А27/194-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
27.06.07р.
Справа № А27/194-07
За позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Новомосковську Дніпропетровської області
до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Новомосковьку Дніпропетровської області
про зобов'язання вчинення певних дій та відшкодувати витрати у розмірі 300,03 грн.
Головуючий колегії Татарчук В.О.
Судді Кощеєв І.М.
Кожан М.П.
Секретар Дякун А.І.
Представники:
від позивача –Малих І.І.дов. від 22.06.07р.
від відповідача - Зузлов О.О. дов. від 08.05.07р. №1005/4
Суть спору:
Управління Пенсійного фонду України в м. Новомосковську Дніпропетровської області звернулося з позовом до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Новомосковьку Дніпропетровської області (далі відділення виконавчої дирекції) про:
- визнання неправомірними дій відділення щодо не включення в щомісячні акти звірки суми витрат на допомогу на поховання та витрат на її доставку стосовно Петрова Василя Олександровича;
- зобов'язання відділення включити в щомісячні акти звірки суму витрат на допомогу на поховання та витрат на її доставку стосовно Петрова Василя Олександровича 300грн.03коп., для відшкодування цієї суми на централізованому рівні.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що:
- позивачем здійснено виплату допомоги на поховання в сумі 300грн.03коп. з урахуванням сум на її доставку у зв'язку зі смертю Петрова Василя Олександровича, який отримував пенсію по інвалідності внаслідок трудового каліцтва;
- обов'язок відповідача включити відповідну суму до актів звірок та відшкодувати її визначено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»і п.4 Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності, внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання та пенсій, пов'язаних з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, затвердженого постановою правління ПФУ та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.03 №5-4/4.
Відповідач заперечує проти позову з посиланням на те, що:
- відділення виконавчої дирекції відповідно до п.п.8,9 ст.34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»повинно відшкодовувати такі витрати лише за умови наявності причинного зв'язку смерті потерпілого з одержаним каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, що підтверджується висновками відповідних медичних закладів;
- позивачем не надано належних доказів причинного зв'язку смерті особи з одержаним нею раніше каліцтвом.
В судовому засіданні 27.06.2007р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в м. Новомосковську Дніпропетровської області було виплачено родині померлого Петрова Василя Олександровича (який перебував на обліку в управлінні і отримував пенсію по інвалідності внаслідок трудового каліцтва) допомогу на поховання у розмірі 300,03грн., з яких:
- допомога на поховання у розмірі 297грн.68коп.;
- сума витрат на доставку вищезазначеної допомоги склала 2,35грн.
Суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні позову з таких підстав.
Згідно з ст.21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»у разі настання страхового випадку Фонд соціального страхування від нещасних випадків зобов'язаний у встановленому законодавством порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я або в разі його смерті, виплачуючи йому або особам, які перебували на його утриманні, зокрема, пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання у зв'язку з втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві, організувати поховання померлого, відшкодувати вартість пов'язаних з цим ритуальних послуг відповідно до місцевих умов.
Відповідно до ч.8 ст.34 вказаного Закону у разі смерті потерпілого від нещасного випадку або професійного захворювання витрати на його поховання несе Фонд соціального страхування від нещасних випадків згідно з порядком, визначеним Кабінетом Міністрів України.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2001р. №826 затверджено Порядок проведення витрат на поховання у разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Цей Порядок регулює питання проведення Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України витрат страхувальнику або сім'ї застрахованого, чи інший особі, яка здійснювала поховання потерпілого у разі його смерті від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання на організацію поховання та пов'язаного з цим ритуальних послуг.
Згідно з п.2 вказаного Порядку витрати на поховання проводяться у разі смерті потерпілого, що настала за обставин, за яких настає страховий випадок державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів України.
Про наведене йдеться і в постанові правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 06.03.2006р. N13 «Про витрати на поховання у разі смерті застрахованої особи від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання».
Постановою Правління Пенсійного фонду України та Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04.03.2003р. №5-4/4 затверджений Порядок відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Порядок визначає механізм відшкодування на централізованому рівні Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які призначені особам, що застраховані згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».
Згідно з вказаним Порядком відшкодуванню підлягають також суми допомоги на поховання сім'ї померлого або особі, які здійснила поховання особи, яка отримувала вищезазначену пенсію.
Сума допомоги на поховання сім'ї померлого або особі, яка здійснила поховання особи, яка отримувала пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, відшкодовується Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України в таких випадках, коли смерть потерпілого спричинена обставинами, за яких настає страховий випадок.
Таким чином, суд погоджується з висновком відповідача про те, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України несе витрати на поховання лише у разі, якщо смерть потерпілого зумовлена обставинами нещасного випадку чи професійного захворювання, тобто існує причинний зв'язок між смертю потерпілого та нещасним випадком чи професійним захворюванням, що сталися з потерпілим.
Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
В порушення наведеного позивачем не доведений вказаний причинний зв'язок між отриманим трудовим каліцтвом та смертю потерпілого.
В матеріалах справи відсутні медичний висновок (передбачений Інструкцією про встановлення причинного зв'язку смерті з професійним захворюванням або трудовим каліцтвом, затвердженої наказом Міністерства здоров'я України від 15.11.2005р. №606), інші докази щодо відповідного причинного зв'язку.
Викладені обставини свідчать про необхідність відмови в позові.
Керуючись ст.ст. 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
В позові відмовити.
Постанова набирає законної сили згідно ст.254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, визначені ст.186 КАС України.
Головуючий колегії В.О. Татарчук
Судді І.М. Кощеєв
Судді М.П.Кожан
Дата підписання постанови, оформленої у відповідності до ст.163 КАС України –03.07.2007р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2007 |
Оприлюднено | 22.08.2007 |
Номер документу | 832258 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Татарчук В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні