ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
16.07.2019 року м. Одеса
Єдиний унікальний номер справи № : 522/11905/17
Апеляційне провадження №22-ц/813/2075/19
Одеський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого-Колеснікова Г.Я.(суддя-доповідач),
суддів-Вадовської Л.М., Сєвєрової Є.С.,
за участю секретаря - Маслова Р.Ю.,
учасники справи:
позивач- ОСОБА_1 ,
відповідачі-товариство з обмеженою відповідальністю Будівельно-Монтажна компанія Симетрія , товариство з обмеженою відповідальністю Транс Юг Сервіс ,
розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 30 жовтня 2018 року у складі судді Шенцевої О.П.,
ВСТАНОВИВ:
У червні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Будівельно-Монтажна компанія Симетрія , товариства з обмеженою відповідальністю Транс Юг Сервіс про визнання неправомірними дій посадових осіб, направлених на дострокове розірвання договору оренди №1 від 01 січня 2017 року (а.с.3-7).
Рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 30 жовтня 2018 року у позові відмовлено (а.с.95-97).
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати та ухвалити нове про задоволення його позовних вимог.
03 квітня 2019 року до апеляційного суду надійшли заява позивача ОСОБА_1 про відмову від позову на підставі ст.206 ЦПК України (а.с.123 виділених матеріалів).
12 липня 2019 року від представника ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 до апеляційного суду надійшло клопотання , в якому він підтримав заяву позивача про відмову від позову та просив її розглянути у їх відсутність (а.с. 185-186).
Сторони в судове засідання не з`явилися, про дату час та місце розгляду справи повідомлялись апеляційним судом належним чином, що відповідно до правил ч.2 ст.372 ЦПК України не перешкоджає розглядові у їх відсутність.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши законність та причини відмови позивача від позову, колегія суддів вважає, що заява позивача про відмову від позову підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно вимог ст.13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу,, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів учасників справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
В суді апеляційної інстанції позивач має право відмовитися від позову відповідно до загальних правил про ці процесуальні дії незалежно від того, хто подав апеляційну скаргу - ч.1ст.373 ЦПК України.
Згідно з вимогами ст.ст.49,206 ЦПК України позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Повноваження апеляційного суду та підстави для визнання нечинним судове рішення суду першої інстанції із закриття провадження у справі передбачені ст.ст. 373,374 ЦПК України.
Так, рішення суду першої інстанції визнається нечинним в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі з підстав, визначених ст.206 ЦПК України.
У відповідності до ч.3ст.206 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
Аналіз зазначених норм права вказує на те, що позивач має право відмовитись від позову в апеляційній інстанції. Прийнявши відмову позивача від позову, суд апеляційної інстанції зобов`язаний визнати нечинним судове рішення суду першої інстанції, яким закінчено розгляд справи, та закрити провадження у справі.
У письмовій заяві від 03 квітня 2019 року до апеляційного суду позивач ОСОБА_1 відмовляється від всіх позовних вимог до товариства з обмеженою відповідальністю Будівельно - Монтажна компанія Симетрія , товариства з обмеженою відповідальністю Транс Юг Сервіс про визнання неправомірними дій посадових осіб, направлених на дострокове розірвання договору оренди №1 від 01 січня 2017 року (а.с. 123 виділені матеріали).
Розглянувши заяву про відмову від позову, керуючись принципом диспозитивності цивільного судочинства, колегія суддів приходить до висновку, що перешкоди для прийняття відмови від позову відсутні, а тому вона може бути прийнята судом, у зв`язку з чим провадження у справі підлягає закриттю, а судове рішення визнається нечинним.
Керуючись ст. ст. 367, 373, 374, 377, 381-384 ЦПК України, апеляційний суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про відмову від позову задовольнити.
Прийняти відмову ОСОБА_1 від позову.
Визнати нечинним рішення Приморського районного суду м. Одеси від 07 серпня 2018 року.
Закрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Будівельно - Монтажна компанія Симетрія , товариства з обмеженою відповідальністю Транс Юг Сервіс про визнання неправомірними дії посадових осіб, направлені на дострокове розірвання договору оренди №1 від 01 січня 2017 року.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Головуючий /підпис/
Судді : /підписи/
З оригіналом згідно,
Суддя Одеського апеляційного суду Г.Я. Колесніков
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2019 |
Оприлюднено | 26.07.2019 |
Номер документу | 83250572 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Колесніков Г. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні