Постанова
від 24.07.2019 по справі 734/2660/19
КОЗЕЛЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 1-кс/734/1085/19 Справа № 734/2660/19

У х в а л а

іменем України

24 липня 2019 року смт. Козелець

Слідчий суддя Козелецького районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого у кримінальному проваджені заступника начальника СВ Козелецького ВП Ніжинського ГУНП України в Чернігівській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12019270130000471 від 21.07.2019 року,-

в с т а н о в и в:

до суду із клопотанням про арешт майна у кримінальному провадженні №12019270130000471 від 21.07.2019 року звернувся слідчий у кримінальному провадженні заступник начальника СВ Козелецького ВП Ніжинського ГУНП України в Чернігівській області ОСОБА_3 , у якому просить накласти арешт на тимчасово вилучене майно, а саме: планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7, який має прикріплений за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номер 236; планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7, який має прикріплений за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номер 237; планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7 ІМЕІ: НОМЕР_1 із зарядним пристроєм до його, який має прикріплений за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номер 231; планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7 ІМЕІ: НОМЕР_2 в картонній коробці, який має прикріплений за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номер 232, які належать громадській організації «Прозора політика» (17515, Чернігівська область, Прилуцький район, с. Єгорівка, вул. Дачна, буд. 6, ЄДРПОУ 42854351), з подальшим зберіганням у Козелецькому ВП Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області.

Клопотання мотивоване тим, що 21.07.2019 до Козелецького ВП Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області надійшло повідомлення від гр. ОСОБА_4 , про те, що в смт. Козелець та Козелецькому районі біля територіальних виборчих дільниць невстановленими особами які знаходяться в накидках з надписом громадська організація «Прозора політика» здійснюється підкуп виборців.

За вказаним фактом 21.07.2019 слідчим відділенням Козелецького ВП Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019270130000471 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 160 КК України.

21.07.2019 біля виборчої дільниці № 740314 було проведено огляд місця події, а саме ганку Козелецької ЗОШ № 3 І-ІІІ ст., який розташований за адресою: вул. Свято-Преображенська, 32а, смт. Козелець, Чернігівської області, у ході якого було оглянуто та вилучено надані громадянками ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які були задіяні в якості волонтерів від громадської організації «Прозора політика», два планшети марки HUAWEI MediaPad T3 7, які мають прикріплені за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номери 236 та 237.

21.07.2019 гр. ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який був задіяний в якості волонтера від громадської організації «Прозора політика» добровільно видав наданий зазначеною організацією планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7 ІМЕІ: НОМЕР_1 із зарядним пристроєм до його, який має прикріплений за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номер 231.

21.07.2019 гр. ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який був задіяний в якості волонтера від громадської організації «Прозора політика» добровільно видав наданий зазначеною організацією планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7 ІМЕІ: НОМЕР_2 в картонній коробці, який має прикріплений за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номер 232.

Вилучені планшети визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.

Допитана в якості свідка ОСОБА_9 показала, що 21.07.2019 виконувала свій обов`язок щодо контролю за прозорістю виборчого процесу народних депутатів так як задіяна спостерігачем від депутата ОСОБА_10 в одномандатному виборчому окрузі № 210. Знаходячись на виборчі дільниці № 740314, що у смт. Козелець, що розташована у приміщенні Козелецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 близько 08:00 год. на дільницю прийшло двоє невідомих дівчат, які переодягнулись та закріпили бейджики «волонтерів», розмістились на вулиці біля сходів та почали періодично запитувати у виборців інформацію про їх вибір на голосуванні, у ході чого виборці називали волонтерам комбінацію цифр, які дані дівчата вносили до планшету. Також траплялись випадки, коли особи (виборці) вже після голосування самостійно підходили до даних дівчат з проханням провести у них соціальне опитування, що викликало у ОСОБА_9 підозру про підкуп виборців.

Громадянки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 від дачі показань відмовились посилаючись на ст. 63 Конституції України.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_7 показав, що на позачергових парламентських виборах, які відбувалися 21.07.2019 на виборчій дільниці № 740311 в смт. Десна він приймав участь в якості волонтера у проведенні анонімного соціального опитування виборців від громадської організації «Прозора політика» відповідно до укладеного договору. Під час проведення тренінгу йому було видано планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7 ІМЕІ: НОМЕР_1 , який на задній кришці липкою прозорою стрічкою приклеєний номер 231. Даний планшет потрібно було повернути після проведення виборів. Відповідно до навчання, яке проводила під час тренінгу жінка на ім`я ОСОБА_11 , він повинен був вносити анонімні відомості про виборців у встановлену у планшеті програму з назвою «ZohoForms». Під час проведення соціального опитування до його підходили виборці, які повідомляли йому якийсь номери, або надавали брошурки з відповідними номерами. Він повідомляв даним особам, що ніякі номери він не приймає. Близько 17:00 год. жінка на ім`я ОСОБА_11 в телефонному режимі повідомила, що його єдиним завданням було знаходитись біля виборчої дільниці і вносити у планшет номери, які йому надаватимуть виборці. В цей час у його виникла підозра, що він був втягнутий у якусь аферу, після чого припинив свою діяльність.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_8 дав показання аналогічні за змістом показанням ОСОБА_7 . На планшеті, який йому видали мався номер 232.

Враховуючи, що вилучені у ОСОБА_5 та ОСОБА_6 два планшети марки HUAWEI MediaPad T3 7 та два планшети марки HUAWEI MediaPad T3 7, які були видані гр. ОСОБА_7 та ОСОБА_8 є ідентичними, мають однотипні маркування у вигляду цифрових позначень на корпусі,мають однакові встановлену програму «ZohoForms», і вилучені у осіб, які діяли відповідно укладених договорів з громадською організацією «Прозора політика», є всі підстави вважати, що вилучені у ОСОБА_5 та ОСОБА_6 планшети належать громадській організації «Прозора політика».

Вилучені планшети, мають значення речових доказів по кримінальному провадженню №120198270130000471 так як були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Слідчий у судове засідання не з`явився, подавши заяву про розгляд клопотання у його відсутності. Вимоги клопотання підтримує.

Належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду представник власника майна у судове засідання не з`явився, причини неявки не повідомив.

Відповідно до ст.107ч.4КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання слідчого про арештмайна підлягаєзадоволенню ізнаступних підстав:

згідно ст.98КПК України матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення є речовими доказами.

Частина 1 ст.131КПК України передбачає, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, передбачений п.7 ч.2 ст.131 КПК України, який застосовується на підставі ухвали слідчого судді, постановленої згідно з вимогами ст.ст.170-173 КПК України.

Відповідно до ч.1, 2 ст.170КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину.

Тимчасово вилучене21липня 2019року майно планшетмарки HUAWEIMediaPadT37,який маєприкріплений задопомогою липкоїпрозорої стрічкидо корпусупланшету номер 236;планшет маркиHUAWEIMediaPadT37,який маєприкріплений задопомогою липкоїпрозорої стрічкидо корпусупланшету номер 237;планшет маркиHUAWEIMediaPadT37ІМЕІ: НОМЕР_1 із заряднимпристроєм дойого,який маєприкріплений задопомогою липкоїпрозорої стрічкидо корпусупланшету номер 231;планшет маркиHUAWEIMediaPadT37ІМЕІ: НОМЕР_2 в картоннійкоробці,який маєприкріплений задопомогою липкоїпрозорої стрічкидо корпусупланшету номер 232,які належатьгромадській організації«Прозора політика»(17515,Чернігівська область,Прилуцький район,с.Єгорівка,вул.Дачна,буд.6,ЄДРПОУ 42854351),постановою слідчоговід 22липня 2019року визнаніречовими доказомиу кримінальномупровадженні №12019270130000471,так якбули знаряддямвчинення кримінальногоправопорушення,зберегли насобі йогосліди абомістять іншівідомості,які можутьбути використаніяк доказфакту чиобставин,що встановлюютьсяпід часкримінального провадження.

Враховуючи мотиви клопотання та його обґрунтування слідчим, матеріали кримінального провадження, правову підставу для арешту майна, яке відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України, з метою забезпечення подальшого збереження речового доказу та здійснення з таким певних слідчих дій, клопотання необхідно задовольнити та накласти арешт на вищевказане майно.

При прийнятті рішення суд зазначає, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права власника майна, оскільки без застосування вказаного заходу забезпечення кримінального провадження не можливо виконати завдання кримінального провадження.

Керуючись ст. 171-173, 309, 376 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в:

клопотання слідчого у кримінальному провадженні заступника начальника СВ Козелецького ВП Ніжинського ГУНП України в Чернігівській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №12019270130000471 від 21.07.2019 року - задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене 21 липня 2019 року майно, а саме:

планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7, який має прикріплений за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номер 236;

планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7, який має прикріплений за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номер 237;

планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7 ІМЕІ: НОМЕР_1 із зарядним пристроєм до його, який має прикріплений за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номер 231;

планшет марки HUAWEI MediaPad T3 7 ІМЕІ: НОМЕР_2 в картонній коробці, який має прикріплений за допомогою липкої прозорої стрічки до корпусу планшету номер 232,

які належать громадській організації «Прозора політика» (17515, Чернігівська область, Прилуцький район, с. Єгорівка, вул. Дачна, буд. 6, ЄДРПОУ 42854351).

Арештоване майно зберігати у камері речових доказів Козелецького ВП Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на слідчого у кримінальному провадженні заступника начальника СВ Козелецького ВП Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 .

Ухвала може бути оскаржена до Чернігівської апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її проголошення.

Слідчий суддя

СудКозелецький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення24.07.2019
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу83227572
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина Підкуп виборця, учасника референдуму

Судовий реєстр по справі —734/2660/19

Постанова від 31.07.2019

Кримінальне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

Постанова від 24.07.2019

Кримінальне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

Постанова від 23.07.2019

Кримінальне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

Постанова від 23.07.2019

Кримінальне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

Ухвала від 22.07.2019

Кримінальне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні