КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/6754/19

Провадження № 1-кс/234/5700/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про призначення експертизи

22 липня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Данелюк О.М.,

за участю секретаря Антоненко О.В.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Боровенка О.І., яке погоджено заступником військового прокурора Луганського гарнізону капітаном юстиції Нестеренком О.М.,про призначення судової балістичної експертизи, у кримінальному провадженні №42019130610000066 від 29.03.2019,-

ВСТАНОВИВ:

22.07.2019 року до суду надійшло клопотання слідчого Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Боровенка О.І., яке погоджено заступником військового прокурора Луганського гарнізону капітаном юстиції Нестеренком О.М., про призначення судової балістичної експертизи, у кримінальному провадженні №42019130610000066 від 29.03.2019, за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст.27 та ч.3 ст.410 КК України, за підозрою ОСОБА_2 у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст.410 КК України, та ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що ОСОБА_2 , будучи військовослужбовцем військової служби за контрактом, проходячи військову службу у військовій частині А1962 на посаді помічника начальника тилу та в силу займаної посади будучи військовою службовою особою, якій ввірене здійснення обліку та збереження пально-мастильних матеріалів військової частини, у жовтні 2018 року попередньо вступив у злочинну змову групою осіб із ОСОБА_1 та ОСОБА_3 щодо привласнення ОСОБА_2 , ОСОБА_1 та ОСОБА_3 пально-мастильних матеріалів облікованих за військовою частиною, та подальшої незаконної реалізації вказаного пального ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на автостоянці фактичним володільцем, якої є ОСОБА_1 та яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Після досягнення спільної злочинної мети на вчинення умисного злочину групою осіб, а саме у жовтні 2018 року ОСОБА_2 перебуваючи на території військової частини за адресою: Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, 2-г, за попередньою змовою із ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , в умовах особливого періоду, викрав 400 літрів пального, яке є військовим майном, та незаконно організував вивезення його за межі військової частини до автостоянки, за адресою: Луганська обл., м . Сєвєродонецьк, вул. Вілісова, 34.

16 квітня 2019 року близько 15 год. 00 хв. з метою викрадення військового майна, ОСОБА_2 вжив заходів щодо приховання вчинення особливо тяжкого злочину, за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , організував безперешкодний пропуск транспортних засобів ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , а саме автомобілів ТАТА державний номерний знак НОМЕР_1 та Ford Transit державний номерний знак НОМЕР_2 , на територію військової частини, за адресою: Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, 2-г, де зазначені особи завантаживши дизельне пальне, масою близько 2 тон, у бочках та інших відповідних ємкостях здійснили незаконне вивезення пального за межі військової частини та транспортували за адресою: Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Вілісова, 34, чим здійснили викрадення зазначеного пального у кількості близько 2 тон, ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану.

17.04.2019 було проведено обшук приміщень та прилеглих територій пункту заправки пального підрозділу забезпечення ОТУ Північ , що знаходиться за адресою: Луганська область, м. Сєвєвродонецьк, вул. Новікова, де в кімнаті для проживання військовослужбовців ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , у частині спального місця ОСОБА_2 виявлено металевий сейф із якого вилучено11 (одинадцять) металевих предметів, які зовні нагадують набої для відстрілу гумових куль.

Відповідно до ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Слідчий вказує, що для встановлення обставин, які мають значення для кримінального провадження, а саме для вирішення питання чи відносяться предмети до бойових припасів та вирішення інших питань, виникла необхідність у проведенні судової балістичної експертизи.

У судове засідання слідчий не з`явився, про час та місце розгляду клопотання був повідомлений.

Відповідно до ч.3 ст.244 КПК України неявка слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання, перевірив матеріали, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Відповідно до ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.242 КПК України слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

Відповідно до ч.1 ст.243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Відповідно до ч.6 ст.244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

У судовому засіданні встановлено, що Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42019130610000066 від 29.03.2019, за підозрою ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ч.5 ст.27 та ч.3 ст.410 КК України, за підозрою ОСОБА_2 у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст.410 КК України, та ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч.2 ст.244 КПК України та не підлягає поверненню слідчому

Враховуючи, що для встановлення виду боєприпасів необхідні спеціальні знання, вказане питання має істотне значення для кримінального провадження, у кримінальному провадженні необхідно призначити судову балістичну експертизу.

Керуючись ст.ст.107, 110, 243, 244, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Боровенка О.І. у кримінальному провадженні №42019130610000066 від 29.03.2019,про призначення судової балістичної експертизи - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні №42019130610000066 від 29.03.2019судову балістичну експертизу, проведення якої доручити експертам Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

На вирішення експертизи поставити наступні запитання:

- Чи є надані на дослідження 11 (одинадцять) металевих предметів, які зовні нагадують набої для відстрілу гумових куль, вилучені 17.04.2019 під час проведення обшуку приміщень та прилеглих територій пункту заправки пального підрозділу забезпечення ОТУ Північ , що знаходиться за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, боєприпасами? До якого виду, типу, калібру вони відносяться? Яким способом вони виготовлені? Чи придатні вони до стрільби?

Дозволити експертам повне або часткове знищення об`єктів експертизи чи змінення їх властивостей, яке може настати під час проведення експертних досліджень при застосуванні діючих методик.

Для дослідження направити в розпорядження експертів вилучені 11 (одинадцять) металевих предметів, які зовні нагадують набої для відстрілу гумових куль, вилучені 17.04.2019 під час проведення обшуку приміщень та прилеглих територій пункту заправки пального підрозділу забезпечення ОТУ Північ , що знаходиться за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова.

Відповідно до ч.3 ст.69 КПК України, у разі необхідності, надати дозвіл експертам Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Українизаявляти клопотання про надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних з проведенням даної судової експертизи, безпосередньо слідчому третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Боровенку О.І., який виніс клопотання про проведення судової експертизи, а також іншим членам слідчої групи які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.3 ст.69 КПК України, надати дозвіл слідчому третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Боровенку О.І., який виніс клопотання про проведення судової експертизи, а також іншим членам слідчої групи які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні, на виконання клопотання судових експертів Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Українипро надання додаткових матеріалів і зразків та вчинення інших дій, пов`язаних з проведенням даної судової експертизи.

Експертний висновок надати слідчому Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Боровенко О.І.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: О.М. Данелюк

Зареєстровано 31.07.2019
Оприлюднено 01.08.2019
Дата набрання законної сили 22.07.2019

Судовий реєстр по справі 234/6754/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 16.09.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 22.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 22.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 22.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 18.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 15.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 12.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 12.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 12.07.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.05.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону