Ухвала
від 22.07.2019 по справі 916/1724/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

підготовчого засідання суду

про відкриття провадження у справі про банкрутство

"22" липня 2019 р.м. Одеса Справа № 916/1724/19

Господарський суд Одеської області у складі судді Антощук Світлани Іванівни,

за участі секретаря судового засідання Ловги Ігоря Сергійовича

дослідивши матеріали заяви від 17.05.2019р. (вх.№1770/19 від 14.06.2019р.) кредитора Головного управління ДФС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, буд.5; код ЄДРПОУ 39398646) до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» (65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 23, кв. 2; код ЄДРПОУ 37223624) про відкриття провадження у справі про банкрутство

За участі представників сторін:

від заявника: Харькіна А.Д. на підставі довіреності №208/9/15-32-10-06-43 від 18.04.2019р.;

від боржника: не з`явився;

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС в Одеській області звернулось до Господарського суду Одеської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» за загальною процедурою, передбаченою Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .

21.06.2019р. судом було вчинено електронний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення розпорядником майном боржника у справі №916/1724/19. За результатами запиту автоматизованою системою надано довідку від 24.06.2019р., згідно якої визначено кандидатуру арбітражного керуючого Шибко Олександра Леонідовича.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 24.06.2019р. заяву Головного управління ДФС в Одеській області про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» прийнято до розгляду та призначено до розгляду у підготовчому засіданні суду на "03" липня 2019 р. о 15:00 год.; зобов`язано заявника, боржника та засновників боржника надати документи.

27.06.2019р. до канцелярії Господарського суду Одеської області електронною поштою від арбітражного керуючого Шибко Олександра Леонідовича надійшла заява про надання згоди на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» з підтверджуючими документами.

Проте, підготовче засідання по справі №916/1724/19 призначене на "03" липня 2019 р. о 15:00 год., не відбулося у зв`язку із евакуацією працівників та відвідувачів суду з адміністративної будівлі суду для проведення оперативно-розшукових заходів з приводу анонімного повідомлення про закладення вибухового приладу.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 04.07.2019р. підготовче засідання суду по справі №916/1724/19 було призначено на "22" липня 2019 р. о 15:00 год.

01.07.2019р. до канцелярії Господарського суду Одеської області від арбітражного керуючого Колмикової Тетяни Олександрівни надійшла заява про участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» з підтверджуючими документами.

08.07.2019р. до канцелярії Господарського суду Одеської області електронною поштою від арбітражного керуючого Потупало Наталії Ігорівни надійшла заява про надання згоди на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» з підтверджуючими документами.

15.07.2019р. до канцелярії Господарського суду Одеської області від арбітражного керуючого Сиволобова Максима Макаровича надійшла заява про надання згоди на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» з підтверджуючими документами.

18.07.2019р. до канцелярії Господарського суду Одеської області від боржника надійшла частина витребуваних ухвалою Господарського суду Одеської області від 24.06.2019р. документів.

19.07.2019р. до канцелярії Господарського суду Одеської області від Головного управління ДФС в Одеській області надійшло клопотання про залучення документів до матеріалів справи, витребуваних ухвалою Господарського суду Одеської області від 04.07.2019р.

У судовому засіданні 22.07.2019р. представник заявника не зміг надати суду пояснення щодо роботи податкового керуючого в період з 2014р. по 2018р., а також проведення аналізу зменшення активів боржника за період з 2014р. до 2019р. Однак, клопотань про відкладення розгляду справи для з`ясування невідомих обставин не надав; наполягав на розгляді заяви у даному судовому засіданні.

Боржник, Товариство з обмеженою відповідальністю «Голарн» , про дату, місце та час судового засідання, призначеного на 22.07.2019р., був повідомлений належним чином та завчасно, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення директору товариства Арнаутову ОСОБА_1 (вх. ГСОО №31654/19 від 29.07.2019р.; вх. ГСОО №31806/19 від 22.07.2019р.). Крім того, обізнаність боржника про розгляд справи підтверджується поданням ним клопотання про залучення витребуваних судом документів. Правом на участь у судовому засіданні та надання відзиву по справі не скористався.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» підготовче засідання суду проводиться не пізніше чотирнадцятого дня з дня винесення ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше тридцятого дня.

Згідно ч.9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи те, що 30-ти денний строк на проведення підготовчого засідання у даній справі спливає 24.07.2019р., а від боржника не надходило жодних повідомлень про здійснення оплати боргу кредитору або наявності інших поважних причин для відкладення розгляду заяви, суд вважає за можливе розглядати заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» у даному судовому засіданні за наявними матеріалами.

Відповідно до ч.2 ст.4 1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно ч.2 ст.10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» боржник - юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності або фізична особа за зобов`язаннями, які виникли у фізичної особи у зв`язку зі здійсненням нею підприємницької діяльності, неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов`язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника.

Стаття 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлює, що грошовим зобов`язанням є зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань відносяться також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, в тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.

Згідно ст.1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.

Відповідно до ч.3 ст.10 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Станом на 19.06.2019р. (дата звернення кредитора із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство) сума у триста мінімальних розмірів заробітної плати, яка згідно Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік» станом на 1 січня 2019р. складала - 4 173,00 грн., становить 1 251 900,00 грн.

Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.

У відповідності до ч.2 ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

Згідно абз.1 ч.3 ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

Заява Головного управління ДФС в Одеській області про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» обґрунтована наступним.

За даними Головного управління ДФС в Одеській області Товариство з обмеженою відповідальністю «Голарн» перебуває на обліку як платник податків у Головному управлінні ДФС в Одеській області, Північному управлінні у м. Одесі, Малииновській ДПІ з 05.08.2010р. та зареєстровано за № 15534.

Як зазначає заявник, розмір безспірних вимог ГУ ДФС в Одеській області до боржника відповідно до розрахунку складає 2 189 705,53 грн., з них:

- 1 129 723,53 грн. - заборгованість по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (КБК 14010100), що підтверджується податковою декларацією №9021940643 від 18.04.2014р. на суму - 23 164,37 грн., податковим повідомленням-рішенням №0001102230 від 26.03.2013р. на загальну суму - 190 577,20 грн., податковим повідомленням-рішенням №0000522230 від 17.03.2014 на загальну суму 912 630,00 грн. та уточнюючим розрахунком податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9059770533 від 17.10.2014р. на загальну суму 3 432,00 грн.;

- 1 059 982,00 грн. - заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств (КБК 11021000), що підтверджується податковим повідомленням-рішенням №0001112230 від 26.03.2013р. на загальну суму - 220 164,00 грн. та податковим повідомленням-рішенням №0000512230 від 17.03.2014 на загальну суму 839 818,00 грн.

У зв`язку із виниклою заборгованістю Головне управління ДФС в Одеській області звернулось з адміністративним позовом до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 12.09.2014р. по справі №815/4283/14 адміністративний позов податкового органу до ТОВ Голарн про стягнення податкового боргу у розмірі 3 495 143,36 грн. було задоволено у повному обсязі.

На виконання зазначеної постанови суду, податковий орган звернувся з інкасовими дорученням (розпорядженнями) до банків, обслуговуючих ТОВ Голарн , щодо списання з розрахункових рахунків боржника суми податкової заборгованості у загальному розмірі - 1 696 143,41 грн., а саме: інкасове доручення (розпорядження) № 126 від 28.01.2015 на суму 462 607,05 грн.; інкасове доручення (розпорядження) №131 від 28.01.2015 на суму 411 178,78грн.; інкасове доручення (розпорядження) №132 від 28.01.2015 на суму 411 178,78грн.; інкасове доручення (розпорядження) №133 від 28.01.2015 на суму 411 178,78грн.

Вказані інкасові доручення були повернуті без виконання, що підтверджується повідомленням від 10.02.2015 року про повернення без виконання; повідомленням від 03.02.2015р. про повернення інкасового доручення без виконання, у зв`язку з відсутністю коштів; повідомленням від 04.02.2015р. про повернення інкасового доручення без виконання, у зв`язку з відсутністю коштів; повідомленням від 09.02.2015р. про повернення інкасового доручення без виконання, у зв`язку з відсутністю коштів.

Також, для реалізації наданого статтями 88-89 ПК України права на опис майна у податкову заставу, податковим органом було прийнято рішення про опис майна у податкову заставу №32/25-013 від 05.05.2014, яке було вручено представнику ТОВ Голарн . Здійснення опису майна, згідно вищезазначеного рішення, не було можливо здійснити, оскільки у боржника відсутнє майно. А саме: відповідно до довідки центру №2 надання послуг, пов`язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Одеси підпорядкованого УДАІ ГУМВС України в Одеській області №7/2-879 від 13.05.2014р., станом на 13.05.2014р. за ТОВ Голарн транспортні засоби не значаться зареєстрованими; відповідно до довідки №21429965 від 08.05.2014р. в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відомості відсутні; відповідно до довідки №125900117 від 31.05.2018р. в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відомості відсутні; відповідно до довідки №173862843 від 15.07.2019р. в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі іпотек, Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна відомості відсутні.

Так, господарським судом встановлено, що безспірні грошові вимоги Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Голарн перевищують суму у 300 мінімальних заробітних плат і складають 1 696 143,41 грн. та не були задоволені боржником більше 3-х місяців. Вказане виключає правові підстави для розгляду даних вимог як безспірних.

Вимоги заявле ні у сумі 493 562,12 грн. не підтверджені інкасовими дорученнями, яке направлялось до фінансової установи та не було виконано більше 3-х місяців

Доказів погашення встановленої судом заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю Голарн перед Головним управлінням ДФС в Одеській області боржник не надав.

Згідно ч.6 ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: відкриття провадження у справі про банкрутство; відмову у відкритті провадження у справі про банкрутство.

Перевіривши обґрунтованість вимог заявника, ознаки їх безспірності, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку визначеному Податковим кодексом України, з врахуванням положень ч.3 ст.10, ч.6 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , суд відкриває провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Голарн , визнає безспірні вимоги Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Голарн у розмірі 1 696 143,41 грн.

Вимоги заявника, що не підтверджені доказами їх безспірності відповідно до ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» можуть бути пред`явлені у справі у загальному порядку.

Відповідно до ч.2 ст.19 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з відкриттям провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження.

Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута.

Частиною 3 ст.7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що залежно від категорії боржника, виду його діяльності та наявності у нього майна господарський суд застосовує загальний, спеціальний або спрощений порядок провадження у справі про банкрутство. Загальний порядок передбачає застосування процедури розпорядження майном з подальшим переходом до процедур санації, ліквідації або мирової угоди.

Згідно ч.2 ст.22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто п`ятнадцять календарних днів і може бути продовжена господарським судом за вмотивованим клопотанням розпорядника майна, комітету кредиторів або боржника не більше ніж на два місяці.

Враховуючи зазначене, господарським судом вводиться процедура розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю Голарн .

Згідно абзаців 1,4 ч.1 ст.114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Згідно ч.2 ст.114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, покладених цим Законом; які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого). До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Для виконання повноважень розпорядника майном боржника для участі у справі автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення розпорядника майном боржника на запит суду від 21.06.2019р. було визначено кандидатуру арбітражного керуючого Шибко Олександра Леонідовича, що підтверджується довідкою.

Відповідно до абзацу 2, 3 ч. 1 ст. 114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна господарським судом у справах про банкрутство затверджується Пленумом Вищого господарського суду України за погодженням з державним органом з питань банкрутства. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов`язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 24.06.2019р. арбітражного керуючого Шибко Олександра Леонідовича відповідно до ст.114 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» було зобов`язано надати суду заяву на участь у даній справі з відомостями про арбітражного керуючого згідно положень Розділу VIII Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» до 02.07.2019р. включно.

27.06.2019р. до канцелярії Господарського суду Одеської області електронною поштою від арбітражного керуючого Шибко Олександра Леонідовича надійшла заява про надання згоди на участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» , до якої додано документи що підтверджують компетентність арбітражного керуючого, а саме: копію Свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1118 від 05.06.2013р.; копію договору страхування відповідальності арбітражного керуючого СТД №343877801-16/10 від 06.03.2019 року; копію квитанції про сплату страхового внеску від 10.04.2019р. №40390816; копію диплому про підвищення кваліфікації №4324 від 21.09.2018р. та копію диплому спеціаліста серії НОМЕР_1 № НОМЕР_2 від 30.06.2003р.

В подальшому, а саме 10.07.2019р., вищезазначена заява з ідентичними додатками надійшла до канцелярії Господарського суду Одеської області поштою.

Розглянувши подану заяву арбітражного керуючого Шибко Олександра Леонідовича та додані до неї документи, судом встановлено відповідність арбітражного керуючого Шибко Олександра Леонідовича вимогам Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , зокрема, ч.2 ст. 114, ст. 97 вказаного Закону.

Також, судом встановлено відсутність відомостей, що можуть свідчити про існування перешкод для виконання арбітражним керуючим Шибко Олександром Леонідовичем функцій розпорядника майном боржника.

З врахуванням вищезазначеного, суд призначає арбітражного керуючого Шибко Олександра Леонідовича розпорядника майном боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» .

Оскільки господарським судом прийнято рішення про призначення розпорядником майном боржника арбітражного керуючого Шибко О.Л., кандидатура якого була надана автоматизованою системою відбору арбітражних керуючих, то у Господарського суду Одеської області відсутні правові підстави для розгляду по суті поданих з власної ініціативи заяв арбітражних керуючих Колмикової Тетяни Олександрівни, Потупало Наталії Ігорівни, Сиволобова Максима Макаровича про участь у справі.

Положення частини 9 статті 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачають встановлення у підготовчому засіданні суду розміру оплати послуг розпорядника майном боржника та джерел її сплати.

Відповідно до ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п`яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині.

У письмових поясненнях Головним управлінням ДФС в Одеській області зазначено, що заявник є бюджетною установою та відповідно до розпису асигнувань на 2019 рік фінансування на сплату послуг арбітражних керуючих не передбачено, у зв`язку із чим Головне управління ДФС в Одеській області не має права (можливості) на взяття бюджетних зобов`язань у вигляді оплати послуг арбітражного керуючого згідно вимог ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .

Господарський суд вважає вищезазначені пояснення Головного управління ДФС в Одеській області необгрунтованими, оскільки положення Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» містять імперативну норму щодо обов`язку ініціюючого кредитора авансувати винагороду арбітражного керуючого, який виконує обов`язки розпорядника майном боржника.

Оскільки боржником не було виконано вимоги суду щодо надання відзиву на заяву Головного управління ДФС в Одеській області, то на даній стадії розгляду справи не можливо встановити розмір середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття провадження у справі про банкрутство та здійснити її співставлення із розміром мінімальної заробітної плати.

Тому, суд визначає грошову винагороду розпоряднику майном боржника арбітражному керуючому Шибко Олександру Леонідовичу у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» за рахунок Головного управління ДФС в Одеській області. Розмір грошової винагороди розпорядника майном підлягає перерахунку з урахуванням положень ч. 2 ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» після з`ясування розміру середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати.

Відповідно до ч. 10 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Таке оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.

Відповідно до п. 3 ч. 5 розділу XIV Положення про автоматизовану систему документообігу суду затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30, у передбачених Законом випадках відомості про справу про банкрутство, що підлягають офіційному оприлюдненню, або посилання на них, а саме: оголошення про порушення справи про банкрутство, публікуються на сайті Верховного Суду на веб-порталі.

З врахуванням вищезазначеного, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-сайті Верховного Суду на веб-порталі оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» .

Керуючись ст.1,2,16,18,19,22,23, ст.114,115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ст.ст. 233-234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» (65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 23, кв. 2; код ЄДРПОУ 37223624).

2.Визнати грошові вимоги Головного управління ДФС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, буд.5; код ЄДРПОУ 39398646) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» (65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 23, кв. 2; код ЄДРПОУ 37223624) в сумі 1 696 143,41 грн. із задоволенням в третю чергу вимог кредиторів.

3.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов`язань та зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію).

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:

забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;

забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;

не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;

зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;

не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

Мораторій на задоволення вимог кредиторів застосовується до вимог кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли через відмову боржника від виконання правочинів (договорів) у процедурі санації.

Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної здоров`ю та життю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов`язують боржника вчинити певні дії чи утриматись від їх вчинення.

Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації або ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Законом.

Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобов`язаннями, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор).

Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.

Під час процедури розпорядження майном боржнику дозволяється задовольняти лише ті вимоги кредиторів, на які згідно з частиною п`ятою цією статті не поширюється дія мораторію.

Задоволення забезпечених вимог кредиторів за рахунок майна боржника, яке є предметом забезпечення, допускається лише в межах провадження у справі про банкрутство.

4.Ввести процедуру розпорядження майном боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» (65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 23, кв. 2; код ЄДРПОУ 37223624) строком на 115 календарних днів до 28.10.2019р. включно.

5.Призначити розпорядником майна боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» (65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 23, кв. 2; код ЄДРПОУ 37223624) арбітражного керуючого Шибко Олександра Леонідовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1118 від 05.06.2013р.).

6.Визначити грошову винагороду розпоряднику майна арбітражному керуючому Шибку Олександру Леонідовичу у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» за рахунок кредитора Головного управління ДФС в Одеській області.

7.Органи управління боржника не мають права до припинення процедури розпорядження майном без згоди розпорядника майна приймати рішення про:

реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника;

створення юридичних осіб або про участь в інших юридичних особах;

створення філій і представництв;

виплату дивідендів;

проведення боржником емісії цінних паперів;

вихід зі складу учасників боржника юридичної особи, придбавання в акціонерів раніше випущених акцій боржника;

участь боржника в об`єднаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших об`єднаннях юридичних осіб.

8.Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна вчиняють правочини (укладають договори) щодо:

відчуження або обтяження нерухомого майна боржника, в тому числі його передачі в оренду, заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства, розпорядження нерухомим майном боржника у будь-який інший спосіб;

одержання та видачі позик (кредитів), надання поруки, гарантій, уступки вимоги, переведення боргу, а також передачі в довірче управління майна боржника;

розпорядження у будь-який спосіб іншим майном боржника, балансова вартість якого становить понад один відсоток балансової вартості активів боржника, та укладення інших значних правочинів (договорів).

9.Заборонити власнику майна (органу уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмет застави.

10 .Оприлюднити на офіційному веб-порталі Верховного суду оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» (65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 23, кв. 2; код ЄДРПОУ 37223624).

Конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство.

11 .Визначити наступні дати у даній справі:

- строк для подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати місяця та двадцяти днів після дати проведення підготовчого засідання - до 01.09.2019р.;

- дату складення розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження господарському суду, яка не може бути пізніше місяця та двадцяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду - до 01.09.2019р.;

- дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше двох місяців та десяти днів, а разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду - до 02.10.2019р. (22.11.2019р.);

- строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника не більше двох місяців а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду) - до 02.10.2019р. (22.11.2019р.);

12. З моменту відкриття провадження у справі про банкрутство:

пред`явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватись лише у порядку, передбаченому цим Законом, та в межах провадження у справі про банкрутство;

пред`явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватись у випадку та порядку, передбачених цим Законом;

арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство;

корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом;

задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом;

задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки майна боржника у зв`язку з виходом із складу його учасників забороняється;

рішення про реорганізацію або ліквідацію юридичної особи - боржника приймається в порядку, визначеному цим Законом.

13. Призначити засідання суду на 20.09.2019р. о 15 год. 00 хв.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області зал с/з №9 четвертий поверх тел. 0482 307-997.

Зобов`язати надати:

боржника: відзиви на заяви кредиторів; докази направлення відзивів кредиторам;

розпорядника майном боржника : відзиви на заяви кредиторів; докази направлення відзивів кредиторам; відомості щодо виконання повноважень відповідно до ч.3 ст. 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .

14. Заяву арбітражного керуючого Колимикової Т.О. №02-01/236 від 26.06.2019р. ( вх.ГСОО №3-510/19 від 01.07.2019р.) про участь у справі про банкрутство в якості розпорядника майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» - залишити без розгляду.

15. Заяву арбітражного керуючого Потупало Н.І. від 08.07.2019р. ( вх.ГСОО №3-529/19 від 08.07.2019р.) про участь у справі про банкрутство в якості розпорядника майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» - залишити без розгляду.

16. Заяву арбітражного керуючого Сиволобова М.І. №01-16/328 від 08.07.2019р. (вх.ГСОО №3-548/19 від 15.07.2019р.) про участь у справі про банкрутство в якості розпорядника майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Голарн» - залишити без розгляду.

Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження відповідно до ч.2 ст. 19 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України „Про виконавче провадження» .

Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її винесення згідно ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України, ч.4 ст. 8, ч.13 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .

Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .

Повний текст ухвали буде складено та підписано 25.07.2019р.

Копію ухвали надіслати: ТОВ «Голарн» (65080, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, буд. 23; код ЄРДПОУ 37223624); Першому Малиновському ВДВС м. Одеса ГТУЮ в Одеській області (65076, м. Одеса, вул. Генерала Петрова, буд. 42), Відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської ради (65009, м. Одеса, вул. Черняховського, 6); Малиновському районному суду м.Одеси (65033, м. Одеса, вул. Василя Стуса, 1a ); Одеському окружному адміністративному суду (65000, Одеська обл., м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, буд. 14); гр. ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ); гр. ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ); арбітражному керуючому Шибко О.Л. (54001, м. Миколаїв, вул. Лягіна, буд. 4/9); арбітражному керуючому Колимиковій Т.О. ( АДРЕСА_3 м АДРЕСА_4 , АДРЕСА_5 ); арбітражному керуючому Потупало Н.І. (04053, м. Київ, Вознесеньський узвіз, буд. 10а, оф. 213); арбітражному керуючому Сиволобову М.І. (01054, м. Київ, вул. Гоголівська, буд. 22-24, оф. 1002).

Суддя С.І. Антощук

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення22.07.2019
Оприлюднено25.07.2019
Номер документу83231727
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/1724/19

Ухвала від 18.02.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

Ухвала від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

Ухвала від 10.12.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

Ухвала від 10.12.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

Постанова від 08.10.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

Ухвала від 24.09.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

Ухвала від 11.09.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Лепеха Г.А.

Ухвала від 23.08.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 22.07.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

Ухвала від 05.07.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Антощук С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні