Рішення
від 25.07.2019 по справі 495/3038/19
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 495/3038/19

№ провадження 2/495/1751/2019

З А О Ч Н Е р і ш е н н я

ІМЕНЕМ УКрАЇНи

25 липня 2019 року м. Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі:

головуючого одноособово - судді Прийомової О.Ю.,

за участю секретаря - Бучка І.В.,

Справа № 495/3038/19

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Білгород - Дністровському в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Бритівської сільської ради Білгород - Дністровського району Одеської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до відповідача Бритівської сільської ради Білгород - Дністровського району Одеської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, просить суд визначити йому додатковий строк в один місяць для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Свої вимоги обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його син - ОСОБА_2 .

Після смерті сина відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1 .

Одразу після смерті сина він звернувся до МБТІ про оформлення права власності на будинок, однак в зв`язку з тим, що хворіє: тугуватість правого вуха третього ступеня та тугуватість лівого вуха першого ступеня, невірно почув та неправильно зрозумів умови прийняття спадщини, та звернувся з запізненням у шість днів до нотаріальної контори.

Вважає, що його хвороба та незначний проміжок пропуску строку є поважною причиною для визначення його додаткового строку для подання заяви до нотаріальної контори.

Для того щоб прийняти спадщину йому необхідно визначити додатковий строк звернення до нотаріальної контори, тому він і вимушений звернутися з позовом до суду.

Позивач в судове засідання надав заяву, відповідно до якої позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити з підстав наведених у позові, розглядати справу за його відсутність, на заочний розгляд справи згодний.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, був повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив.

Ухвалою Білгород - Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 25 липня 2019 року, суд перейшов до заочного розгляду справи, що відповідає положенням ст. 280 -281 ЦПК України.

Суд розглядає справу за відсутність сторін, належним чином повідомлених про день та час судового розгляду справи, за наявними матеріалами, відповідно до наданої заяви.

Відповідно до ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Вивчивши матеріали справи, ретельно дослідивши докази по справі, судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Матеріалами справи встановлено, що дійсно ІНФОРМАЦІЯ_1 помер син позивача - ОСОБА_2 . /л.с. 9/

Після смерті сина відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку АДРЕСА_1 . /л.с. 11-12/

Поважність пропуску строку позивач вказує як те, що не подав заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини завчасно, оскільки хворіє: тугуватість правого вуха третього ступеня та тугуватість лівого вуха першого ступеня, невірно почув та неправильно зрозумів умови прийняття спадщини, та звернувся з запізненням у шість днів до нотаріальної контори.

Вказані ствердження позивача підтверджуються доказами наявними в матеріалах справи, а саме: випискою з історії хвороби, отриманим технічним паспортом. /л.с. 10,12-13/, листом від 02.04.2019 року № 421/02-17, Білгород - Дністровської нотаріальної контори на звернення ОСОБА_1 /л.с. 11/

Згідно зі ст. 1272 ч.3 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до роз`яснень, що містяться в п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування , вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини.

При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Враховуючи те, що в законодавстві не міститься визначення поняття поважності причин пропущення строку для прийняття спадщини, їх поважність визначатися у кожному випадку, виходячи з конкретних обставин справи.

Згідно зі п. 6 ст. 3 ЦК України, загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, справедливість, добросовісність та розумність.

Вимога справедливості, добросовісності та розумності цивільного законодавства практично виражається у встановленні його нормами рівних умов для участі всіх осіб у цивільних відносинах; закріпленні можливості адекватного захисту порушеного цивільного права або інтересу.

На підставі викладеного, суд вважає, що строк на звернення до нотаріальної контори позивачем пропущений з поважної причини, з об`єктивних обставин, тому його позовна заява є обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 12, 13, 83, 258, 263, 264, 265, 268, 280-281, 354 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Бритівської сільської ради Білгород - Дністровського району Одеської області, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 додатковий строк в один місяць для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його підписання.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення, (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

У відповідності до п.п. 15.5 п.1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Рішення може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду через Білгород-Дністровський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт серії НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_2 , що проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідач: Бритівська сільська рада Білгород - Дністровського району Одеської області, код ЄДРПОУ: 04377807, що знаходиться за адресою: 67755, Одеська область, Білгород - Дністровський район, с. Бритівка, вул. Центральна, 56.

Суддя:

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення25.07.2019
Оприлюднено30.07.2019
Номер документу83294335
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —495/3038/19

Ухвала від 01.08.2019

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Прийомова О. Ю.

Рішення від 25.07.2019

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Прийомова О. Ю.

Ухвала від 25.07.2019

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Прийомова О. Ю.

Рішення від 25.07.2019

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Прийомова О. Ю.

Ухвала від 21.06.2019

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Прийомова О. Ю.

Ухвала від 13.05.2019

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Прийомова О. Ю.

Ухвала від 12.04.2019

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Прийомова О. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні