Справа № 161/6881/19
Провадження № 2/161/2115/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
16 липня 2019 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючої - судді Плахтій І.Б.,
з участю секретаря судових засідань - Царюк Н.М.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в місті Луцьку цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молоді 1 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про стягнення заборгованості з внесків на утримання будинку та прибудинкової території та внесків до ремонтного фонду,
В С Т А Н О В И В :
22 квітня 2019 року позивач звернувся в суд з позовом до відповідачів про стягнення заборгованості з внесків на утримання будинку та прибудинкової території та внесків до ремонтного фонду.
Свій позов мотивує тим, що на підставі ЗУ Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку та статуту, власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 створено ОСББ Молоді 1 . Рішенням загальних зборів ОСББ від 13.11.2016 р. (протокол № 3) управління всім неподільним та загальним майном ОСББ доручено його статутним органам (шляхом самообслуговування) з 01.12.2016 р. Цим же рішенням загальними зборами було затверджено внесок для власників (співвласників) житлових приміщень (квартир) будинку ОСББ за утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 3,00 грн. за 1 м. кв. к загальної площі з 01.12.2016 р.Крім того, 30 листопада 2016 року загальні збори ОСББ прийняли рішення (протокол №3) створити з 01.03.2017 року ремонтний фонд ОСББ, у зв`язку з отриманням кредиту в АБ Укргазбанк для проведення енергоефективного заходу в будинку та затвердити членський внесок на ремонтний фонд у розмірі 2,00 грн./ кв.м. загальної площі квартир будинку, з якої сплачується внесок.Зазначає, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 ,. ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , та ОСОБА_4 03.04.2019 р. відповідачам було направлено лист з вимогою сплатити у зазначений ч.2 ст.530 ЦК України строк кошти в сумі 3647,14 грн. по оплаті внесків до ремонтного фонду ОСББ та обов`язкових внесків на утримання будинку та прибудинкової території ОСББ, проте на даний час ці кошти ними взагалі не були сплачені . У зв`язку з вищевикладеним позивач просить стягнути з відповідачів заборгованість у розмірі всього 3647,14 грн., а також судові витрати: судовий збір у розмірі 1 921,00грн та 2 000,00 грн. витрат на оплату правничої допомоги.
Представник позивача подав до суду клопотання про розгляд справи у його відсутності, вказавши, що позовні вимоги підтримує повністю з підстав наведених в позовній заяві, просить позов задовольнити, проти заочного розгляду справи не заперечує.
Відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 в судове засідання не з`явились, хоча належним чином повідомлялись про час та місце розгляду справи, відповідно до вимог ст.ст. 128-131 ЦПК України. Заяви про розгляд справи за їх відсутності, а також відзив на пред`явлений позов відповідачі не подавали.
Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.
Розгляд справи здійснювався за відсутності учасників справи, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши письмові докази в справі, суд дійшов висновку, що позов підставний та підлягає до часткового задоволення.
З матеріалів справи вбачається, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , що стверджується копією розпорядження відділу приватизації житлового фонду виконкому Луцької міської ради №274-р від 16.10.1997 р. (а.с.39-41).
Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 09.10.2018 року у будинку за адресою АДРЕСА_2 , на підставі рішення установчих зборів співвласників багатоквартирного будинку було утворено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Володимирська 105 (а.с.9-10).
Відповідно до п. 2.1 Статуту ОСББ, метою даного об`єднання є забезпечення захисту прав його співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
П.3.1 передбачено, що органом управління об`єднання, зокрема є загальні збори співвласників. До виключної компетенції загальних зборів належить визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.
Рішенням загальних зборів ОСББ від 13.11.2016 р. (протокол № 3) управління всім неподільним та загальним майном ОСББ доручено його статутним органам (шляхом самообслуговування) з 1.12.2016 р. (а.с.22).
Цим же рішенням загальними зборами було затверджено внесок для власників (співвласників) житлових приміщень (квартир) будинку ОСББ за утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 3,00 грн. за 1 м. кв. к загальної площі з 01.12.2016 р.
Крім того, 30.11.2016 р. загальні збори ОСББ прийняли рішення (протокол №4) створити з 01.03.2017 року ремонтний фонд ОСББ у зв`язку з отриманням кредиту в АБ УКРГАЗБАНК для проведення енергоефективного заходу в будинку та затвердити членський внесок на ремонтний фонд у розмірі 2,00 грн/кв.м. загальної площі квартир будинку, з якої сплачується внесок. Кошти на проведення вказаного заходу цей банк надав ОСББ відповідно до умов укладеного між ними 23.11.2016 р. Кредитного договору №06/17-КЛ/02-МБ. (а.с.23-32).
За період з вересня 2017 року по січень 2018 року у відповідачів утворилася заборгованість в розмірі 800,74+ 2846,40 грн. по оплаті внесків до ремонтного фонду та внесків за утримання будинку та прибудинкової території.
03 квітня 2019 року на адресу відповідачів був направлений лист-вимога про сплату вказаної заборгованості у строк, визначений у ч. 2 ст. 530 ЦК України (а.с. 43-45).
В судовому засіданні встановлено, що станом на дату розгляду справи заборгованість відповідачами не погашена.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд керується такими нормами законодавства.
Відповідно до ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Отже, суд не може вийти за межі позовних вимог.
Згідно з ч. 4 ст. 319 ЦК України власність зобов`язує.
Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 322 ЦК України).
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 4 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Статтею 15 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку встановлено, що співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання, виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень, та своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Згідно з ч. 1 ст. 16 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , об`єднання має право відповідно законодавства та Статуту об`єднання, зокрема, встановлювати порядок сплати, перелік, розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного ремонтного фондів; визначати підрядника, укладати договори про управління експлуатацію, обслуговування, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення майна з будь-якою фізичною або юридичною особою; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків та платежів.
Відповідно до ч. 13, 15 ст. 10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , на загальних зборах ОСББ прийняті рішення, яким встановлено розмір внесків на утримання будинку.
Згідно з ч. 1 ст. 20 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботи, надати послугу, сплатити гроші) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Положеннями ст.ст. 526, 530 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Як зазначено у ст. 610 ЦК України, - порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Відповідно до положень ст. 611 ЦК України, - у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки встановлені договором або законом.
Таким чином, дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об`єктивно наявні у справі докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, з`ясувавши усі обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню та з відповідачів на користь позивача підлягає стягненню заборгованість у загальному розмірі 3647,14 грн.
Щодо розподілу судових витрат по справі, суд зазначає таке.
Згідно ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Статтею 137 ЦПК України визначено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
В межах даного спору, суд не вбачає підстав для стягнення з відповідачів витрат на правничу допомогу адвоката у розмірі 2 000,00грн. за відсутності належних доказів, зокрема, акту прийому-передачі виконаних робіт.
Водночас, відповідно до ст. 141 ЦПК України до стягнення з відповідачів підлягають витрати по сплаті судового збору в рівних частинах в загальному розмірі 1 921,00 гривень.
На підставі викладеного, ст. ст. 316, 319, 322, 509, 530 Цивільного кодексу України, Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , керуючись ст. ст. 1-5, 12, 13, 76-81, 89, 133, 141, 258, 259, 263-265, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити частково.
Стягнути солідарно з ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП невідомий), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий), в користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молоді 1 (43026, м. Луцьк, вул. Кравчука 11-а, офіс 5, ЄДРПОУ 40435167)заборгованість з внесків на утримання будинку та прибудинкової території та внесків до ремонтного фондув розмірі - 3647 (три тисячі шістсот сорок сім) гривень 14 копійок.
Стягнути ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП невідомий), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий), в користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молоді 1 (43026, м. Луцьк, вул. Кравчука 11-а, офіс 5, ЄДРПОУ 40435167) по480 (чотириста вісімдесят) гривень 25 копійок судового збору з кожного.
В задоволенні позову в частині вимог про стягнення витрат на правничу допомогу адвоката відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його вручення рішення.
Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня вручення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 25.07.2019.
Суддя Луцького міськрайонного суду І.Б. Плахтій
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2019 |
Оприлюднено | 01.08.2019 |
Номер документу | 83313261 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Плахтій І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні