою, народженими від різних батьків, але однією матір`ю, рідні по матері), вбачається, що матір`ю ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є ОСОБА_3 , а батьком ОСОБА_10 .

Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого Долинянською сільською радою Городоцького району Львівської області, слідує, що ІНФОРМАЦІЯ_4 в с.Вовчухи Городоцького району Львівської області помер ОСОБА_10 , батько заінтересованої особи ОСОБА_2 .

Письмовою заявою заінтересованої особи ОСОБА_2 , копією його свідоцтва про народження та виписками з погосподарських книг по с.Вовчухи Городоцького району за 1955р., 1964-1966р.р., 1977-1979р.р., підтверджується та обставина, що ОСОБА_3 , 1925р.н., та ОСОБА_10 , 1922 р.н., буди дружиною та чоловіком, а заявниця та заінтересована особа ОСОБА_2 проживали в одній сім`ї.

Таким чином, суд приходить до висновку, що заявницею надано ряд письмових доказів (копій документів), якими підтверджується та обставина, що ОСОБА_3 , 1925 року народження, зареєструвала шлюб з ОСОБА_10 , а у витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища допущено помилку, зокрема при реєстрації шлюбу між ОСОБА_3 та ОСОБА_10 невірно зазначено відомості про чоловіка прізвище та відповідно відомості про дружину прізвище після державної реєстрації шлюбу ОСОБА_3 замість вірного ОСОБА_13 .

Отже, суд приходить до висновку, що наведені вище письмові докази (документи) підтверджують ту обставину, що дошлюбне прізвище ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 дійсно було ОСОБА_3 , а також той факт, що ОСОБА_3 , котра померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , була матір`ю заявниці ОСОБА_1 .

Встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_3 та заявницею ОСОБА_1 має юридичне значення, так як дає заявниці підстави для реалізації свого права на оформлення спадщини.

Згідно п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

В силу п.1 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року за № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення із змінами і доповненнями, внесеними постановою Пленуму Верховного Суду України від 25.05.1998року №15, суд вправі розглядати справи про встановлення юридичних фактів, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.

Відповідно до ст.81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Докази мають бути належними і допустимими у відповідності до вимог ст.ст.77-78 ЦПК України.

Відповідно до ст.263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Таким чином, судом достовірно встановлено факт того, що заявниця ОСОБА_1 була дочкою ОСОБА_3 , котра померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Оскільки встановлення зазначеного юридичного факту родинних відносин, про який просить заявниця ОСОБА_1 , має значення для належного оформлення її спадкових прав та враховуючи, що заявницею надані належні та допустимі докази на підтвердження даного факту, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.12, 13, 76-81, 258, 259, 264, 265, 268, 293-294, 315, 319 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи - Долинянська сільська рада Городоцького району Львівської області, ОСОБА_2 , про встановлення факту, що має юридичне значення,- задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є дочкою ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відомості про учасників справи:

Заявник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3 , уродженка с.Вовчухи Городоцького району Львівської області, проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Заінтересована особа - Долинянська сільська рада Городоцького району Львівської області, місцезнаходження: с.Долиняни, вул.Сонячна, 1 Городоцького району Львівської області, код ЄДРПОУ 04372945.

Заінтересована особа - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_4 , уродженець с.Вовчухи Городоцького району Львівської області, проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Суддя Ю.В. Кічак

Рішення суду набрало законної сили __


20__ р.

Суддя Ю.В. Кічак

СудМостиський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення19.06.2019
Оприлюднено25.07.2019
Номер документу83218845
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —448/2042/18

Рішення від 19.06.2019

Цивільне

Мостиський районний суд Львівської області

Кічак Ю. В.

Рішення від 19.06.2019

Цивільне

Мостиський районний суд Львівської області

Кічак Ю. В.

Ухвала від 11.02.2019

Цивільне

Мостиський районний суд Львівської області

Кічак Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні