Ухвала
від 25.07.2019 по справі 910/9557/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

25.07.2019Справа № 910/9557/19

Суддя Стасюк С.В., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС"

до Товариста з обмеженою відповідальністю "Імпреса Текстиль"

про розірвання договору та стягнення заборгованості за договором оренди у розмірі 29 701,28 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариста з обмеженою відповідальністю "Імпреса Текстиль" про розірвання договору та стягнення заборгованості за договором оренди у розмірі 29 701,28 грн.

Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог п.п. 4, 7, 8 ч. 3 ст. 162, ч.1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.

Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви, а саме позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Разом з тим, позивачем у позовній заяві від 17.07.2019, яка надійшла до суду 19.07.2019, не вказано:

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви;

- перелік доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою за їх наявності (або підтвердження про подання усіх доказів);

- щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

З матеріалів позовної заяви не вбачається чіткого змісту позовних вимог у пункті 4 прохальної частини, а саме : зобов`язати Товаристо з обмеженою відповідальністю "Імпреса Текстиль" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС" обладнання, що є об`єктом оренди відповідно до договору оренди обладнання № 01/11/18-ОБ від 01.11.2018 або як альтернатива вимога компенсувати його вартість у розмірі 386 740,10 грн.

Поряд із цим суд зауважує, що позов - це вимога позивача до відповідача, спрямована через суд, про захист порушеного або оспорюваного суб`єктивного права та охоронюваного законом інтересу, яке здійснюється у визначеній законом процесуальній формі.

Предмет позову - це певна матеріально - правова вимога позивача до відповідача, яка кореспондує зі способами захисту права, визначеними зокрема, ст.16 Цивільного кодексу України та ст.20 Господарського кодексу України. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.

Суд наголошує на те, що предметом позову може бути матеріально-правова чи немайнова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен прийняти рішення. Захист майнового або немайнового права чи законного інтересу відбувається шляхом прийняття судом рішення про примусове виконання відповідачем певних дій або зобов`язання утриматись від їх вчинення.

Рішення суду про задоволення позову може бути прийнято виключно у тому випадку, коли подані позивачем докази дозволять суду зробити чіткий, конкретний та безумовний висновок про обґрунтованість та законність вимог позивача.

Відповідно до п. 1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23.03.12 р. "Про судове рішення" рішення з господарського спору повинно прийматись у цілковитій відповідності з нормами матеріального і процесуального права та фактичними обставинами справи, з достовірністю встановленими господарським судом, тобто з`ясованими шляхом дослідження та оцінки судом належних і допустимих доказів у конкретній справі.

При цьому формулювання позовних вимог відноситься до виключної компетенції позивача у справі.

Натомість позивачем чітко не визначено предмет позову, а саме матеріально-правова (компенсувати його вартість у розмірі 386 740,10 грн.) чи немайнова вимога позивача (зобов`язати Товаристо з обмеженою відповідальністю "Імпреса Текстиль" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС" обладнання, що є об`єктом оренди відповідно до договору оренди оренди обладнання № 01/11/18-ОБ від 01.11.2018) до відповідача, оскільки жодним чином не конкретизує, які саме дії мають бути вчинені.

Враховуючи викладені обставини, суд не має можливості встановити суму судового збору, яку необхідно сплатити позивачу за поданий до суду позов.

Окрім того, слід зазначити, що відповідно до ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено, що станом на 01.01.2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня - 1921,00 грн.

Згідно із пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як встановлено судом, позивач звернувся до суду з вимогами про:

- дострокове припинення договору оренди обладнання № 01/11/18-ОБ від 01.11.2018, укладеного між Товаристом з обмеженою відповідальністю "Імпреса Текстиль" та Товариством з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС";

- стягнення з Товариста з обмеженою відповідальністю "Імпреса Текстиль" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС" заборгованості по орендній платі за період з березня по червень 2019, відповідно до договору оренди обладнання № 01/11/18-ОБ від 01.11.2018, в розмірі 29 701,28 грн.;

- зобов`язати Товаристо з обмеженою відповідальністю "Імпреса Текстиль" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС" обладнання, що є об`єктом оренди відповідно до договору оренди обладнання № 01/11/18-ОБ від 01.11.2018 або компенсувати його вартість у розмірі 386 740,10 грн.

Тобто, при поданні позовної заяви, якщо позивач визначить вимогу про зобов`язання Товариста з обмеженою відповідальністю "Імпреса Текстиль" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС" обладнання, що є об`єктом оренди відповідно до договору оренди обладнання № 01/11/18-ОБ від 01.11.2018 повинен буде сплатити судовий збір за три вимоги немайнового характеру у загальному розмірі 5 763,00 грн., при цьому якщо позивач визначить вимогу про компенсування його вартості у розмірі 386 740,10 грн. тоді повинен буде сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру у загальному розмірі 3 842,00 грн. та 5 801,10 грн. за позовні вимоги майнового характеру, а всього на загальну суму 9 643,10 грн.

Проте, відповідно до платіжного доручення № 3414 від 17.07.2019 позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1 921,00 грн., замість належних до сплати 5 763,00 грн. за три вимоги немайнового характеру, а в разі якщо позивач визначить дві вимоги немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру 9 643,10 грн.

За змістом ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За таких обставин, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС" підлягає залишенню без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 162, 174, 234, 235, Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС" залишити без руху.

2.Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви:

- подання до суду письмової заяви з чітким визначенням предмет позову, а саме матеріально-правовим - компенсувати його вартість у розмірі 386 740,10 грн. чи з немайновою вимогою - зобов`язати Товаристо з обмеженою відповідальністю "Імпреса Текстиль" повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "ЕЛІТ ТАЄРС" обладнання, що є об`єктом оренди відповідно до договору оренди обладнання № 01/11/18-ОБ від 01.11.2018;

- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви;

- перелік доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою за їх наявності (або підтвердження про подання усіх доказів);

- щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- надати докази доплати судового збору у розмірі 3 842,00 грн. у разі визначення трьох вимог немайнового характеру, а у разі визначення двох вимог немайнового характеру та однієї вимоги майнового характеру надати докази доплати судового збору у розмірі 7 722,10 грн. (оригінал платіжного документа).

3.Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

5.Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://ki.arbitr.gov.ua.

Суддя С.В. Стасюк

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.07.2019
Оприлюднено29.07.2019
Номер документу83258472
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/9557/19

Ухвала від 19.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Рішення від 10.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 14.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 15.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 26.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 23.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 25.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні