КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/12934/19

Провадження № 1-кс/234/5864/19

У Х В А Л А

про доручення проведення експертизи

29 липня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Заборський В.О., за участю секретаря судового засідання Сторчай А.Д., в рамках кримінального провадження №12019050390001941 від 23.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Явдика Є.В., погоджене прокурором Краматорської місцевої прокуратури Чумаком В.Є. про призначення експертизи, -

В С Т А Н О В И В:

25.07.2019 року слідчий Явдик Є.В. звернувся до слідчого судді з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, проведення якої доручити експертам Донецького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, і на вирішення експерта поставити наступні питання: 1) Чи є речовина рослинного походження зеленого кольору, надана на дослідження, наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини? 2) Чи є на наданих об`єктах, а саме на частинах ПЕТ, металевому ситі та наперстку, нашарування наркотичних засобів, психотропних речовин, якщо так, до якого виду відносяться?

Клопотання обґрунтовується тим, що в провадженні СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області перебуває кримінальне провадження №12019050390001941, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України, відомості про яке внесено до ЄРДР 23.05.2019 року, та в ході досудового розслідування було встановлено, що 23 травня 2019 року до СВ Краматорського відділу поліції надійшли матеріали від оперативного підрозділу про те, що під час профілактичної операції Мак , була отримана інформація про те, що мешканець м . Краматорська на ім`я Я , за місцем свого проживання незаконно вирощує наркотичні рослини - коноплі .

В ході досудового розслідування було встановлено громадянина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , проживає за адресою: АДРЕСА_3 . Зазначена особа за місцем свого проживання незаконно вирощує наркотичні рослини - коноплі .

17 липня 2019 року в період часу з 11.00 год. до 12.00 год., під час проведення обшуку домоволодіння АДРЕСА_3 , за місцем мешкання ОСОБА_2 , в присутності свідків, у будинку, було виявлено та вилучено поліетиленовий файл з сумішшю речовини рослинного походження зеленого кольору та насінням рослин зеленого кольору, два фрагменти ПЕТ, вставлених один в одного, металеве сито з частинками речовини рослинного походження зеленого кольору, металевий наперсток зі слідами нагару та паперовий згорток з речовиною рослинного походження зеленого кольору мілкої фракції.

Вказаний вище поліетиленовий файл з сумішшю речовини рослинного походження зеленого кольору та насінням рослин зеленого кольору та паперовий згорток з речовиною рослинного походження зеленого кольору мілкої фракції були поміщені до сейфпакету за № 2570881, два фрагменти ПЕТ, металеве сито з частинками речовини рослинного походження зеленого кольору, металевий наперсток зі слідами нагару були поміщені до поліетиленового пакету жовтого кольору, опечатані, скріплені підписами учасників слідчої дії та вилучені до Краматорського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області.

В ході досудового розслідування виникла необхідність в проведенні судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Слідчий повідомлявся про місце та час розгляду клопотання, проте в судове засідання не з`явився, що відповідно до ч.3 ст.244 КПК не перешкоджає розгляду клопотання.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється. За таких обставин фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що дане клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.84 КПК України процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів. Висновок експерта, відповідно до ст.101 КПК України, це докладний опис проведених експертом досліджень та зроблені за їх результатами висновки, обґрунтовані відповіді на запитання, поставлені особою, яка залучила експерта, або слідчим суддею чи судом, що доручив проведення експертизи. Кожна сторона кримінального провадження має право надати суду висновок експерта, який ґрунтується на його наукових, технічних або інших спеціальних знаннях.

Відповідно до підстав визначених у ст.242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Як визначено ч.6 ст.244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Відомості про дане кримінальне правопорушення №12019050390001941 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України 23.05.2019 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Оскільки, слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 84, 101, 242, 244 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області Явдика Є.В. про призначення експертизи - задовольнити.

Доручити Донецькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України проведення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорівпо кримінальному провадженню №12019050390001941 від 23.05.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.310 КК України.

На вирішення експертові поставити питання:

1) Чи є речовина рослинного походження зеленого кольору, надана на дослідження, наркотичним засобом? Якщо так, то до якого виду вона належить? Яка вага речовини?

2) Чи є на наданих об`єктах, а саме на частинах ПЕТ, металевому ситі та наперстку, нашарування наркотичних засобів, психотропних речовин, якщо так, до якого виду відносяться?

Доручити слідчому надати експертам для дослідження сейф пакет за № 2570881, в якому знаходиться поліетиленовий файл з сумішшю речовини рослинного походження зеленого кольору та насінням рослин зеленого кольору та паперовий згорток з речовиною рослинного походження зеленого кольору мілкої фракції, опечатаний належним чином; поліетиленовий пакет жовтого кольору в якому знаходиться два фрагменти ПЕТ, металеве сито з частинками речовини рослинного походження зеленого кольору, металевий наперсток.

Надати дозвіл експертам на часткове або повне знищення об`єктів дослідження.

Відповідно до ч. 3 ст. 309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяВ. О. Заборський

Зареєстровано 31.07.2019
Оприлюднено 01.08.2019
Дата набрання законної сили 29.07.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону