СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Провадження №1- кс/712/5535/19

Справа № 712/9667/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про тимчасовий доступ до речей та документів

23 липня 2019 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ПИРОЖЕНКО С.А . , при секретарі ТІТОВІЙ О.І., розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси винесене в кримінальному провадженні № 4201925101000066 від 26.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України Слідчим СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області лейтенантом поліції Сільвестр Інною Олегівною та погоджено прокурором Черкаської місцевої прокуратури Коломієць І.П. клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В:

До суду звернувся слідчий СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області лейтенант поліції Сільвестр І.О. з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання мотивує тим, що слідчим відділом Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019251010000066 від 26.04.2019, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Клопотання мотивують наступним , 03.09.2018 між Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради (в подальшому - Замовник) та ТОВ Каштан-Плюс (в подальшому - Постачальник) укладено договір поставки товару № 28 (надалі - Договір) на загальну суму 3 120 749 грн. 00 коп.

Згідно п. 1.1 Договору Постачальник зобов`язується поставити, а Замовник прийняти і оплатити Постачальнику масло вершкове за асортиментом та цінами, визначеними у Специфікації, що додається до Договору і є його невід`ємною частиною.

Відповідно до додатку до Договору - Специфікація Товару поставці підлягають масло вершкове не менше 72,5% жирності без добавок згідно ДСТУ 4399-2005 за ціною за кілограм 113 грн. 99 коп.

В подальшому, між Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та ТОВ Каштан-Плюс неодноразово укладалися додаткові угоди про збільшення вартості одиниці товару за договором поставки товару № 09 від 22.03.2019.

Зокрема, 11.02.2019 між Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та ТОВ Каштан-Плюс укладено додаткову угоду № 5 до договору поставки товару № 28 від 03.09.2018 (надалі - Додаткова угода № 5), згідно якої сторони дійшли згоди про збільшення вартості одиниці товару.

Зокрема, специфікацією товару Додаткової угоди № 5 встановлено ціну за одиницю товару на масло вершкове в сумі 144 грн. 35 коп.

Підставою збільшення ціни за одиницю товару згідно вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України Про публічні закупівлі вказано лист постачальника № 28 від 11.02.2019 та лист виробника ПП "СІМОЛ" ) №81 від 01.02.2019.

В той же час, вказана додаткова угода №5 не містить жодних посилань на докази, які підтверджують коливання ціни такого товару на ринку.

Крім того, з аналогічних підстав 17.04.2019 між Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та ТОВ Каштан-Плюс укладено додаткову угоду № 6 до договору поставки товару № 28 від 03.09.2018 (надалі - Додаткова угода № 6), згідно якої сторони дійшли згоди про збільшення вартості одиниці товару.

Зокрема, специфікацією товару Додаткової угоди № 6 встановлено ціну за одиницю товару на масло вершкове в сумі 158 грн. 79 коп.

Підставою збільшення ціни за одиницю товару згідно вимог п. 2 ч. 4 ст. 36 Закону України Про публічні закупівлі вказано лист постачальника № 84 від 16.04.2019 та лист виробника ПП "СІМОЛ" ) від 09.04.2019.

В той же час, вказана додаткова угода №6 не містить жодних посилань на докази, які підтверджують коливання ціни такого товару на ринку.

За вказаним фактом розпочато досудове розслідування, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 4201925101000066 від 26.04.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України .

З метою проведення всебічного, повного, та об`єктивного досудового розслідування, а також встановлення обгрунтованості збільшення ціни на поставлений товар (масла вершкового) на час укладення договору про закупівлю товару та додаткових угод до нього, надання постачальником замовнику листів про коливання ціни на ринку, а також розміру матеріальних збитків для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження виникла необхідність у призначенні судової економічної експертизи.

Запитом прокурора від 26.04.2019 у Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради витребувано належним чином завірені копії рішень та документів на підставі яких було проведено закупівлі масла (оголошення в системі UA-2018-08-03-002783-b), а також матеріалів проведення вказаної процедури закупівлі (протоколів тендерного комітету, листування з постачальниками, укладених договорів поставки товару №28 від 03.09.2018, заявок на поставку товару з підтвердженням його надсилання постачальнику, товарно-супровідних документів (накладних), документів що підтверджують якість поставленого товару, платіжних доручень про оплату за поставлений товар, додаткових угод та документів на підставі яких вони укладені, тощо).

Крім того, вказаним запитом витребовувалися дані щодо зміни протягом процедури проведення закупівлі та після укладення договору розміру бюджетного асигнування на закупівлю вказаних продуктів харчування з долученням належним чином завірених копій відповідних документів.

Згідно листа Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради № №220-12-4 від 16.05.2019 прокурору відмовлено в наданні вищевказаних документів в порядку ст. 93 КПК України за відсутності ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей та документів в порядку ст. 159 КПК України.

Враховуючи викладене, та з урахуванням необхідності призначення та проведення судових економічних експертиз у кримінальному провадженні виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів ПП "СІМОЛ" визначених у клопотанні.

В судове засідання слідчий не з`явився, до суду скерував заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримує в повному обсязі.

Представник ПП "СІМОЛ" в судове засідання не з`явився, були повідомлені належними чином про день та час розгляду справи.

Дослідивши клопотання та додані до нього копії документів, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступного.

Слідчим відділом Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019251010000066 від 26.04.2019, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.

Запитом прокурора від 26.04.2019 у Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради витребувано належним чином завірені копії рішень та документів на підставі яких було проведено закупівлі масла (оголошення в системі UA-2018-08-03-002783-b), а також матеріалів проведення вказаної процедури закупівлі (протоколів тендерного комітету, листування з постачальниками, укладених договорів поставки товару №28 від 03.09.2018, заявок на поставку товару з підтвердженням його надсилання постачальнику, товаросупровідних документів (накладних), документів що підтверджують якість поставленого товару, платіжних доручень про оплату за поставлений товар, додаткових угод та документів на підставі яких вони укладені, тощо).

Крім того, вказаним запитом витребовувалися дані щодо зміни протягом процедури проведення закупівлі та після укладення договору розміру бюджетного асигнування на закупівлю вказаних продуктів харчування з долученням належним чином завірених копій відповідних документів.

Згідно листа Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради № №220-12-4 від 16.05.2019 прокурору відмовлено в наданні вищевказаних документів в порядку ст. 93 КПК України за відсутності ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей та документів в порядку ст. 159 КПК України.

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст.132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Таким чином, слідчий суддя зобов`язаний перевіряти наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, врахувати докази на підтвердження обставин, викладених у клопотанні, які мають бути надані ініціатором клопотання.

Як свідчать матеріали клопотання, досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації, без застосування такого заходу його забезпечення, як розкриття інформації, яка охороняється законом.

Слідчим суддею враховується, що в інший спосіб одержати відомості, які містять таємницю, в межах досудового розслідування неможливо.

Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

В клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні службових осіб ПП "СІМОЛ" , самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подано клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені, окрім того, відомості, що містяться в речах і документах, можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні, томувиникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до ознайомлення з оригіналами документів ПП "СІМОЛ" та отримання належним чином завірених копій.

Керуючись ст.ст. 110, 163-165, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Черкаського ВП ГУНП в Черкаській області лейтенанта поліції Сільвестр Інни Олегівни про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити частково.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ із можливістю ознайомлення з оригіналами та отримання належним чином завірених копій наступних речей та документів:

- оригіналів договірних, бухгалтерських та фінансових документів ПП "СІМОЛ" з приводу постачання масла вершкового ТОВ Каштан-Плюс за період з 03.09.2018 по 31.05.2019, а саме: договорів на постачання масла вершкового , з ТОВ Каштан-Плюс діючих на період з 03.09.2018 по 31.05.2019; листування з ТОВ Каштан-Плюс щодо поставки продуктів харчування - масла вершкового та щодо підвищення ціни за одиницю товару та документального обґрунтування підстав такого підвищення; документів, що підтверджують вартість сировини, яка використовується ПП "СІМОЛ" для цілей виробництва масла вершкового та пакувальних матеріалів протягом поточного періоду 2019 року; документів, що підтверджують вартість паливно-мастильних матеріалів, яка використовується ПП "СІМОЛ" для цілей виробництва та постачання продукції протягом поточного періоду 2019 року, які перебувають у ПП "СІМОЛ" , код ЄДРПОУ 00443000 , юридична адреса: Київська обл., Рокитнянський р-н, смт.Рокитне, вул. Заводська, 1.

Виконання ухвали покласти на слідчого СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області Сільвестр Інну Олегівну, слідчого СВ Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області Ходосовську Ольгу Валеріївну, прокурора Черкаської місцевої прокуратури Коломійця Івана Петровича, прокурора Черкаської місцевої прокуратури Салякіну Марину Ігорівну, прокурора Черкаської місцевої прокуратури Кам`янець Тетяну Василівну, прокурора Черкаської місцевої прокуратури Капітоненко Ніну Олександрівну.

Строк виконання даної ухвали 30 діб з моменту її проголошення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Пироженко С.А

Зареєстровано 28.07.2019
Оприлюднено 29.07.2019
Дата набрання законної сили 23.07.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону