Справа № 545/3365/18
Провадження № 2/545/252/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" липня 2019 р. р. Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Кіндяк І.С.,
з участю секретаря Радченко В.О., Лисенко І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтава матеріали цивільної справи за:
первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа Полтавська районна державна нотаріальна контора, про визнання права власності на спадкове майно, та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: Полтавська районна державна нотаріальна контора, про встановлення факту ухилення від виконання обов`язку щодо утримання спадкодавця, усунення від права на спадкування, встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно, обґрунтовуючи вимоги там, що вона є спадкоємцем за законом, після померлого ОСОБА_5 і у позасудовому порядку позбавлена можливості оформити свої спадкові права, просила суд визнати за нею право власності у порядку спадкування за законом після померлого спадкодавця, ОСОБА_5 на :
- житловий будинок з господарчими спорудами за адресою АДРЕСА_1 , витяг про державну реєстрацію від 21.04.2011 року на ім`я ОСОБА_5 ;
- земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Судіївської сільської ради Полтавського району Полтавської області, кадастровий номер НОМЕР_1 площею 2,1799 га;
- земельну ділянку, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,7 000 га що розташована на території Судіївської сільської ради Полтавського району Полтавської області та належала померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 02.03.2016року, кадастровий номер НОМЕР_2 ;
- приватизовану земельну ділянку згідно Державного акту на право приватної власності на землю виданого на ім`я ОСОБА_5 на підставі рішення №114 Судіївської сільської ради народних депутатів від 25 грудня 1997 року у приватну власність 0.65 га на території с. Шевченки Судіївської сільської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель та ведення особистого підсобного господарства. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 437 від 23 червня 1999 року;
- легковий автомобіль марки ВАЗ-21011, випуску 1975 року, двигун № НОМЕР_3 , кузов № НОМЕР_4 реєстраційний номер НОМЕР_5 зареєстрований в Полтавським МРЕВ 04.07.1990 року;
- мотоцикл МТ12 1981 року, двигун НОМЕР_6 , рама НОМЕР_6 , чорного кольору, д.н.з. НОМЕР_22.
Позивач за зустрічним позовом, ОСОБА_2 звернулася до суду про встановлення факту ухилення від виконання обов`язку щодо утримання спадкодавця та усунення від права на спадкування, встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадкове майно, просила суд:
- встановити факт ухилення ОСОБА_1 від виконання обов`язку щодо утримання спадкодавця ОСОБА_5 та усунути ОСОБА_1 від права на спадкування за законом після ОСОБА_5 ;
- встановити факт родинних відносин, а саме факт того, що ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) є двоюрідною племінницею ОСОБА_5 померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть № 16 від 26.09.2016 року, складеного Виконавчим комітетом Супрунівської сільської ради Полтавської району Полтавської області.
Визнати за ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_8 право власності в порядку спадкування після ОСОБА_5 наступне спадкове майно:
- земельну ділянку, передану для ведення товарного сільськогосподарсько: виробництва, площею 3,7000 га, що розташована на території Суддівської сільш ради Полтавського району Полтавської області та належала померлому на підста свідоцтва про право на спадщину за законом від 02.03.2016 року, кадастрові номер НОМЕР_2 ;
- приватизовану земельну ділянку згідно Державного акту на право приваті власності на землю виданого на ім`я ОСОБА_5 на підставі рішення №114 Судіївської сільської ради народних депутатів від 25 грудня 19 року у приватну власність 0,65 га на території с. Шевченки Судіївської сільської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарі будівель та ведення особистого підсобного господарства. Акт зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 437 від 23 червня 1999 року;
- на житловий будинок з господарчими будівлями і спорудами за адресою АДРЕСА_1 , витяг про державну реєстрацію від 21.04.2011 року на ім`я ОСОБА_5 ;
- земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Судіївської сільської ради Полтавського району Полтавської області, кадастровий номер НОМЕР_1 площею 2,1799 га;
- на депозитний вклад в АТ КБ Приват Банку відкритий на імя ОСОБА_5 після встановлення його розміру;
- на мотоцикл модель МТ 12 1981 року випуску, чорного кольору, ДНЗ НОМЕР_23, який належав ОСОБА_6 на підставі Технічного паспорту серія НОМЕР_9 від 30.05.1981 року.
У судовому засіданні позивач, ОСОБА_1 та її представник позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити, надавши пояснення аналогічно викладеному у позові. Проти зустрічного позову заперечували та просили суд відмовити у його задоволенні.
У судовому засіданні відповідач, ОСОБА_2 та її представники зустрічний позов підтримали та просили його задовольнити, надавши пояснення аналогічно викладеному у у зустрічному позові. Проти первісного позову заперечували та просили суд відмовити у його задоволенні.
Відповідач ОСОБА_3 , в судовому засіданні пояснив, що він є ОСОБА_7 рідним сином померлого ОСОБА_5 , але офіційно не записаний, подавав позов при прийняття спадщини, так як вважав, що більше немає спадкоємців першої черги, потім залишив його без розгляду, так як він офіційно не записаний сином і подали заяви про прийняття спадщини інші спадкоємці.
Також пояснив, що знає ОСОБА_1 , яка проживає в Росії і є двоюрідною онукою померлого, яка коли приїздила в Полтаву жавжди відвідувала Померлого ОСОБА_5 , про ОСОБА_2 дізнався на похороні, хто вона приходиться померлому не знає
Відповідач ОСОБА_4 , в судове засідання не зявився надавши заяву про розгляд справи без його участі.
Від третьої особи: Полтавської РДНК до суду надійшла заява про розгляд справи без їхньої участі, при вирішенні справи поклались на розсуд суду.
Заслухавши сторін та їх представників, пояснення свідків, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 16 ЦК України Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу .
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно ст. 25 ЦК України здатність мати цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи. Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження і припиняється у момент її смерті.
У разі смерті власника майна державна реєстрація проведена бути не може, так як припиняється цивільна правоздатність фізичної особи.
Згідно зі статтею 182 Цивільного кодексу України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Згідно ст. 325 ЦК України суб`єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.
Відповідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб ( спадкоємців).
Статтею 1218 Цивільного кодексу України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент спадщини і не припинились внаслідок смерті.
Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до ч. 3 ст. 1296 Цивільного кодексу країни, відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відповідно до статті 3 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень державна реєстрація прав є обов`язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до Закону, виникають з моменту такої реєстрації.
Згідно п. 4.15 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, провадиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцеві зареєстрованих у встановленому законом порядку та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.
Згідно п.п. 3.1. листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 24-753/0/4-13 від 16 травня 2013 року Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування , право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392 ЦК ).
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер спадкодавець ОСОБА_5 , який проживав в селі Шевченки Полтавського району Полтавської області.
За життя спадкодавець, ОСОБА_5 , заповіту не залишив, але після його смерті залишилось спадкове майно, а саме:
- земельна ділянка, передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,7 000 га що розташована на території Судіївської сільської ради Полтавського району Полтавської області та належала померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 02.03. 2016 року, кадастровий номер НОМЕР_2 ;
- приватизована земельна ділянка згідно Державного акту на право приватної власності на землю виданого на ім`я ОСОБА_5 на підставі рішення №114 Судіївської сільської ради народних депутатів від 25 грудня 1997 року у приватну власність 0.65 га на території с. Шевченки Судіївської сільської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель та ведення особистого підсобного господарства. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 437 від 23 червня 1999 року;
- житловий будинок з господарчими будівлями і спорудами згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 26 вересня 1986 року після смерті його матері ОСОБА_8 виданого Полтавським державним нотаріусом Полтавського району Полтавської області. Та відповідно до свідоцтва на право особистої власності на житловий будинок від 12 червня 1988 року та зареєстрований в Комунальному підприємстві Бюро технічної інвентаризації та містобудування Полтавського району 21 квітня 2011 року. Номер витягу реєстрації 29752384.Згідно довідки виконавчого комітету Судіївської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 18.02.1999 року № 78 житловий будинок з господарчими спорудами за адресою АДРЕСА_1 відноситься до робочого двору;
- земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Судіївської сільської ради Полтавського району Полтавської області, кадастровий номер НОМЕР_1 площею 2,1799 га.;
- легковий автомобіль марки ВАЗ-21011, випуску 1975 року, двигун № НОМЕР_3 , кузов № НОМЕР_4 реєстраційний номер НОМЕР_5 зареєстрований в Полтавським МРЕВ 04.07.1990 року;
- мотоцикл МТ12 1981 р., двигун НОМЕР_6 , рама НОМЕР_6 , чорного кольору, д.н.з. НОМЕР_22.
Також встановлено, що після смерті, ОСОБА_5 до Полтавської РДНК з заявами про прийняття спадщини звернулися: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на підставі чого було відкрито спадкову справу №584/2016
У пункті 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року за № 7 передбачено, що свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Встановлено, що 4 вересня 2018 року Полтавська районна державна нотаріальна контора відмовила у вчиненні нотаріальної дії і зі змісту відмови ОСОБА_1 є двоюрідною онукою ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто є родичкою померлого, спадкоємицею п`ятої черги по закону виходячи з такого, що ОСОБА_8 мала сина ОСОБА_5 , двох доньок: ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , а ОСОБА_11 являється рідним сином ОСОБА_9 , що ж стосується ОСОБА_11 то він є рідним батьком позивачки ОСОБА_1 , і дана обставина підтверджується свідоцтвом про її народження НОМЕР_24 , виданого Полтавським відділом реєстрації актів цивільного стану Полтавського обласного управління юстиції від 27 липня 2004 року.
За таких підстав, ОСОБА_11 (батько позивачки ОСОБА_1 ) був рідним племінником ОСОБА_5 .
Статтею 1265 ЦК України регулюється право п`ятої черга спадкоємців за законом. Частиною 1 передбачено що у п`яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.
Отже, позивачка за первісним позовом, ОСОБА_1 - є двоюрідною онукою померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 і даний факт у судовому засіданні жодною із сторін по справі не є спростованим, та згідно положень ст. 1265 ЦК України вказує на те, що ОСОБА_1 є спадкоємцем п`ятої черги спадкування, четвертого ступеня споріднення за законом після померлого, ОСОБА_5 і це підтверджується наступними доказами:
1) копією виписки з погосподарської шнурової книги по с. Шевченки Полтавського району, Полтавської області за 1947 рік та вбачається що в с. Шевченки Полтавського району Полтавської області проживала ОСОБА_8 разом з дітьми - ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та сином ОСОБА_5 який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 від другого шлюбу про що в книзі записів актів громадянського стану про народження за 1944 рік 10 вересня зроблено запис. В графі мати: ОСОБА_8 Полтавський район Судіївська сільська рада Полтавської області УБ № 283109.
2) копією свідоцтва про смерть ОСОБА_8 НОМЕР_12 , актовий запис № 9 зроблено Мачухівською сільською радою Полтавського району 03.02.1986 року.
3) копією свідоцтва про смерть ОСОБА_5 ,серія НОМЕР_13 від 26 вересня 2016 року, актовий запис № 16 зроблений виконавчим комітетом Судіївської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
4) копією свідоцтва про народження ОСОБА_11 , актовий запис № 6 від 01 березня 1953 року, зроблений Суддівською сільською радою Полтавського району, Полтавської області, НОМЕР_14 згідно якого матір`ю мого батька була ОСОБА_9 , рідна сестра ОСОБА_5 по матері.
5) копією свідоцтва про смерть ОСОБА_11 , актовий запис № 81, зроблено запис 18.06. 2003 року Щербанівською сільською радою Полтавського району, Полтавської області, НОМЕР_25 .
6) копією фотографій, де ОСОБА_1 разом з ОСОБА_5 , його сестрою ОСОБА_12 за 2004 рік в с. Шевченки Полтавського району Полтавської області.
7) копією свідоцтва про народження ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , актовий запис 517, зареєстровано с.Судіївка, Полтавського району Полтавської області у графі мати записано: ОСОБА_13 .
8) копією свідоцтва про право на спадщину за законом виданого 26 вересня 1986 року державним нотаріусом Полтавської районної державної нотаріальної контори, згідно якого після померлої ОСОБА_13 отримав спадщину її син ОСОБА_5 на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами в АДРЕСА_1 .
Згідно постанови Полтавської РДНК від 04.09.2018р., за № 02-31/1391, встановлено, що спадкоємцю за законом п`ятої черги четвертого ступеня споріднення - ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на спадкове майно після померлого ОСОБА_5 у зв`язку з правовим статусом житлового будинку - колгоспний двір , відсутністю правовстановлюючих документів на земельні ділянки та автомобіль та необхідністю встановлення кола спадкоємців.
За таких підстав, суд оцінивши у повному об`ємі усі належні докази по справі, приходить до висновку, що позивач, ОСОБА_1 будучи спадкоємцем п`ятої черги, четвертого ступеня спорідненості має переважне право на визнання за нею права власності після померлого ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_5 , а тому її позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до Роз`яснення Міністерства юстиції України від 11 жовтня 2011 року щодо окремих питань спадкування:
У п`яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.
"Ступінь споріднення", тобто кількість народжень, що пов`язують між собою двох осіб, які перебувають у родинних зв`язках.
До родичів четвертого ступеня споріднення належать діти рідних племінників та племінниць спадкодавця (двоюрідні онуки та онучки) і рідні брати та сестри його діда та баби (двоюрідні дідта баба).
До родичів п`ятого ступеня споріднення - діти його двоюрідних онуків і онучок (двоюрідні правнуки та правнучки), діти його двоюрідних братів та сестер (двоюрідні племінниці та племінники), діти його двоюрідних дідів та бабок (двоюрідні дядьки та тітки).
Родичі шостого ступеня споріднення це - діти його двоюрідних правнуків та правнучок (двоюрідні праправнуки та праправнучки), діти його двоюрідних племінників та племінниць (троюрідні онуки та онучки), діти його двоюрідних дядьків та тіток (троюрідні брати та сестри).
У п`яту чергу право на спадкування мають родичі четвертого - шостого ступеня споріднення, якщо відсутні спадкоємці перших чотирьох черг (родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення).
Із змісту зустрічного позову вбачається, що:
- відповідно до родинного дерева ОСОБА_14 та ОСОБА_15 були рідними сестрами. ОСОБА_15 померла ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується свідоцтвом про смерть від 1 жовтня 1965 року Серії НОМЕР_16 . ОСОБА_15 мала доньку ОСОБА_16 , яка є матір`ю Позивачки за зустрічним позовом;
- ОСОБА_16 (свідоцтво про народження № НОМЕР_17 ) змінила своє прізвище на ОСОБА_17 відповідно до свідоцтва про шлюб від 12.05.1958 року № НОМЕР_18 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_7 у с. Судіївка, Полтавської області, що підтверджується свідоцтвом про І смерть серії НОМЕР_19 від 20.11.2013 року, виданий виконавчим комітетом Судіївської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
- у ОСОБА_14 було троє дітей: ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_5 .
- ОСОБА_18 та ОСОБА_19 померли та будь-які відомості про них відсутні.
- ОСОБА_5 відповідно до довідки Полтавського районного відділу; державної реєстрації актів цивільного стану від 26.01.2017 №270/03.04-29, зазначено актовий запис про народження від 10.09.1944 року та актовий запис про смерть 316 від 26.09.2016 І року.
Суд, вважає встановленим, що позивач за зустрічним позовом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , приходиться померлому, ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_5 - двоюрідною племінницею.
Отже, судом встановлено факт того, що ОСОБА_2 відноситься до п`ятої черги спадкування, п`ятого ступеня спорідненості , що в свою чергу відповідно до положень ч. 1 ст. 1265 ЦК України, усуває її від права на спадкування після померлого ОСОБА_5 , так як позивач за первісним позовом, ОСОБА_1 є двоюрідною внучкою померлого ОСОБА_5 і відноситься до п`ятої черги спадкування, четвертого ступеня спорідненості.
Також слід зазначити, що позовні вимоги у справах про усунення від права спадкування відповідно до ч.5 ст.1224 України можуть бути задоволені у разі одночасного настання та доведеності сукупності таких обставин: ухилення особи від надання спадкоємцеві допомоги, наявність у спадкоємця можливості надання такої допомоги спадкодавцю, перебування спадкодавця у безпорадному стані, потреба спадкодавця в допомозі саме цієї особи.
У судовому засіданні, ОСОБА_1 пояснила, що ОСОБА_5 є її двоюрідним дідом по прямій лінії та вона не ухилялася від надання ОСОБА_5 будь якої допомоги, спілкувалася з ним по телефону номер НОМЕР_20 , приїздила з Росії та відвідувала родича, а також вказала, що ОСОБА_5 ніколи не перебував у безпорадному стані, крім того ОСОБА_5 ніколи не звертався з проханням йому допомагати з підстав перебування у безпорадному стані.
Також встановлено, що до часу смерті ОСОБА_5 був матеріально забезпеченою особою, отримував пенсію, мав дохід від здачі в оренду земельних паїв, вів власне господарство, мав свиней, курей, корову, кролів. Окрім цього сам обробляв земельну ділянку у розмірі 0,65 га та мав дохід від реалізації овочів, інших продуктів харчування, які вирощував на своїй земельній ділянці. Мав великі запаси харчів у своєму будинку, погребі, мед, цукор, жири, і дані обставини були підтверджені у судовому засіданні свідками: ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 .
Із показів самої відповідачки ОСОБА_2 також встановлено той факт, що дійсно ОСОБА_24 був матеріально забезпеченою особою, особисто надавав допомогу їй при похованні матері та чоловіка, постійно підтримував односельчан та давав їм у борг кошти та вів з цього приводу зошит з записами боржників, який знаходиться на цей час у неї тобто у ОСОБА_2 .
За вказаних вище підстав, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_5 не перебував у безпорадному стані та не потребував сторонньої допомоги, оскільки був до часу смерті матеріально забезпеченою особою.
За таких підстав, зустрічний позов ОСОБА_2 підлягає задоволенню в частині заявлених вимог щодо встановлення факту її перебування у родинних відносинах з померлим ОСОБА_5 , що ж стосується інших вимог, то у їх задоволенні слід відмовити за недоведеністю.
Керуючись ст.ст. 9-13, 81, 200, 206, 258-259, 263-265, 280-282 ЦПК України, ст.ст. 328, 392, 1216, 1218, 1268, 1296 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов, ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа Полтавська районна державна нотаріальна контора, про визнання права власності на спадкове майно, задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 (РНОКПП НОМЕР_21 ), право власності у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5 на :
- житловий будинок з господарськими спорудами за адресою АДРЕСА_1 , витяг про державну реєстрацію від 21.04.2011 року на ім`я ОСОБА_5 ;
- земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Судіївської сільської ради Полтавського району Полтавської області, кадастровий номер НОМЕР_1 , площею 2,1799 га;
- земельну ділянку, передану для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 3,7000 га., яка розташована на території Судіївської сільської ради Полтавського району Полтавської області та належала померлому на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 02.03.2016р., кадастровий номер НОМЕР_2 ;
- приватизовану земельну ділянку згідно Державного акту на право приватної власності на землю виданого на ім`я ОСОБА_5 на підставі рішення №114 Судіївської сільської ради народних депутатів від 25 грудня 1997 року у приватну власність 0.65 га. на території с. Шевченки Судіївської сільської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарчих будівель та ведення особистого підсобного господарства. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 437 від 23 червня 1999 року;
- легковий автомобіль марки ВАЗ-21011, випуску 1975 року, двигун № НОМЕР_3 , кузов № НОМЕР_4 реєстраційний номер НОМЕР_5 зареєстрований в Полтавським МРЕВ 04.07.1990 року;
- мотоцикл МТ12 випуск 1981 року, двигун НОМЕР_6 , рама НОМЕР_6 , чорного кольору, д.н.з. НОМЕР_22.
Зустрічний позов, ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа: Полтавська районна державна нотаріальна контора, про встановлення факту ухилення від виконання обов`язку щодо утримання спадкодавця та усунення від права на спадкування, встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадкове майно, задовольнити частково.
Встановити факт родинних відносин, а саме факт того, що ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) є двоюрідною племінницею ОСОБА_5 померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть № 16 від 26.09.2016 року, складеного Виконавчим комітетом Супрунівської сільської ради Полтавської району Полтавської області.
В іншій частині позовних вимог зустрічного позову, відмовити за недоведеністю.
Рішення може бути оскаржене до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту проголошення шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Полтавського районного суду І.С. Кіндяк
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2019 |
Оприлюднено | 30.07.2019 |
Номер документу | 83298178 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Кіндяк І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні