Ухвала
від 25.07.2019 по справі 127/12823/19
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 127/12823/19

Провадження 1-кс/127/7272/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2019 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Вінницькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 , про тимчасовий доступ до оригіналів документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором про тимчасовий доступ до документів.

Клопотання мотивовано тим, що у слідчого в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № №12019020010000054 від 10.01.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.

З матеріалів клопотання встановлено, що СУ ФР ГУ ДФС у Вінницькій області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №12019020010000054 відносно ПП « ОСОБА_3 » (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), а саме не встановлених осіб які з метою прикриття незаконної діяльності і внаслідок відображення проведення взаєморозрахунків з суб`єктами господарювання з ознаками фіктивності, а саме ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) чим нанесли велику матеріальну шкоду державі.

Дані суб`єкти господарської діяльності в період серпня вересня 2017 року, здійснили ризикові операції з формування податкового кредиту за рахунок придбання бензину та дизпалива у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), на загальну суму 16040650 грн., в тому числі ПДВ 3208130 грн.

Встановлено що СУ ФР Офісу великих платників ДФС здійснює досудове розслідування кримінального провадження №32017100110000024, що кваліфікується за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 205-1 КК України, в ході якого допитано у якості свідків посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які в своїх показах зазначили про непричетність до реєстрації та здійснення господарської діяльності даного товариства.

Так, 24.10.2018 співробітниками СУ ФР Офісу великих платників ДФС (дата внесення інформації 22.10.2018, вих. №59403/28-10-23-02) внесено картку фіктивного підприємництва щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Крім того, відповідно до висновку дослідження №131/21-09-01/40857701 від 26.09.2018, проведеного міжрегіональним відділом з особливо важливих справ МОУ ОВПП ДФС з`ясовано, що операції проведені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » упродовж 2017 року мають безтоварний характер та являються такими, що спрямовані на мінімізацію податкових зобов`язань реальному сектору економіки. В подальшому дані матеріали були спрямовано до відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою проведення дослідження фінансово-господарської діяльності даного СПД та встановлення завданих збитків.

Відповідно до висновку дослідження №1/02-32-16-20/33088705 від 04.01.2018 встановлено, що посадові особи ПП « ОСОБА_3 » внесли до офіційних документів (податкових декларацій з податку на прибуток за 2017 завідомо недостовірну інформацію по операціях з придбання ПММ у контрагента що має ознаки «фіктивності» - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в результаті чого нанесено збитки державі у вигляді не сплати податків на загальну суму 5528115 грн., з урахуванням від`ємного значення з податку на додану вартість за грудень 2017 року в сумі 567333 грн.) в тому числі податку на додану вартість 2640798 грн., та податку на прибуток 2887317 грн.

Також встановлено що ПП « ОСОБА_3 » (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ) останній раз подаволо звітність до органу ДФС на прикінці 2018 року, за місцем реєстрації юридичної особи підприємство відсутнє, а також з метою приховання слідів вчинення злочину було перереєстровано на громадянина Азербайджану ОСОБА_4 , який окрім ПП « ОСОБА_3 » числиться керівником та засновником на ще 24 підприємствах з явними ознаками фіктивності.

Таким чином, в діях на даний час не встановлених осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, які попередньо кваліфікуються за ознаками складу злочину, передбаченого ч.2 ст. 205 КК України.

Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі з можливістю вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , ( АДРЕСА_1 ) по проведеним господарським операціям вказаного підприємства з ПП « ОСОБА_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у період з 01.01.2017 по 31.12.2018 року, тобто можливість ознайомитися з ними та вилучити їх для запобігання їх можливому знищенню, проведення судово-криміналістичних експертиз (здійснити їх виїмку), а саме: договорів, додаткових угод, додатків до них, актів прийому передачі, видаткових накладних, зареєстрованих акцизних накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості та відповідності, платіжних документів, прибуткових касових ордерів, приймальних квитанцій, рахунків фактури, банківських виписок з оплати товарів, інших фінансово-господарських документів що підтверджують проведення взаємовідносин цього суб`єкта підприємницької діяльності з вищезазначеними суб`єктами господарської діяльності, а також документів щодо реалізації (продажу) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » товарно-матеріальних цінностей (паливно-мастильних матеріалів) які в були придбані у ПП « ОСОБА_3 », а саме: договорів, додаткових угод, додатків до них, актів прийому передачі, видаткових накладних, зареєстрованих акцизних накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості та відповідності, платіжних документів, прибуткових касових ордерів, приймальних квитанцій, рахунків фактури, банківських виписок з оплати товарів, інших фінансово-господарських документів що підтверджують проведення взаємовідносин цього суб`єкта підприємницької діяльності та які мають значення для встановлення істини по кримінальному провадженню і можуть виступати в подальшому в якості речових доказів скоєного кримінального правопорушення.

Вказані речі є речовими доказами у кримінальному провадженні, так як являються знаряддям вчинення злочину, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час досудового розслідування, а також необхідні для використання під час проведення судово-криміналістичних експертиз.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин скоєного правопорушення, з метою швидкого, повного та неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки та прийняття законних процесуальних рішень в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, проведення документальних перевірок та експертиз, забезпечення відшкодування завданих збитків, а також з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення необхідно здійснити тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських документів щодо проведених фінансово-господарських операцій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з ПП « ОСОБА_3 » (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ).

На підставі викладеного, керуючись ст. 40, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий просив слідчого суддю клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.

Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого підтверджено те, що документи про доступ до яких клопоче слідчий перебувають у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .

Крім того, під час розгляду клопотання знайшло своє підтвердження те, що документи, про вилучення яких клопоче слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує неможливості отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити частково.

Клопотання в частині вилучення оригіналів вказаних у клопотанні слідчого документів задоволенню не підлягає, оскільки стороною кримінального провадження не доведено наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення документів представниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , а також, що по провадженню призначено експертизу.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Вінницькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Вінницькій області підполковнику податкової міліції ОСОБА_2 на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , по проведеним господарським операціям вказаного підприємства з ПП « ОСОБА_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у період з 01.01.2017 по 31.12.2018, а саме: договорів, додаткових угод, додатків до них, актів прийому передачі, видаткових накладних, зареєстрованих акцизних накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості та відповідності, платіжних документів, прибуткових касових ордерів, приймальних квитанцій, рахунків фактури, банківських виписок з оплати товарів, а також документів щодо реалізації (продажу) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » товарно-матеріальних цінностей (паливно-мастильних матеріалів), які в були придбані у ПП « ОСОБА_3 », а саме: договорів, додаткових угод, додатків до них, актів прийому передачі, видаткових накладних, зареєстрованих акцизних накладних, податкових накладних, товарно-транспортних накладних, сертифікатів якості та відповідності, платіжних документів, прибуткових касових ордерів, приймальних квитанцій, рахунків фактури, банківських виписок з оплати товарів.

В іншій частині клопотання слідчого відмовити.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.07.2019
Оприлюднено20.02.2023
Номер документу83261551
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —127/12823/19

Ухвала від 25.07.2019

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ковбаса Ю. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні