Справа №295/10760/19
1-кс/295/5627/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.07.2019 року м. Житомир
Слідчий суддяБогунського районногосуду м.Житомира ОСОБА_1 ,при секретарісудового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотанняпрокурора Житомирськоїмісцевої прокуратуриЖитомирської області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся з клопотанням, де зазначено, що Житомирською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42018061020000044 від 06.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.364 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що 20.12.2017 ІНФОРМАЦІЯ_1 придбала у ОСОБА_4 та ОСОБА_5 земельну ділянку (кадастровий номер 1822080600:02:001:0186, площею 0,15 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ) та житловий будинок, розташований на ній для створення там дитячого будинку сімейного типу.
Придбання зазначеного нерухомого майна здійснювалось відповідно до Порядку та умов надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації, який затверджено постановою КМУ №877 від 15.11.2017.Відповідно до абз.2 п.17 зазначеного Порядку усі придбані/збудовані/відремонтовані/реконструйовані житлові об`єкти повинні відповідати вимогам державних будівельних норм ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення», ДБН В.2.2-17-2007 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».
Згідно висновку проведеної в межах досудового розслідування будівельно-технічної експертизи №12/1 від 26.03.2019 придбаний сільською радою будинок не відповідає протипожежним, санітарно-гігієнічним вимогам, а також вимогам щодо безпечної експлуатації будівель та споруд.
На даний час досліджуються обставини придбання сільської радою такого будинку та відповідно введення його в експлуатацію.
З огляду на викладене виникла необхідність у долученні до матеріалів кримінального провадження оригіналу інвентаризаційної справи та інших документів щодо проведення технічної інвентаризації (заяв, договорів, актів виконаних робіт, тощо) житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 .
Вилучення саме оригіналів документів зумовлено необхідністю їх подальшого експертного дослідження.
Зазначені документи мають важливе значення для всебічного, повного та неупередженого з`ясування обставин кримінального правопорушення і знаходяться в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
При цьому отримати ці документи в інший спосіб ніж на підставі тимчасового доступу не видається можливим.
Крім того, враховуючи, що виклик представника володільця документів може затягнути розгляд зазначеного клопотання прошу його розгляд здійснити без його виклику.
У судове засідання прокурор не з`явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність, клопотання підтримує та просить його задовольнити.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно вимогст. 107 КПК Українифіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.
Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебували речі, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх змін, переховування або знищення.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотання доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Беручи до уваги викладене вище, з метою повного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення, встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, враховуючи, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ мають значення для встановлення істини по справі, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що піддягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати прокурорам Житомирської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СУ ГУНП в області ОСОБА_8 , слідчому СВ Житомирського РВП Житомирського ВП ГУНП в області ОСОБА_9 або за дорученням прокурора чи слідчого співробітникам оперативних підрозділів Національної поліції України тимчасовий доступ до речей і документів (з можливістю вилучення оригіналів документів), саме: інвентаризаційної справи та інших документів щодо проведення технічної інвентаризації (заяв, договорів, актів виконаних робіт, тощо) житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ідентифікаційний код юридичної особи НОМЕР_1 , юридична і фактична адреса: АДРЕСА_2 ).
Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.
Роз`яснити, що відповідно дост. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83263931 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Перекупка І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні