Рішення
від 22.07.2019 по справі 751/2906/19
НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа №751/2906/19

Провадження №2/751/855/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2019 року місто Чернігів

Н о в о з а в о д с ь к и й р а й о н н и й с у д м і с т а Ч е р н і г о в а

в складі: головуючого - судді Мороз К. В.

секретар судового засідання Гнатюк І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Чернігова в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу № 751/2906/19 за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Незалежність 12 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

ОСББ Незалежність 12 звернулося до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1 заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 5789,60 грн. та судові витрати у розмірі 4421 грн., з яких: 2500 грн. витрати на правову допомогу адвоката та 1921,00 грн. за оплату позивачем судового збору.

Заявлені вимоги обґрунтовують тим, що ОСББ Незалежність 12 створено на підставі рішення Установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку за місцезнаходженням багатоквартирного будинку за місцезнаходженням АДРЕСА_1 , оформленого Протоколом № 1 від 08 серпня 2017 року.

Позивач також є балансоутримувачем вказаного багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 , на підставі рішення Установчих зборів співвласників багатоквартирного, оформленого Протоколом № 1 від 08 серпня 2017 року. Вказаним рішенням Установчих зборів, також було затверджено Статут Об`єднання.

Крім того, вказаними рішенням Установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку, оформленим Протоколом № 1 від 08 серпня 2017 року, було затверджено поточний розмір внесків співвласників квартир та нежитлових приміщень на утримання будинку та прибудинкової території на утримання будинку і прибудинкової території згідно кошторису викладеному у Додатку 3 до протоколу, а саме внески 2-17 поверх - 3,9 грн./кв.м., 1 - й поверх, нежитлова - 3,41 грн./кв.м.

Рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку за місцезнаходженням АДРЕСА_1 , проведених 24.05.2018 року, оформленим Протоколом № 1 від 08 червня 2018 року, було затверджено кошторис Об`єднання на 2018-2019 роки та встановлено новий розмір внеску на утримання будинку і прибудинкової території, а саме: для 1-17 та цокольного поверхів житлової та нежитлової площі у розмірі 4,40 грн./кв.м.

Вказаним рішенням загальних зборів також було вирішено, що розрахунковим періодом сплати внесків є календарний місяць. Внески співвласників на утримання будинку та прибудинкової території, у тому числі відрахувань до ремонтного та резервного фондів вносяться щомісячно не пізніше ніж 20 числа, що настає за розрахунковим у готівковій або безготівковій формі.

Відповідач ОСОБА_1 є власником нежитлового приміщення, магазин непродовольчих товарів № 3, загальна площа (кв.м.) - 100,6 за адресою АДРЕСА_1 і як співвласник багатоквартирного будинку у порушення встановлених законом, Статутом Об`єднання і рішенням зборів співвласників обов`язків співвласника багатоквартирного будинку не виконує та не сплачує внесків та платежів на утримання будинку і прибудинкової тритії у повному обсязі а здійснює лише часткову оплату, що призвело до виникнення у неї заборгованості. За період з 01.09.2017 року по 18.04.2019 року за відповідачем утворився борг у загальному розмірі 5789,60 грн.. Відповідач неодноразово попереджалася про необхідність сплати заборгованості, зокрема вручено останній лист попередження від 03.03.2019 року, від 20.03.2019 року. Позовні вимоги обґрунтовані положеннями ст.ст. 1, 10, 15, 16, 17 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , ст.ст. 509, 525, 526, 625 ЦК України.

Ухвалою судді від 02.05.2019 у справі відкрито спрощене позовне провадження.

21.05.2019 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позову з підстав, що вона являється власником нежитлового приміщення АДРЕСА_1 . Таке приміщення є частиною відповідного житлового будинку та нерозривно поєднане з будинком. Належне відповідачу приміщення являється ізольованим, знаходиться на першому поверсі будинку та має окремий вихід на вулицю, тому відповідач не має спільних приміщень загального користування з іншими співвласниками житлового будинку, як передбачено у ст. 382 ЦК України, у неї навіть відсутній доступ до таких приміщень. Питання врегулювання відносин відповідача та позивача, саме як управителем будинку, на договірній основі було підняте ще у січні 2018 року, коли на адресу відповідача надійшло два примірники договору відносин власників нежитлових приміщень та управителя. При цьому з боку відповідача такий договір було підписано 1 лютого 2018 року з протоколом розбіжностей, а один примірник договору з двома примірниками протоколу розбіжностей направлено на адресу позивача. У протоколі розбіжностей було наведено, які саме умови договору не приймаються, в тому числі щодо обсягу зобов`язань з утримання спільного будинку. Зі свого боку відповідач активно намагалася врегулювати з позивачем всі питання, пов`язані з участю в утриманні спільного будинку АДРЕСА_1 , про що свідчать їх письмові звернення, зокрема від 07.07.2018 року і від 22.03.2019 року, натомість позивач у своєму позові приховує від суду зазначені обставини. Так само позивач не повідомляв відповідача про його створення, про скликання загальних зборів і їх порядку денного аж до загальних зборів 24.05.2018 року. При цьому відповідачу за отриманням документів, за якими було створено ОСББ Незалежність 12 та якими встановлювалися розміри платежів, навіть довелося звертатися за допомогою до адвоката, який запитом від 07.07.2018 року просив надати відповідні документи. У відповідь на запит адвоката не підписаним листом від 31.07.2018 року ОСББ Незалежність 12 надало юридичну консультацію про застосування Законів України. Вказують, що відповідач згідно договору оренди земельної ділянки від 17.05.2012 року сплачувала за оренду земельної ділянки площею 0,0019 га по АДРЕСА_1 , заборгованості по сплаті не має. Зазначена земельна ділянка являється частиною прибудинкової території будинку АДРЕСА_1 і об`єктивно є більшою ніж пропорційно має становити від площі власного нежитлового приміщення відповідача у спільному будинку, тобто, сплачуючи за оренду плату такої земельної ділянки, відповідач фактично частково сплачувала і за інших співвласників що має бути враховано у розмірі внеску на утримання спільного будинку. Також відповідач заперечує проти стягнення витрат на правову допомогу, оскільки позивачем не надано розрахунку таких витрат та їх обґрунтування.

Ухвалою суду від 23.05.2019 року розгляд справи відкладено.

31.05.2019 року ОСББ Незалежність 12 подало відповідь на відзив в якому вказує, що рішенням Установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 , оформленого Протоколом № 1 від 08 серпня 2017 року було вирішено створити ОСББ по АДРЕСА_1 . На підставі наведеного позивач відповідно пройшов встановлену законом державну реєстрацію. Рішенням установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку по АДРЕСА_1 , оформленим Протоколом № 1 від 08.08.2017 року, було затверджено розмір внесків співвласників квартир та нежитлових приміщень на утримання будинку та прибудинкової території згідно кошторису викладеному у додатку 3 до протоколу, а саме внески 2-17 поверх - 3,90 грн./кв.м., 1-й поверх, нежитлова - 3,41 грн./кв.м.. Рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку за місцезнаходженням АДРЕСА_1 , проведених 24.05.2018 року, оформленим Протоколом № 1 від 08.06.2018 року, було встановлено новий розмір внеску на утримання будинку і прибудинкової території, а саме: для 1-17 та цокольного поверхів житлової та нежитлової площі у розмірі 4,40 грн./кв.м.

Доводи відповідача про те, що належне їй нежитлове приміщення є ізольованим, знаходиться на першому поверсі будинку та має окремий вихід на вулицю, тому у неї немає спільних приміщень загального користування з іншими співвласниками житлового будинку та навіть відсутній доступ до таких приміщень, тому на її думку порівняно з іншими співвласниками будинку утримання приміщень загального користування є несправедливим та обтяжливим спростовується тим, що багатоквартирний житловий будинок є єдиним майновим комплексом, а ОСББ створено співвласниками житлових/нежитлових приміщень саме для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна, тягар по утриманню даного будинку у належному стані покладається на всіх співвласників як житлових так і не житлових приміщень, незалежно від поверху знаходження приміщень, тощо в однаковій мірі, оскільки нежитлове приміщення відповідача не є ізольованим від всього будинку, а має лише окремий вихід. Саме для цього загальними зборами всіх співвласників Об`єднання і встановлюється розмір відповідних внесків, які використовуються виключно на утримання будинку і прибудинкової території у належному стані, тому обов`язки відповідача по сплаті внесків не є більш обтяжливими або несправедливими, порівняно з іншими співвласниками.

На відміну від ОСББ, які управляють будинком, управитель надає послуги з управління багатоквартирним будинком за відповідну плату. У цьому випадку відносини, пов`язані з управлінням будинком, регулюються договором, укладеним між ОСББ та управителем. Існує чітке розмежування поняття управитель багатоквартирного будинку та управління багатоквартирним будинком . У розумінні чинного законодавства Об`єднання не є управителем, який надає послуги з управління багатоквартирним будинком , а лише здійснює управління будинком, відповідно до свого Статуту та норм Закону. ОСББ здійснює представницькі функції співвласників і сприяє реалізації ними своїх прав та виконанню обов`язків без мети отримання прибутку, тоді як найманий управитель отримує за це винагороду у вигляді оплати його послуг. Таким чином, договір між ОСББ Незалежність 12 та відповідачем, як співвласника Об`єднання, не потрібен, оскільки відповідач бере участь в управління будинком відповідно до Статуту Об`єднання та норм чинного законодавства. Вказують, що між сторонами не існує і не існувало договірних відносин, як між співвласником та управителем будинку. Відповідачу було відомо про те, що будуть проводитись установчі збори співвласників будинку на яких буде вирішуватись питання створення ОСББ в цьому будинку, що в свою чергу підтверджується її підписом від 24.07.2017 року в списку власників квартир та нежитлових приміщень, сповіщених про проведення установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, який є додатком до протоколу № 1 Установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Незалежність 12 від 08 серпня 2017 року. Відповідачу неодноразово роз`яснювалось, що вищим органом управління Об`єднання є загальні збори, які колегіально вирішують всі поточні та спірні питання, тому при його бажанні внести зміни в визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, він повинен діяти відповідно до ст. 10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку та Статуту якими регламентовано відповідний порядок. Разом з тим, ні голова,ні правління не має право самостійно змінювати розмір внесків їх розміри, тощо.

Щодо договору оренди відповідачем земельної ділянки від 17 травня 2012 року та того, що вона сплачує за оренду земельної ділянки площею 0,0019 га по АДРЕСА_1 , з даного приводу відповідачу повідомлялося, що з моменту створення ОСББ Незалежність 12 з вересня 2017 року, Об`єднання намагалося заключити договір на постійне користування земельної ділянки під будинком та прибудинкової території, але земля на даний час належить Управлінню Капітального Будівництва, які готують документи для передачі її в Чернігівську міську раду і лише потім буде розмежування, узгодження та присвоєння кадастрового номеру землі під будинок і тільки після цієї процедури Об`єднання зможе заключити договір на постійне користування земельної ділянки та сплачувати податки. Вказані договірні відносини стосуються виключно відповідача, крім того, на день подачі відзиву, строк дії вказаного договору закінчився (укладався до 30.03.2019 року). Доводи щодо прибирання прибудинкової території та забезпечення на ній благоустрою, а саме те, що відповідач зобов`язана самостійно здійснювати прибирання території біля свого магазину, то вказані дії здійснюються відповідачем на власний розсуд і самостійно, виключно як власником магазину, який веде відповідну діяльність, проте Об`єднанням здійснюється утримання всієї прибудинкової території та всього будинку в цілому. Не дивлячись на несплату відповідачем в повному обсязі відповідних внесків, Об`єднання постійно та без перебоїв здійснює відповідне прибирання всієї прибудинкової території і жодних нарікань (усних або письмових) від відповідача до позивача з даного приводу не надходило. Стосовно самостійної утилізації відповідачем відходів, то згідно листа КП АТП-2528 № 01-21/669, договір між позивачем та ВП АТП-2528 № 10502 від 15.09.2017 року було припинено з 01.06.2018 року, про що відображено у протоколі № 4 від 09.06.2018 року засідання членів правління Об`єднання, на якому було одноголосно прийнято рішення про перенесення суми 872,43 грн. в статтю 3 поточний ремонт, у зв`язку з розірванням договору № 10502 від 15.09.2017 року з КП АТП-2528 з 01.06.2018 року. Дана інформація була повідомлена відповідачу листом № 61 від 03.03.2019 року, тобто всі співвласники Об`єднання, послугу з вивезення та знешкодження побутових відходів від КП АТП-2528 оплачують окремо від внесків так само, як і відповідач. Щодо численних письмових звернень відповідача до позивача, то відповідачу неодноразово було роз`яснено порядок колегіального вирішення всіх спірних питань при цьому на звернення завжди надавалась обґрунтована та змістовна відповідь. Щодо витрат на правову допомогу, то ЦПК передбачено що у позові вказується попередній та орієнтовний розрахунок судових витрат, в тому числі і витрат на правову допомогу, який в подальшому може бути остаточно визначено затверджено в ході розгляду справи.

18.06.2019 року ОСОБА_1 подала заперечення проти відповіді на відзив, в яких зазначає, що вона є співвласником нежитлового приміщення АДРЕСА_1 із окремим входом, її приміщення повністю ізольоване від інших приміщень співвласників будинку. З цих же причин відповідач не користується приміщеннями загального користування, навіть не має доступу до таких приміщень і обладнання, на обслуговування яких витрачається значна кількість внесків тому заявлену вимогу щодо стягнення боргу в такій частині вважає несправедливим. Посилання позивача про обізнаність відповідача про проведення установчих зборів співвласників будинку, на яких вирішувалося питання про створення ОСББ Незалежність 12 є хибним, відповідач не ставила свій підпис у списку повідомлених співвласників від 24.07.2017 року і їй взагалі не було відомо про вказаний документ до подання його позивачем до суду як і про організацію ініціативної групи для створення об`єднання. З боку відповідача були надані всі необхідні документи про те, що вона самостійно здійснює прибирання території біля належного їй приміщення, організовує збирання і знешкодження відходів. Зазначає, що від заявленої позивачем суми заборгованості повинна бути віднята сума коштів у розмірі 1361,78 грн., що сплачена відповідачем на користь КП АТП-2528 Чернігівської міської ради за період з 01.09.2017 року до 30.06.2018 року за вивезення та знешкодження твердих побутових відходів. Також від заявленої позивачем суми заборгованості повинна бути віднята сума коштів у розмірі 8257,6 грн., що сплачена відповідачем на користь бюджету міста за використання земельної ділянки прибудинкової території по АДРЕСА_1 , тобто за таких умов розмір заборгованості відповідача складає 5789,6 грн. - 1361,78 грн. - 8257,6 грн. = -3829,78 грн. Зазначає, що нею на користь позивача сплачуються грошові кошти в розмірі, що відповідає її частці у власності на спільний будинок, об`єктивної доступною кількістю спільних приміщень та обов`язку утримання, тобто з боку відповідача у повному обсязі сплачено внески на утримання спільного будинку, що є співмірним її обов`язку.

Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що відповідно до Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСББ Незалежність 12 зареєстровано, як юридична особа (а.с.5).

Згідно додатку № 3 до протоколу установчих зборів ОСББ Незалежність 12 вартість щомісячного членського внеску 1 - го нежитлового поверху становить 3,41 грн. (а.с.16).

Протоколом № 1 установчих зборів ОСББ від 08 серпня 2017 року обрано голову установчих зборів та секретаря, створено ОСББ, затверджено найменування, затверджено статут, членів та голову правління, прийнято будинок на баланс об`єднання, покладено обов`язки по проведенню заходів з реєстрації об`єднання на голову установчих зборів, затверджено поточний розмір внесків співвласників (а.с.6-15).

Протоколом №1 загальних зборів ОСББ від 08 червня 2018 року затверджено з 01 червня 2018 року розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території, а саме для 1- 17 та цокольного поверхів житлової та нежитлової площі 4 грн. 40 коп. за кв.м. (а. с. 17-20).

Згідно п. 11 розділу ІІІ та п. 2 розділу V Статуту ОСББ Незалежність 12 , затвердженого рішенням установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Незалежність 12 (№ 12 по вулиці Незалежності у місті Чернігові) Протокол № 1 від 08.08.2017 року, рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників, співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі (а.с.21-27).

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта № 164497676 від 22.04.2019 року, ОСОБА_1 є власником нежитлового приміщення, магазину непродовольчих товарів № 3 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 344660474101), загальною площею 100,6 кв.м., що розташовано у будинку АДРЕСА_1 (а.с.34).

Згідно розрахунку заборгованості взаємних розрахунків утримання будинку та прибудинкової території за період з 01.09.2017 року по 18.04.2019 року заборгованість ОСОБА_1 складає 5789,60 грн. (а.с.30).

Правління ОСББ неодноразово попереджало ОСОБА_1 про наявність заборгованості та необхідність її сплати (а.с.31-32, 33).

ОСОБА_1 здійснює оплату оренди земельної ділянки площею 0,0019 га за адресою АДРЕСА_1 (а.с.77-82, 83, 84).

Згідно додаткової угоди № 1 до Договору № 1550 від 15.11.2012 року від 01.10.2013 року, укладеного між фізичною особою ОСОБА_1 та КП АТП-2528 ЧМР та акту звірки взаєморозрахунків (а.с.85,86) КП АТП-2528 надає послуги з вивезення та знешкодження твердих побутових відходів і станом на 28.02.2019 року заборгованість на користь ФОП ОСОБА_1 складає 87,89 грн.

Згідно протоколу № 4 ОСББ Незалежність 12 09.06.2018 року на засіданні Правління Об`єднання вирішувалося питання про обрання Голови засідання Правління Об`єднання та секретаря засідання Правління Об`єднання та прийняття рішення про перенесення суми 872,43 грн. (оплати за надання послуг з вивезення та знешкодження побутових відходів) в статтю поточний ремонт, у зв`язку з розірванням договору № 10502 від 15.09.2017 року з КП АТП-2528 з 01 червня 2018 року (а.с. 99).

Відповідно до статті 1 Закону України від 29 листопада 2001 року N 2866-III Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - Закон) об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Статтею 4 Закону передбачено, що основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Відповідно до статті 12 Закону управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.

Відповідно до статті 1 Закону України від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII Про житлово-комунальні послуги послуга з управління багатоквартирним будинком - це результат господарської діяльності суб`єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та його прибудинкової території відповідно до умов договору.

Відповідно до положень статті 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 360 ЦК України передбачено, що співвласник, відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.

Відповідно ст. 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями й управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).

Статтею 15 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку визначено, що співвласник зобов`язаний: виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Частинами 1, 2 статті 20 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку визначено, що частка в загальному обсязі обов`язкових платежів на утримання і ремонт неподільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі приміщень, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Згідно із частиною другою статті 7 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонту технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно його частки співвласника.

У статті 10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку визначено, що рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.

Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України Про житлово - комунальні послуги споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку господарче забезпечення діяльності об`єднання може здійснюватися власними силами об`єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб`єктів господарювання.

Відповідно до ст. 12 даного Закону управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.

Частинами 1 та 6 ст.13 цього Закону визначено, що якщо функції з управління багатоквартирним будинком за рішенням загальних зборів об`єднання передано управителю, відносини з управління регулюються договором, укладеним між об`єднанням і управителем, умови якого повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства. У разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.

Відповідно до статті 7 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку співвласники зобов`язані: виконувати рішення зборів співвласників; своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.

Частиною 3 статті 12 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку визначено, що невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.

З встановлених обставин вбачається, що ОСББ Незалежність 12 на законних підставах забезпечує надання житлово-комунальних послуг відповідачу, яка є членом цього об`єднання та власником нежитлового приміщення, магазину непродовольчих товарів № 3 ( реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 344660474101), загальною площею 100,6 кв.м., що розташованого у будинку АДРЕСА_1 , проте не повністю виконує свої зобов`язання зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, внаслідок чого має заборгованість за період з 01 вересня 2017 року до 18 квітня 2019 року, а тому наявні підстави визначені ст. ст. 509, 525, 526, 625 ЦК України та ст.ст. 10, 15 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , для стягнення з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 5789 грн. 60 коп..

У відповідності до вимог ч.1 ст. 81 ЦПК України відповідачем не надано належних та допустимих доказів, що послуги з утримання будинку та прибудинкової території за період з 01 вересня 2017 року до 18 квітня 2019 року надані не у повному обсязі або відповідачем оскаржувалися рішення з визначення розміру внесків на утримання будинку та прибудинкової території, у встановленому порядку.

Не заслуговують на увагу твердження відповідача про неправомірне нарахування позивачем вартості послуг з утилізації відходів і оплати оренди земельної ділянки, оскільки питання щодо виключення з умов оплати за дані послуги у порядку визначеному ч. 9 ст. 10 Закону України Про об`єднання співвласників , за зверненням відповідача, уповноваженим органом не розглядалось і рішення не приймалося.

Відповідно до ч.1, п.1 ч.1 ст.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати, зокрема, на професійну правничу допомогу.

Згідно з положеннями ст.137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави (ч.1). За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (ч.3). Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (ч.4).У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами (ч.5). Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (ч.6).

Сторона позивача понесла судові витрати, пов`язані з розглядом справи що підтверджено ордером на надання правової допомоги адвокатом Захаровим Є.М. (а.с.40). На підтвердження понесених витрат на правничу допомогу адвокатом Захаровим Є.М. надано квитанцію до прибуткового касового ордеру від 27.05.2019 року, відповідно до якого адвокатом на підставі договору про надання правової допомоги від 01.04.2019 року Незалежність 12 було прийнято 2500 грн. (а.с. 102), а також розрахунок витрат відповідно до договору про надання правової допомоги від 27.05.2019 року на суму 2500 грн. ( а.с. 101).

Таким чином, у відповідності до ст.ст. 133, 141 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути судові витрати з відповідача на користь позивача на правничу допомогу - 2500 грн. 00 коп. та судовий збір - 1921 грн. 00 коп..

Керуючись ст.ст. 13, 76-89, 141, 258, 259, 263-265, 268, 271-273, 354-355 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Незалежність 12 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Незалежність 12 заборгованість з оплати послуг за утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 5789 (п`ять тисяч сімсот вісімдесят дев`ять) гривен 60 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Незалежність 12 компенсацію на правничу допомогу в розмірі 2500 (дві тисячі п`ятсот) гривен 00 коп. та судовий збір в розмірі 1921 (дна тисяча дев`ятсот двадцять одну) гривну 00 коп.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу ХІІІ Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Новозаводський районний суд м. Чернігова.

Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Незалежність 12 (14000, м. Чернігів, вул. Незалежності, буд. 12, ідентифікаційний код юридичної особи 41523919);

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Повний текст рішення суду виготовлено 22 липня 2019 року.

Головуючий - суддя К. В. Мороз

СудНовозаводський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення22.07.2019
Оприлюднено25.07.2019
Номер документу83227658
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —751/2906/19

Рішення від 22.07.2019

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 23.05.2019

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

Ухвала від 02.05.2019

Цивільне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Мороз К. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні